Debiut i przejęcia

Nowy właściciel / Grupa Kapitałowa Immobile przejmuje 90 proc. udziałów w spółce Dalko, która jest właścicielem marki odzieżowej Quiosque.
Sobota
20.02.2021
New Work startuje z franczyzą, DOZ planuje przejęcia, a Quiosque potrzebuje pomocy. Przegląd tygodnia 14-20 stycznia 2021 roku.
 

Lockdown gastronomii trwa, ale wielu restauratorów ma już tego dość. Lokale otwierają się, bo znalazły się na skraju bankructwa. Szczecińska franczyzowa sieć Ziemniak i spółka postanowiła przyjmować gości – ale uciekając się do pewnego alibi. Wizyta klientów formalnie jest spotkaniem z potencjalnymi franczyzobiorcami, którzy na miejscu dostają posiłek w formie cateringu. Goście, wchodząc do restauracji, muszą tylko wypełnić odpowiedni dokument.

To nie pierwszy taki przypadek. Przedłużające się obostrzenia i zamknięcie branży gastronomicznej powoduje, że wielu właścicieli lokali szuka różnych sposobów na obejście zakazu i prowadzenie działalności. Niektórzy powołują się na niezgodność z prawem ograniczeń, które są nakładane rozporządzeniem, a nie ustawą i po prostu otwierają restauracje licząc się z możliwością dochodzenia swoich racji przed sądem – mówi Karina Korczyńska, prawnik, doradca we franczyzie PROFIT system. – A inni starają się obejść zakaz w ten sposób, że zmieniają charakter swojej głównej działalności, którą nie jest już przygotowywanie i podawanie jedzenia i napojów gościom, a rekrutacja franczyzobiorców, pracowników czy osób zainteresowanych stworzeniem nowej partii. Nie jest to z resztą pomysł wyłącznie gastronomów, szlaki przecierała branża fitness, gdy w niektórych siłowniach oferowano m.in. odpłatne testowanie sprzętu sportowego. Brak możliwości zarobkowania i jednoczenie brak lub nikłe wsparcie ze strony rządu powoduje, że przedsiębiorcy chwytają się różnych sposobów, aby przetrwać i ratować swoje biznesy – dodaje.

Quiosque pod nowe skrzydła

Grupa Kapitałowa Immobile przejmuje 90 proc. udziałów w spółce Dalko, która jest właścicielem marki odzieżowej Quiosque. Decyzja jest konsekwencją trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża odzieżowa w wyniku pandemii Covid-19.

Grupa Kapitałowa Immobile jest notowana na giełdzie. W jej skład wchodzą spółki z różnych dziedzin gospodarki: przemysłu, budownictwa przemysłowego, automatyki i elektroenergetyki, hotelarstwa i developingu. – Współpracę z Grupą Kapitałową IMMOBILE S.A. traktujemy jako szansę rozwoju spółki, ale przede wszystkim możliwość kontynuowania działalności naszej firmy. Dzięki tej decyzji zyskujemy wsparcie w wielu obszarach i poczucie stabilności naszego biznesu. To bardzo istotne w obecnym, trudnym dla przedsiębiorców czasie. Wchodzimy do grupy, która dzięki dywersyfikacji, jest bardziej odporna na bieżącą sytuację gospodarczą – mówi Agnieszka Krzywańska, dyrektor zarządu spółki PBH.

Nowy rok, nowe otwarcia

Al.Capone w ubiegłym roku otworzył 18 nowych sklepów. Za sobą ma też pierwsze tegoroczne otwarcie, w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejne jest planowane w nadchodzącym tygodniu, a następne trzy w marcu.

Na początku roku 2020 mieliśmy obawy jak będzie wyglądał nadchodzący czas, naznaczony pandemią Covid-19. Jednakże szybko i sprawnie wprowadziliśmy do naszych salonów odpowiednie zabezpieczenia umożliwiające bezpieczne zakupy w tym trudnym czasie. Do dzisiaj bardzo dbamy, aby nasze sklepy były jak najbardziej bezpieczne i będziemy to robić tak długo, jak długo będzie tego wymagała sytuacja epidemiologiczna. Jak widać, te działania zaprocentowały, gdyż wartość sprzedaży rok do roku urosła, co nas bardzo cieszy i pokazuje, że nawet podczas pandemii można skutecznie prowadzić biznes – mówi Marcin Górski, dyrektor ds. ekspansji Al.Capone.

Plan rozwoju Al.Capone na ten rok obejmuje uruchomienie kilkudziesięciu nowych sklepów w modelu zarówno własnym, jak i franczyzowym. Jak opowiada Marcin Górski, ten drugi typ salonów zaczął dominować i koncept Al.Capone cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przyszłych partnerów franczyzowych.

New Work wchodzi we franczyzę

Firma New Work została założona w 2012 roku, ma swoje filie w trzech krajach: Polsce (Warszawa, Kraków i Łódź), na Węgrzech (Budapeszt, Budaörs) oraz w Czechach (Praga). W tych lokalizacjach obsługuje 16 placówek o łącznej powierzchni 43 tys. m2. New Work wspiera partnerów innowacyjną, opartą na technologii koncepcją biur i sal konferencyjnych dla korporacji, a także MŚP. Wszystko to na elastycznych warunkach współpracy. Od tego roku New Work oferuje swoją koncepcję franczyzy partnerom w Europie.

Pakiet franczyzowy obejmuje nie tylko dostęp do platformy marketingowej i sprzedażowej w wielu lokalizacjach, ale także zestaw narzędzi do adaptacji przestrzeni na potrzeby elastycznych biur oraz pełne wsparcie systemowe – CRM i pomiary KPI. Ponadto, oferta franczyzy zawiera cyfrowy dostęp do biur – Office Pass Worklcoud24, dzięki któremu korporacje mogą w łatwy sposób zarządzać dostępem swoich zespołów do biur oraz aplikację New Work umożliwiającą korzystanie z wielu lokalizacji.

Chcemy, aby New Work stała się marką oferującą doskonałe powierzchnie biurowe nie tylko w największych miastach. Chociaż jest to na razie nasz główny rynek, mniejsze aglomeracje potrzebują równie dobrych usług biznesowych. Wyróżnienia za doskonałość i innowacyjność są więc zasłużone – tworzymy przyszłość biurowców, wyprzedzamy potrzeby naszych użytkowników. Franczyza to kolejny krok do stworzenia możliwości biznesowych oczekiwanych przez rynek – mówi Hubert Abt, założyciel i CEO New Work.

DOZ się powiększy?

Apteki Dbam o Zdrowie planują przejąć sieć Euro-Apteka, Super Zdrowie oraz MLV18. Po przejęciu kontroli nad spółką Euro-Apteka, DOZ przejmie również pośrednio kontrolę nad siecią Apteka Polonez, Apteka 36,6 oraz Savima. Wniosek w tej sprawie wpłynął do UOKIKU 5 lutego. Czeka na rozpatrzenie.


Dobry początek roku / Al.Capone w ubiegłym roku otworzył 18 nowych sklepów. Za sobą ma też pierwsze tegoroczne otwarcie, w Ostrowie Wielkopolskim.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021