Debiut i przejęcia

Nowy właściciel / Grupa Kapitałowa Immobile przejmuje 90 proc. udziałów w spółce Dalko, która jest właścicielem marki odzieżowej Quiosque.
Sobota
20.02.2021
New Work startuje z franczyzą, DOZ planuje przejęcia, a Quiosque potrzebuje pomocy. Przegląd tygodnia 14-20 stycznia 2021 roku.
 

Lockdown gastronomii trwa, ale wielu restauratorów ma już tego dość. Lokale otwierają się, bo znalazły się na skraju bankructwa. Szczecińska franczyzowa sieć Ziemniak i spółka postanowiła przyjmować gości – ale uciekając się do pewnego alibi. Wizyta klientów formalnie jest spotkaniem z potencjalnymi franczyzobiorcami, którzy na miejscu dostają posiłek w formie cateringu. Goście, wchodząc do restauracji, muszą tylko wypełnić odpowiedni dokument.

To nie pierwszy taki przypadek. Przedłużające się obostrzenia i zamknięcie branży gastronomicznej powoduje, że wielu właścicieli lokali szuka różnych sposobów na obejście zakazu i prowadzenie działalności. Niektórzy powołują się na niezgodność z prawem ograniczeń, które są nakładane rozporządzeniem, a nie ustawą i po prostu otwierają restauracje licząc się z możliwością dochodzenia swoich racji przed sądem – mówi Karina Korczyńska, prawnik, doradca we franczyzie PROFIT system. – A inni starają się obejść zakaz w ten sposób, że zmieniają charakter swojej głównej działalności, którą nie jest już przygotowywanie i podawanie jedzenia i napojów gościom, a rekrutacja franczyzobiorców, pracowników czy osób zainteresowanych stworzeniem nowej partii. Nie jest to z resztą pomysł wyłącznie gastronomów, szlaki przecierała branża fitness, gdy w niektórych siłowniach oferowano m.in. odpłatne testowanie sprzętu sportowego. Brak możliwości zarobkowania i jednoczenie brak lub nikłe wsparcie ze strony rządu powoduje, że przedsiębiorcy chwytają się różnych sposobów, aby przetrwać i ratować swoje biznesy – dodaje.

Quiosque pod nowe skrzydła

Grupa Kapitałowa Immobile przejmuje 90 proc. udziałów w spółce Dalko, która jest właścicielem marki odzieżowej Quiosque. Decyzja jest konsekwencją trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża odzieżowa w wyniku pandemii Covid-19.

Grupa Kapitałowa Immobile jest notowana na giełdzie. W jej skład wchodzą spółki z różnych dziedzin gospodarki: przemysłu, budownictwa przemysłowego, automatyki i elektroenergetyki, hotelarstwa i developingu. – Współpracę z Grupą Kapitałową IMMOBILE S.A. traktujemy jako szansę rozwoju spółki, ale przede wszystkim możliwość kontynuowania działalności naszej firmy. Dzięki tej decyzji zyskujemy wsparcie w wielu obszarach i poczucie stabilności naszego biznesu. To bardzo istotne w obecnym, trudnym dla przedsiębiorców czasie. Wchodzimy do grupy, która dzięki dywersyfikacji, jest bardziej odporna na bieżącą sytuację gospodarczą – mówi Agnieszka Krzywańska, dyrektor zarządu spółki PBH.

Nowy rok, nowe otwarcia

Al.Capone w ubiegłym roku otworzył 18 nowych sklepów. Za sobą ma też pierwsze tegoroczne otwarcie, w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejne jest planowane w nadchodzącym tygodniu, a następne trzy w marcu.

Na początku roku 2020 mieliśmy obawy jak będzie wyglądał nadchodzący czas, naznaczony pandemią Covid-19. Jednakże szybko i sprawnie wprowadziliśmy do naszych salonów odpowiednie zabezpieczenia umożliwiające bezpieczne zakupy w tym trudnym czasie. Do dzisiaj bardzo dbamy, aby nasze sklepy były jak najbardziej bezpieczne i będziemy to robić tak długo, jak długo będzie tego wymagała sytuacja epidemiologiczna. Jak widać, te działania zaprocentowały, gdyż wartość sprzedaży rok do roku urosła, co nas bardzo cieszy i pokazuje, że nawet podczas pandemii można skutecznie prowadzić biznes – mówi Marcin Górski, dyrektor ds. ekspansji Al.Capone.

Plan rozwoju Al.Capone na ten rok obejmuje uruchomienie kilkudziesięciu nowych sklepów w modelu zarówno własnym, jak i franczyzowym. Jak opowiada Marcin Górski, ten drugi typ salonów zaczął dominować i koncept Al.Capone cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przyszłych partnerów franczyzowych.

New Work wchodzi we franczyzę

Firma New Work została założona w 2012 roku, ma swoje filie w trzech krajach: Polsce (Warszawa, Kraków i Łódź), na Węgrzech (Budapeszt, Budaörs) oraz w Czechach (Praga). W tych lokalizacjach obsługuje 16 placówek o łącznej powierzchni 43 tys. m2. New Work wspiera partnerów innowacyjną, opartą na technologii koncepcją biur i sal konferencyjnych dla korporacji, a także MŚP. Wszystko to na elastycznych warunkach współpracy. Od tego roku New Work oferuje swoją koncepcję franczyzy partnerom w Europie.

Pakiet franczyzowy obejmuje nie tylko dostęp do platformy marketingowej i sprzedażowej w wielu lokalizacjach, ale także zestaw narzędzi do adaptacji przestrzeni na potrzeby elastycznych biur oraz pełne wsparcie systemowe – CRM i pomiary KPI. Ponadto, oferta franczyzy zawiera cyfrowy dostęp do biur – Office Pass Worklcoud24, dzięki któremu korporacje mogą w łatwy sposób zarządzać dostępem swoich zespołów do biur oraz aplikację New Work umożliwiającą korzystanie z wielu lokalizacji.

Chcemy, aby New Work stała się marką oferującą doskonałe powierzchnie biurowe nie tylko w największych miastach. Chociaż jest to na razie nasz główny rynek, mniejsze aglomeracje potrzebują równie dobrych usług biznesowych. Wyróżnienia za doskonałość i innowacyjność są więc zasłużone – tworzymy przyszłość biurowców, wyprzedzamy potrzeby naszych użytkowników. Franczyza to kolejny krok do stworzenia możliwości biznesowych oczekiwanych przez rynek – mówi Hubert Abt, założyciel i CEO New Work.

DOZ się powiększy?

Apteki Dbam o Zdrowie planują przejąć sieć Euro-Apteka, Super Zdrowie oraz MLV18. Po przejęciu kontroli nad spółką Euro-Apteka, DOZ przejmie również pośrednio kontrolę nad siecią Apteka Polonez, Apteka 36,6 oraz Savima. Wniosek w tej sprawie wpłynął do UOKIKU 5 lutego. Czeka na rozpatrzenie.


Dobry początek roku / Al.Capone w ubiegłym roku otworzył 18 nowych sklepów. Za sobą ma też pierwsze tegoroczne otwarcie, w Ostrowie Wielkopolskim.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Można samemu skompletować dokuemnty i chodzić po urzędach, aby je skłądać,wypełniać,robić korektę,a można kupić gotową spółkę w Optioffice sprzedaż spółek...

32 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2021
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Ankieta do pracy magisterskiej

ponawiam prośbę

3 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2021
Franchising - pozytywne i negatywne aspekty

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

210 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021