Netto przejęło Tesco, rząd znów wprowadza lockdown

Zmiany właścicielskie / Sieci 50 style i Sizeer będą mieć nowego właściciela.
Sobota
20.03.2021
Rząd ponownie zamraża kolejne sektory gospodarki, ale biznes nadal żyje swoim życiem. Przegląd tygodnia 14-20 marca.
 

Lockdown znów objął całą Polskę. Od 20 marca rząd zamknął kina, teatry, galerie sztuki, hotele, ograniczył działalność galerii handlowych. Swoją działalność zawiesić muszą także baseny, sauny, kasyna, solaria, salony odchudzające, kluby fitness i siłownie. Obiekty sportowe mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności. Uczniowie klas I-III będą się uczyć zdalnie. Tym razem obostrzenia mają potrwać do 9 kwietnia.

Bon na ratunek

Rząd myśli o wprowadzeniu tzw. bonu żywnościowego, który miałby pomóc objętej od pół roku lockdownem gastronomii. Wspomniany bon miałby stanowić zachętę do częstszego korzystania z restauracji i zamawiania potraw (na razie w opcji na wynos lub z dostawą do domu) oraz działać w dowolnie wybranym lokalu. Dodatkowo rząd rozważa zaproponowanie polskim przedsiębiorcom, aby kupowali bony żywnościowe pracownikom, na przykład o wartości 100 zł. Państwo dokładałoby od siebie też pewną kwotę, może drugie tyle.

Nowy właściciel

JD Sports Fashion, spółka notowana na giełdzie w Londynie, poinformowała o zawarciu warunkowej umowy nabycia 60 proc. akcji Marketing Investment Group SA, właściciela rozwijanych we franczyzie sieci Sizeer i 50 style.

– Na przestrzeni lat obserwowaliśmy i podziwialiśmy rozwój MIG i jesteśmy przekonani, że połączenie ich doświadczonej i kompetentnej kadry zarządzającej z wiedzą ekspercką zespołu kierowniczego JD, zapewni grupie mocne fundamenty, umożliwiające optymalizowanie możliwości w regionie. Z niecierpliwością czekamy na zamknięcie transakcji i powitanie zespołu MIG w grupie – powiedział prezes JD Sports, Peter Cowgill.

Marketing Investment Group od 30 lat aktywnie działa w branży retail fashion i zarządza rozwijającą się siecią ponad 180 salonów Sizeer, 19 salonów Timberland, ponad 150 sklepów 50 style, 17 salonów Symbiosis, 9 sklepów duobrandowych Umbro i Lotto. Historia firmy sięga 1989 roku, kiedy założył ją Zbigniew Grząka. Wkrótce dołączyli do niego Leon i Andrzej Grząka. W 1998 roku udziałowcy założyli spółkę Marketing Investment Group (MIG), mającą siedzibę w Krakowie.

Netto zamiast Tesco

Salling Group, właściciel sieci Netto Polska przejął oficjalnie 301 sklepów należących do Tesco w Polsce. Wartość transakcji opiewała na 900 mln zł.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że nasza akwizycja Tesco Polska została zakończona. Dzięki tej akwizycji umacniamy obecność Netto na rozwijającym się rynku i realizujemy strategię naszej Grupy – powiedział Per Bank, prezes Salling Group.

Koszt modernizacji i rebrandingu sklepów Tesco został oszacowany na ok. 1 mld zł. Sieć Netto działa w Polsce od ponad 25 lat. Dzięki przejęciu Tesco Polska urośnie w Polsce do niemal 700 placówek handlowych.

Targi on-line

Ze względu na pandemię, największe targi branżowe Grupy PSB odbyły się w formie on-line. To już trzecia zdalna edycja imprezy targowej organizowanej przez PSB. Wymagało to stworzenia innowacyjnej platformy internetowej, łączącej wystawców (dostawców Grupy) ze zwiedzającymi (partnerami PSB). Poprzez platformę odbywało się składanie i akceptowanie zamówień targowych, bezpośrednio z biur. Jak informuje Grupa PSB, nowa formuła targów przełożyła się na wzrost średniej wielkości zamówienia o ponad 30 proc. w stosunku do targów zeszłorocznych. W imprezie wzięło udział w sumie 237 wystawców oraz 373 partnerów PSB, którzy zarezerwowali 14,5 tys. wideo-spotkań. Podczas negocjacji handlowych partnerzy zawarli 13,8 tys. kontraktów na łączną kwotę 328 mln zł.


Tesco znika / Salling Group, właściciel sieci Netto Polska przejął oficjalnie 301 sklepów należących do Tesco w Polsce.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021