Franczyza stwarza nowe możliwości

Małe miasteczka na wyłączność / Tax Safe chce otwierać biura w każdym mieście powyżej 30 tys. mieszkańców.
Środa
25.08.2021
Czy można otworzyć własne biuro rachunkowe, nie mając doświadczenia w księgowości? We franczyzie to możliwe.
 

Tax Safe, to sieć biur rachunkowych. Firma w czasie pandemii miała mnóstwo pracy.

– Pomagaliśmy naszym klientom w uzyskaniu pieniędzy z Polskiego Funduszu Rozwoju i Powiatowych Urzędów Pracy – mówi Daniel Gawryczuk, dyrektor zarządzający Tax Safe.

Tax Safe działa jako kancelaria podatkowa.

– Taka forma działania daje nam lepsze rezultaty, ponieważ możemy klientowi poświęcić więcej czasu. Każdy klient ma bezpłatną godzinę do konsultacji w miesiącu. W portfelu mamy zarówno małe, jak i duże firmy, które liczą się z profesjonalną księgowością, nad którą czuwa doradca podatkowy – tłumaczy Daniel Gawryczuk.

Oprócz usług księgowych, firma ma w ofercie także takie produkty jak leasing, kredyt i faktoring.

Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien mieć mniejsze albo większe doświadczenie w księgowości. Jeśli jest ono niewielkie, franczyzodawca oferuje opcję sprawdzania poprawności zaksięgowanych faktur. Firma ma także franczyzobiorców, którzy nie są księgowymi, ale zatrudniają takie osoby.

– Nasza franczyza to także dobra opcja dla osób, które skończyły studia lub szkolenia z zakresu księgowości, a więc mają wiedzę teoretyczną i myślą o otworzeniu własnego biura, ale nie są do końca pewni czy sobie poradzą. Dzięki współpracy z nami dostaną programy księgowe, wspomagające obsługę klientów, pełne wsparcie informatyczne w zakresie ich działania oraz archiwizacji dokumentów. Ponadto mogą również liczyć na doradztwo i pomoc w przypadku trudniejszych faktur – mówi Daniel Gawryczuk.  

Niewielka inwestycja

Inwestycja we współpracę to 6 tys. zł netto. W ramach tej opłaty franczyzobiorca otrzymuje program księgowy, aplikację do rozliczeń z klientami, a także program do zaczytywania i rozczytywania ofert Tax  App Saldeo.

Miesięczna opłata wynosi 300 zł netto. Jest wykorzystywana głównie do aktualizacji programów.

– Wychodzimy z założenia, że nie powinno zarabiać się na partnerach, tylko później na wspólnych klientach. W związku z tak niskimi kosztami, zwrot z inwestycji powinien nastąpić w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. To jednak zawsze zależy od lokalizacji a także umiejętności dyrektorów oddziałów franczyzowych – mówi Daniel Gawryczuk.

Firma chce otwierać biura w każdym mieście powyżej 30 tys. mieszkańców. Przy tym w małych miejscowościach oferuje partnerom również wyłączność terytorialną, tak żeby mieli gwarancję, że w pobliżu nie będzie konkurencji.

– W ciągu najbliższych kilku lat chcemy mieć co najmniej trzy oddziały w każdym województwie, aby klienci mieli do nas jeszcze bliżej. Obecnie obsługujemy też dużo klientów online poprzez aplikację TAX APP SALDEO oraz zintegrowane programy księgowe, dostępne także w językach obcych takich jak ukraiński, angielski i rosyjski – mówi Daniel Gawryczuk.

WIZYTÓWKA SIECI TAX SAFE

Sieć biur rachunkowych.

  • inwestycja we współpracę – 6 tys. zł
  • miesięczna opłata – 300 zł
  • zwrot z inwestycji – pół roku

Daniel Gawryczuk, dyrektor zarządzający Tax Safe / "Nasza franczyza to dobra opcja dla osób, które skończyły studia lub szkolenia z zakresu księgowości, a więc mają wiedzę teoretyczną i myślą o otworzeniu własnego biura, ale nie są do końca pewni czy sobie poradzą".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019