Franczyza stwarza nowe możliwości

Małe miasteczka na wyłączność / Tax Safe chce otwierać biura w każdym mieście powyżej 30 tys. mieszkańców.
Środa
25.08.2021
Czy można otworzyć własne biuro rachunkowe, nie mając doświadczenia w księgowości? We franczyzie to możliwe.
 

Tax Safe, to sieć biur rachunkowych. Firma w czasie pandemii miała mnóstwo pracy.

– Pomagaliśmy naszym klientom w uzyskaniu pieniędzy z Polskiego Funduszu Rozwoju i Powiatowych Urzędów Pracy – mówi Daniel Gawryczuk, dyrektor zarządzający Tax Safe.

Tax Safe działa jako kancelaria podatkowa.

– Taka forma działania daje nam lepsze rezultaty, ponieważ możemy klientowi poświęcić więcej czasu. Każdy klient ma bezpłatną godzinę do konsultacji w miesiącu. W portfelu mamy zarówno małe, jak i duże firmy, które liczą się z profesjonalną księgowością, nad którą czuwa doradca podatkowy – tłumaczy Daniel Gawryczuk.

Oprócz usług księgowych, firma ma w ofercie także takie produkty jak leasing, kredyt i faktoring.

Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien mieć mniejsze albo większe doświadczenie w księgowości. Jeśli jest ono niewielkie, franczyzodawca oferuje opcję sprawdzania poprawności zaksięgowanych faktur. Firma ma także franczyzobiorców, którzy nie są księgowymi, ale zatrudniają takie osoby.

– Nasza franczyza to także dobra opcja dla osób, które skończyły studia lub szkolenia z zakresu księgowości, a więc mają wiedzę teoretyczną i myślą o otworzeniu własnego biura, ale nie są do końca pewni czy sobie poradzą. Dzięki współpracy z nami dostaną programy księgowe, wspomagające obsługę klientów, pełne wsparcie informatyczne w zakresie ich działania oraz archiwizacji dokumentów. Ponadto mogą również liczyć na doradztwo i pomoc w przypadku trudniejszych faktur – mówi Daniel Gawryczuk.  

Niewielka inwestycja

Inwestycja we współpracę to 6 tys. zł netto. W ramach tej opłaty franczyzobiorca otrzymuje program księgowy, aplikację do rozliczeń z klientami, a także program do zaczytywania i rozczytywania ofert Tax  App Saldeo.

Miesięczna opłata wynosi 300 zł netto. Jest wykorzystywana głównie do aktualizacji programów.

– Wychodzimy z założenia, że nie powinno zarabiać się na partnerach, tylko później na wspólnych klientach. W związku z tak niskimi kosztami, zwrot z inwestycji powinien nastąpić w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. To jednak zawsze zależy od lokalizacji a także umiejętności dyrektorów oddziałów franczyzowych – mówi Daniel Gawryczuk.

Firma chce otwierać biura w każdym mieście powyżej 30 tys. mieszkańców. Przy tym w małych miejscowościach oferuje partnerom również wyłączność terytorialną, tak żeby mieli gwarancję, że w pobliżu nie będzie konkurencji.

– W ciągu najbliższych kilku lat chcemy mieć co najmniej trzy oddziały w każdym województwie, aby klienci mieli do nas jeszcze bliżej. Obecnie obsługujemy też dużo klientów online poprzez aplikację TAX APP SALDEO oraz zintegrowane programy księgowe, dostępne także w językach obcych takich jak ukraiński, angielski i rosyjski – mówi Daniel Gawryczuk.

WIZYTÓWKA SIECI TAX SAFE

Sieć biur rachunkowych.

  • inwestycja we współpracę – 6 tys. zł
  • miesięczna opłata – 300 zł
  • zwrot z inwestycji – pół roku

Daniel Gawryczuk, dyrektor zarządzający Tax Safe / "Nasza franczyza to dobra opcja dla osób, które skończyły studia lub szkolenia z zakresu księgowości, a więc mają wiedzę teoretyczną i myślą o otworzeniu własnego biura, ale nie są do końca pewni czy sobie poradzą".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie zawsze należy zlecić osobom, które zajmują się tym na co dzień. Samodzielne działania mogą przynieść odwrotny skutek. Dlatego znacznie lepiej...

77 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2019