Niska kwota inwestycji / Aby dołączyć do sieci DlaWas.Info, potrzeba na start 4 tys. zł.
Czwartek
19.08.2021
DlaWas.Info docelowo chce mieć 330 portali tak, żeby w każdym powiecie działał jeden przedstawiciel firmy.
 

Miniony rok był trudny dla całej gospodarki. Platforma Dlawas.info, grupa regionalnych portali informacyjno-rozrywkowych, odnotowała w tym czasie spadek przychodów z reklamy. Ten trend się jednak już odwrócił.

– Widzimy też, że modele biznesowe oparte na pracy zdalnej zaczynają być jeszcze bardziej pożądane niż przed pandemią. W tym roku pracujemy nad paroma nowościami i delikatną zmianą modelu biznesowego. Jeszcze nie mogę zdradzić szczegółów, ale jestem przekonany, że rozwiązania te będą korzystne dla naszych franczyzobiorców – zapewnia Sebastian Wachowski, prezes DlaWas.Info.

Aby dołączyć do sieci DlaWas.Info, potrzeba na start około 4 tys. zł. Franczyzobiorcy nie muszą wynajmować lokalu, ponieważ będą pracować zdalnie. Jedyne, czego potrzebują, to komputer z dostępem do internetu oraz telefon. Resztę niezbędnych rzeczy dostarczy franczyzodawca.

– Model franczyzowy DlaWas.Info jest jedną z najtańszych możliwości rozpoczęcia biznesu na rynku franczyzy. Jednak, aby osiągnąć zamierzony rozwój trzeba włożyć dużo pracy, albo zatrudnić osoby z doświadczeniem. Od naszych franczyzobiorców wymagamy przede wszystkim zaangażowania w rozwijaniu lokalnych portali – mówi Sebastian Wachowski.

Zanim nowa osoba przystąpi do sieci, franczyzodawca sprawdza, czy miasto, które go interesuje jest wolne.

– To kluczowe, ponieważ każdy franczyzobiorca otrzymuje wyłączność terytorialną, tak  żeby wszyscy w sieci grali w jednej drużynie i nie pojawiało się zjawisko wewnętrznej konkurencji – mówi Sebastian Wachowski.

W sieci taniej

Następnie firma podpisuje umowę i franczyzobirca otrzymuje gotowy portal lokalny, tak jak np: rybnik.dlawas.info lub infostrow.pl. Franczyzodawca przekazuje wszystkie dane dostępowe do portalu, podręcznik z know-how, a także bazę artykułów i zdjęć.

Od tego momentu franczyzobiorca musi uzupełniać lokalne informacje, rozwija profil na Facebooku i obsługuje lokalnych reklamodawców. Natomiast wszystkimi sprawami technicznymi zajmuje się oddział główny.

– Franczyzobiorcy zajmując się tylko zarządzaniem, optymalizują znacznie koszty utrzymania. W przypadku prowadzenia portalu na własną rękę bardzo trudno byłoby im zmieścić się z takim pakietem usług, jaki dostarczamy w kwocie 2 tys. zł netto miesięcznie. Natomiast u nas obowiązuje ich tylko opłata rzędu 299 zł – mówi Sebastian Wachowski.

Franczyzobiorców firma szuka w całej Polsce. 

WIZYTÓWKA DLAWAS.INFO

Platforma Dlawas.info to grupa regionalnych portali informacyjno-rozrywkowych.

  • jednostki franczyzowe – ok. 50
  • kapitał na start – 4 tys. zł
  • miesięczna opłata – 299 zł

Sebastian Wachowski, prezes DlaWas.Info / "Model franczyzowy DlaWas.Info jest jedną z najtańszych możliwości rozpoczęcia biznesu na rynku franczyzy. Jednak, aby osiągnąć zamierzony rozwój trzeba włożyć dużo pracy, albo zatrudnić osoby z doświadczeniem".
Dominika Pronarska
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Etat czy własna firma? Gdy straszy inflacja /04.07.2022

Czy w sytuacji, gdy inflacja oszalała, koszty życia rosną, a rodzinne budżety szukają oszczędności, bezpieczniej zostać na etacie, czy założyć własną firmę? Sprawdź w nowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING".

7 sukcesów w biznesie /01.08.2021

W sierpniowym numerze "WBF": Jak odnieść sukces w biznesie? Przedstawiamy historie ludzi, którym się to udało. Piszemy o wirtualnej restauracji, sprawdzamy m.in. jak otworzyć odzieżowy sklep outletowy, produkujemy kombuchę.

E-biznes za kilka tysięcy złotych /08.10.2020

– Nasz franczyzobiorca może pracować zdalnie. Na start powinien mieć 5 tys. zł, telefon oraz komputer z dostępem do internetu – mówi Sebastian Wachowski, prezes DlaWas.Info.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wybierz pomysł, zrób biznes /23.03.2018

Targi Pomysł na firmę za nami. Franczyzodawcy i poszukiwacze pomysłów na biznes mają powody do zadowolenia.

POPULARNE NA FORUM

Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019