Biznes w nieruchomościach

Większe przychody / Analitycy WGN odnotowują stały wzrost cen nieruchomości, a od ponad roku szczególnie. To przekłada się na coraz większe przychody biur.
Poniedziałek
22.11.2021
Od początku roku do grupy WGN dołączyło kilkunastu franczyzobiorców. Na koniec roku sieć może liczyć 100 biur.
 

– Obrót nieruchomościami był, jest i zawsze będzie towarzyszył naszemu życiu. Przy tym obecnie sytuacja jest lepsza niż kiedykolwiek – mówi Dagmara Komarnicka, dyrektor do spraw rozwoju w Grupie WGN.

Analitycy WGN odnotowują stały wzrost cen nieruchomości, a od ponad roku szczególnie. To przekłada się na coraz większe przychody biur.

– Zakup nieruchomości na cele mieszkalne czy inwestycyjne jest zawsze dobrą decyzją, gdyż na nieruchomościach nie można stracić. Nawet jeśli za rok czy dwa nastąpi tąpnięcie to i tak będzie niewielkie i krótkotrwałe, gdyż na polskim rynku brakuje aż około 2 mln mieszkań. Poza tym w miarę wzrostu zamożności społeczeństwa rośnie dążenie do tego, żeby warunki mieszkaniowe były coraz lepsze – mówi Dagmara Komarnicka.

Ponadto pandemia pokazała, że prowadzenie biura obrotu nieruchomościami to pewny i stabilny biznes. Wielu przedsiębiorców i pracowników firm z branż, które najbardziej ucierpiały w czasie pandemii, postanowiło się przebranżowić albo poszerzyć zakres swoich działań właśnie o sprzedaż nieruchomości.

– Często wybierali właśnie franczyzę WGN, szukając doświadczonego partnera o ugruntowanej pozycji i z rozpoznawalną marką – mówi Dagmara Komarnicka.

Dodaje, że w przypadku współpracy franczyzowej z WGN nie trzeba wyważać otwartych drzwi. Partnerzy mogą poświęcić swój czas i energię na rozwój, unikając wielu niepotrzebnych błędów.
– Dla przedsiębiorcy istotny jest czas. A stratą czasu jest bez wątpienia otwarcie nowego biznesu bez wsparcia silnego i doświadczonego partnera. Start pod skrzydłami doświadczonej firmy pozwala zachować bezpieczeństwo, uniknąć wielu błędów i osiągać szybko sukces – tłumaczy Dagmara Komarnicka.

Setka na horyzoncie

To, co jej zdaniem wyróżnia WGN od innych sieci biur nieruchomości to atrakcyjne koszty nawiązania współpracy na starcie i duża swoboda w zakresie prowadzenia firmy.
– Nasi partnerzy zachowując autonomię i kreatywną wolność należąc do największej sieci, dzięki której proces sprzedaży, pozyskiwania klientów jest dużo łatwiejszy. Ponadto współpraca w ramach większej sieci to także możliwość wielu szkoleń i wymiany doświadczeń z osobami, które działają od lat w tym samym systemie i są liderami – mówi Dagmara Komarnicka.
Opłata startowa wynosi 10 tys. netto, jednak partnerzy otrzymują na dobry start bonifikatę i płacą 3,5 tys. zł netto.  W ramach  opłaty franczyzobiorca otrzymuje księgę know-how WGN, pakiet szkoleń startowych, dostęp do autorskiego programu do zarządzania ofertami oraz agentami a także projekty graficzne oszyldowania zewnętrznego i wewnętrzego. W trakcie współpracy WGN pobiera stałą miesięczną opłatę, niezależną od wysokości obrotów.

Razem z kosztami wynajmu i urządzenia biura, a także marketingu i prowadzenia działalności gospodarczej, całkowita kwota inwestycji to 20-30 tys. zł. Partnerzy franczyzowi główne przychody mają z pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i sprzedaży usług finansowych.

– Zarabiamy wielokrotnie więcej niż inne biura, pośrednicząc w transakcjach drogich nieruchomości premium i komercyjnych – zapewnia Dagmara Komarnicka.

W sieci WGN działa obecnie 94 biura świadczących usługi szeroko pojętego pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, z którymi współpracuje ponad 570 m.in. agentów, doradców i ekspertów finansowych. Od początku 2021 roku do grupy WGN dołączyło 12 franczyzobiorców, a dwójka partnerów otworzyła swoje kolejne oddziały. 

WIZYTÓWKA SIECI WGN

  • Liczba biur - 94

  • kwota inwestycji – 20-30 tys. zł

  • opłata startowa – 10 tys. zł netto, z bonifikatą – 3,5 tys. zł netto


Dagmara Komarnicka, dyrektor do spraw rozwoju w Grupie WGN / "Zarabiamy wielokrotnie więcej niż inne biura, pośrednicząc w transakcjach drogich nieruchomości premium i komercyjnych".
Dane kandydata
Dane kandydata
Przetwarzanie danych
Przetwarzanie danych
If you see this, leave this form field blank
Dominika Pronarska
dziennikarz