Dobry rok / W 2021 roku Grupa WGN przeprowadziła ponad 15 tys. transakcji.
Poniedziałek
13.06.2022
Franczyzodawca WGN podkreśla, że najlepsze biura franczyzowe marki w ubiegłym roku osiągnęły siedmiocyfrowe przychody.
 

Stopy procentowe systematycznie rosną, a wraz z nimi raty za kredyty hipoteczne. To oczywiście nie pozostaje bez wpływu na rynek nieruchomości. Jednak Grupa WGN nie narzeka na brak klientów.

– Sektor nieruchomości to branża usługowa, która zawsze się obroni - czy to w trakcie pandemii, czy tak jak obecnie przy trudniejszej sytuacji na rynku kredytów – uważa Roksana Białecka, menedżer Działu Rozwoju Grupy WGN. – Zakup nieruchomości, zarówno na cele mieszkalne, jak i inwestycyjne, zawsze będzie bezpieczną lokatą. A dzięki ogromnemu doświadczeniu na rynku, sprawdzonej, bezpiecznej marce i naszemu bezkonkurencyjnemu know how, WGN osiąga stabilny, wysoki poziom transakcji.

W 2021 roku Grupa WGN przeprowadziła ponad 15 tys. transakcji. Do końca kwietnia tego roku ich liczba sięgnęła 4,8 tys. - podobnie jak w tym samym okresie rok temu.

– Taki początek zapowiada, iż przyszłe miesiące będę dla nas jako Grupy bardzo owocne i tego właśnie życzymy naszym partnerom – podkreśla Roksana Białecka.

Sieć coraz większa

Grupa WGN ma obecnie blisko 100 biur nieruchomości, wszystkie działają w oparciu o franczyzę. Pracuje w niej łącznie ponad 650 agentów, analityków, rzeczoznawców, prawników oraz doradców ds. nieruchomości, kredytów i inwestycji.

– W tym roku dołączyło do nas siedmiu nowych franczyzobiorców, którzy są już doświadczonymi osobami z rynku usług i posiadają doświadczenie w pracy z klientem. Prowadzimy też zaawansowane rozmowy z kolejnymi 11 kandydatami – informuje Roksana Białecka. – Jesteśmy największą siecią franczyzową w Polsce w sektorze nieruchomości i ten rok chcemy zakończyć przyjęciem do Grupy WGN w sumie minimum 30 nowych partnerów.

Kandydat powinien dysponować na starcie kapitałem w wysokości około 15 tys. zł. Dodatkowo potrzebny jest własny lub wynajęty lokal, o powierzchni min. 25 m2, w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, w ciągu komunikacyjnym, najlepiej z witryną. Warunkiem niezbędnym jest możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej.

– Posiadanie lokalu nie jest jednak konieczne w dniu podpisania umowy franczyzowej – dodaje Roksana Białecka.

Jednorazowa opłata startowa na rzecz licencjodawcy wynosi 4 tys. zł plus VAT. Opłaty miesięczne są stałe, nie uzależnione procentowo od obrotu biura franczyzowego.

Wsparcie franczyzodawcy

W ramach przestąpienia do Grupy WGN franczyzobiorca otrzymuje dedykowanego opiekuna, który czuwa nad nim jeszcze przed podpisaniem umowy i w trakcie jej trwania.

– Dodatkowo uzyskuje wsparcie w postaci help desku w skład, którego wchodzi dział prawny i pomoc doświadczonych liderów rynku nieruchomości. Partner otrzymuje też dedykowane trzydniowe szkolenie z ekspertami z sektora nieruchomości, a także dostęp do całej bazy ofert WGN – podkreśla Roksana Białecka. – Takie merytoryczne przygotowanie pozwala na wypracowanie wyników już w pierwszych miesiącach działania biura.

Franczyzobiorca może pracować sam lub zatrudnić pracowników. A na jakie przychody może liczyć?

– Nasze najlepsze biura franczyzowe za zeszły rok osiągnęły rekordowe obroty, przeprowadzając po ponad dwieście, a nawet trzysta transakcji, tym samym osiągając spektakularne przychody – podkreśla Roksana Białecka.

 

WIZYTÓWKA GRUPY WGN

Sieć biur nieruchomości.

  • blisko 100 biur
  • kwota inwestycji ok. 15 tys.
  • opłata wstępna 4 tys. zł plus VAT

Roksana Białecka, menedżer Działu Rozwoju Grupy WGN: / "Zakup nieruchomości, zarówno na cele mieszkalne, jak i inwestycyjne, zawsze będzie bezpieczną lokatą."