Dobry rok / W 2021 roku Grupa WGN przeprowadziła ponad 15 tys. transakcji.
Poniedziałek
13.06.2022
Franczyzodawca WGN podkreśla, że najlepsze biura franczyzowe marki w ubiegłym roku osiągnęły siedmiocyfrowe przychody.
 

Stopy procentowe systematycznie rosną, a wraz z nimi raty za kredyty hipoteczne. To oczywiście nie pozostaje bez wpływu na rynek nieruchomości. Jednak Grupa WGN nie narzeka na brak klientów.

– Sektor nieruchomości to branża usługowa, która zawsze się obroni - czy to w trakcie pandemii, czy tak jak obecnie przy trudniejszej sytuacji na rynku kredytów – uważa Roksana Białecka, menedżer Działu Rozwoju Grupy WGN. – Zakup nieruchomości, zarówno na cele mieszkalne, jak i inwestycyjne, zawsze będzie bezpieczną lokatą. A dzięki ogromnemu doświadczeniu na rynku, sprawdzonej, bezpiecznej marce i naszemu bezkonkurencyjnemu know how, WGN osiąga stabilny, wysoki poziom transakcji.

W 2021 roku Grupa WGN przeprowadziła ponad 15 tys. transakcji. Do końca kwietnia tego roku ich liczba sięgnęła 4,8 tys. - podobnie jak w tym samym okresie rok temu.

– Taki początek zapowiada, iż przyszłe miesiące będę dla nas jako Grupy bardzo owocne i tego właśnie życzymy naszym partnerom – podkreśla Roksana Białecka.

Sieć coraz większa

Grupa WGN ma obecnie blisko 100 biur nieruchomości, wszystkie działają w oparciu o franczyzę. Pracuje w niej łącznie ponad 650 agentów, analityków, rzeczoznawców, prawników oraz doradców ds. nieruchomości, kredytów i inwestycji.

– W tym roku dołączyło do nas siedmiu nowych franczyzobiorców, którzy są już doświadczonymi osobami z rynku usług i posiadają doświadczenie w pracy z klientem. Prowadzimy też zaawansowane rozmowy z kolejnymi 11 kandydatami – informuje Roksana Białecka. – Jesteśmy największą siecią franczyzową w Polsce w sektorze nieruchomości i ten rok chcemy zakończyć przyjęciem do Grupy WGN w sumie minimum 30 nowych partnerów.

Kandydat powinien dysponować na starcie kapitałem w wysokości około 15 tys. zł. Dodatkowo potrzebny jest własny lub wynajęty lokal, o powierzchni min. 25 m2, w lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, w ciągu komunikacyjnym, najlepiej z witryną. Warunkiem niezbędnym jest możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej.

– Posiadanie lokalu nie jest jednak konieczne w dniu podpisania umowy franczyzowej – dodaje Roksana Białecka.

Jednorazowa opłata startowa na rzecz licencjodawcy wynosi 4 tys. zł plus VAT. Opłaty miesięczne są stałe, nie uzależnione procentowo od obrotu biura franczyzowego.

Wsparcie franczyzodawcy

W ramach przestąpienia do Grupy WGN franczyzobiorca otrzymuje dedykowanego opiekuna, który czuwa nad nim jeszcze przed podpisaniem umowy i w trakcie jej trwania.

– Dodatkowo uzyskuje wsparcie w postaci help desku w skład, którego wchodzi dział prawny i pomoc doświadczonych liderów rynku nieruchomości. Partner otrzymuje też dedykowane trzydniowe szkolenie z ekspertami z sektora nieruchomości, a także dostęp do całej bazy ofert WGN – podkreśla Roksana Białecka. – Takie merytoryczne przygotowanie pozwala na wypracowanie wyników już w pierwszych miesiącach działania biura.

Franczyzobiorca może pracować sam lub zatrudnić pracowników. A na jakie przychody może liczyć?

– Nasze najlepsze biura franczyzowe za zeszły rok osiągnęły rekordowe obroty, przeprowadzając po ponad dwieście, a nawet trzysta transakcji, tym samym osiągając spektakularne przychody – podkreśla Roksana Białecka.

 

WIZYTÓWKA GRUPY WGN

Sieć biur nieruchomości.

  • blisko 100 biur
  • kwota inwestycji ok. 15 tys.
  • opłata wstępna 4 tys. zł plus VAT

Roksana Białecka, menedżer Działu Rozwoju Grupy WGN: / "Zakup nieruchomości, zarówno na cele mieszkalne, jak i inwestycyjne, zawsze będzie bezpieczną lokatą."

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018