Podatkowa pomoc na wagę złota

Księgowość w sieci / Obecnie w sieci Tax Safe działa 16 oddziałów franczyzowych i 3 oddziały własne.
Środa
27.07.2022
Tax Safe nie może się opędzić od klientów po wejściu w życie ostatnich zmian podatkowych. Jak zostać partnerem sieci?
 

Liczne zmiany podatkowe wprowadzane w ostatnim czasie, a przede wszystkim wejście w życie Polskiego Ładu sprawiły, że biura rachunkowo-księgowe nie mogą się opędzić od klientów.

– Od początku tego roku widzimy ogromne zainteresowanie naszymi usługami. Nie jesteśmy w stanie przyjmować nowych klientów, musimy wybierać, kogo obsłużymy, a kogo nie. W tym roku po raz pierwszy odmówiliśmy rozliczenia PIT-ów zewnętrznych, ponieważ nie było komu tego robić – mówi Leszek Orlikowski, franczyzobiorca sieci Tax Safe z Gdańska.

Pod skrzydłami sieci

Na franczyzę Leszek Orlikowski zdecydował się pięć lat temu. Był po studiach finansowo-rachunkowych i chciał zainwestować oszczędności w rozwinięcie własnego biura. 

– To lepiej rokuje na przyszłość i daje większe możliwości rozwoju niż praca etatowa – wyjaśnia Leszek Orlikowski.

Ponadto chwali sobie bardzo działanie pod skrzydłami Tax Safe

– Pomimo, że jest to franczyza i obowiązują pewne wytyczne, to centrala daje też swoim franczyzobiorcom dużą swobodę w zakresie obsługi klientów, regulowania cen czy też zakresu świadczonych usług. Kierownik oddziału decyduje, czy chce pójść w stronę doradztwa, pełnej księgowości czy też małej księgowości – tłumaczy Leszek Orlikowski.

Ponadto franczyzodawca zapewnia między innymi oprogramowanie i obowiązkowe ubezpieczenie OC.

– Dla małego przedsiębiorcy, który działa w pojedynkę, to spore koszty. Ponadto centrala bierze na siebie problematycznych klientów. Firma ma już doświadczenie z różnymi problemami. Działanie w sieci daje też możliwość dotarcia do większych klientów. Żadna duża firma nie zapuka do małej, anonimowej kancelarii. Nasza sieć jest znana w całej Polsce – mówi Leszek Orlikowski.

Kontakt z klientem

Początki w biznesie nie były jednak usłane różami. Sporo pracy i czasu wymagało zbudowanie portfela klientów. Tym bardziej, że konkurencja w tej branży jest spora.

– Pierwszy rok to inwestycja czasu i pieniędzy w budowanie portfela klientów. Potem klienci zaczęli się do nas zgłaszać sami, z polecenia innych – relacjonuje Leszek Orlikowski.

Dzisiaj jego placówka rośnie i zatrudnia kilku pracowników. On sam nie zajmuje się już księgowaniem, tylko organizacją pracy i rozliczeniami z klientami oraz centralą.

Zdaniem franczyzobiorcy, aby osiągnąć sukces w tej branży, trzeba rozmawiać z klientami i poznawać ich potrzeby. Muszą oni być zadowoleni i czuć się zaopiekowani. Niezbędna jest także wiedza z zakresu finansów, rachunkowości i księgowości.

Obecnie w sieci Tax Safe działa 16 oddziałów franczyzowych i 3 oddziały własne.

Jednorazowy dostęp przystąpienia do sieci kosztuje 6 tys. zł, które może zostać dofinasowane z Powiatowego Urzędu Pracy. Opłaty miesięczne wynoszą 300 zł. 

– W tej cenie mamy już wszystkie aktualizacje i dostęp do infolinii do Optimy, Saldeo jak również niegraniczone wsparcie informatyczne i merytoryczne Obecnie w sieci Tax Safe działa 16 oddziałów franczyzowych i 3 oddziały własne – informuje Daniel Gawryczuk, dyrektor zarządzający Tax Safe. 

Biuro Rachunkowe Tax Safe to inwestycją dla osób, które skończyły studia w tym zakresie lub pracujących na etacie w księgowości i myślących o przejściu na własną działalność.

– W naszych strukturach są również osoby, które nie znają się na księgowości, ale zatrudniają księgowych – dodaje Daniel Gawryczuk.

 

WIZYTÓWKA MARKI TAX SAFE

Sieć biur księgowych

  • 3 placówki własne, 16 franczyzowych
  • opłata wstępna 6 tys. zł netto
  • opłata miesięczna 300

 


Daniel Gawryczuk, dyrektor zarządzający Tax Safe: / "W naszych strukturach są również osoby, które nie znają się na księgowości, ale zatrudniają księgowych."
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020