Wyspa lub sklep / Franczyzobiorca Sorvelli musi mieć kapitał na wyspę handlową lub niewielki lokal stacjonarny oraz jego zatowarowanie.
Poniedziałek
21.11.2022
Marzena Burciu franczyzę dla siebie wybrała na Targach Franczyza. Jak rozwija swój biznes?
 

Jako matka trójki dzieci, Marzena Burciu szukała pomysłu na biznes, który pozwoli jej połączyć obowiązki rodzinne i domowe z pracą.

– I jednocześnie takiego, który będzie po prostu atrakcyjne dla kobiety – dodaje Marzena Burciu.

Przejrzala oferty konceptów franczyzowych na portalu franchising.pl i wytypowała kilka, które ją zainteresowały. Akurat odbywały się w Warszawie Targi Franczyza, więc umówiła się tam na spotkania. Jedną z firm była Sorvella.

Zapach, który pozostał

Sorvella Perfume to producent i dystrybutor perfum Sorvella. Od 2016 roku marka tworzy sieć perfumerii – ma je nie tylko w Polsce, ale też w Austrii, Niemczech, Gruzji, Kirgistanie, Litwie.

– Był rok 2018, kiedy na Targach Franczyza spotkałam się z przedstawicielami firmy – opowiada Marzena Burciu. – Wzięłam próbki perfum, które po tygodniu nadal pachniały. Nie lubię tandety, najważniejsza jest dla mnie jakość. A doświadczenie nauczyło mnie, że wysoka jakość nie zawsze idzie w parze z wysoką ceną czy znanym brandem. Tutaj znalazłam bardzo dobry produkt, w bardzo rozsądnej cenie.

W maju 2019 roku Marzena Burciu otworzyła w Trójmieście pierwszą wyspę handlową z perfumami Sorvella, a już w listopadzie tego samego roku kolejną. Kilka miesięcy później pandemia i lockdown zamknęły galerie handlowe.

– A nawet kiedy już odblokowano handel, ludzie nadal byli nieufni, nie chcieli brać testerów, zbliżać się do sprzedawców – wspomina franczyzobiorczyni. – Ale przetrwaliśmy ten trudny okres i sprzedaż znów zaczęła rosnąć.

Klucz do sukcesu

Dziś Marzena Burciu jest właścicielką trzech wysp handlowych z perfumami, w największych galeriach handlowych Gdańska i Gdyni. Zarządza biznesem, ale nadal zajmuje się też osobiście sprzedażą.

– Po pierwsze, to minimalizuje koszty działalności. Po drugie, pilnuję osobiście biznesu i pokazuje moim pracownicom, jak można i trzeba pracować – podkreśla franczyzobiorczyni.

Sorvella nie wymaga od kandydatów na franczyzobiorców doświadczenia w branży perfumeryjnej czy w sprzedaży. Trzeba natomiast mieć kapitał na wyspę handlową lub niewielki lokal stacjonarny oraz jego zatowarowanie. Minimalna kwota, potrzebna na pierwsze zatowarowanie to 10-15 tys. euro. Sam koszt zakupu stoiska franczyzodawca szacuje na 5,5-6,5 tys. euro, a adaptacji niewielkiego sklepu (do 10 m2) na ok. 10 tys. euro.

Nie ma opłat licencyjnych. Franczyzobiorca zarabia na marży od sprzedaży. Franczyzodawca oczywiście zapewnia cały asortyment perfum, szkolenia produktowo-sprzedażowe, akcje promocyjne i marketingowe.

– Kluczem do sukcesu, jest znajomość produktu, który oferuje się klientom – uważa Marzena Burciu. – Sprzedawca musi też wierzyć w to, co sprzedaje. A nasze produkty to wysoka półka. Część jest nawet lepsza od oryginałów, którymi się inspirujemy.

 

WIZYTÓWKA MARKI SORVELLA

Sieć perfumerii.

  • 21 punktów własnych, 13 franczyzowych
  • min. kwota pierwszego zatowarowania 10 tys. euro

Marzena Burciu, franczyzobioczyni Sorvelle Perfume: / "Kluczem do sukcesu jest znajomość produktu, który oferuje się klientom."

POPULARNE NA FORUM

Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2023
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...

23 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?

W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.

2 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
Perfumy na mililitry

Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...

76 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2020
Polacy lubią prezenty

Każdy lubi prezenty ;)

8 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Paznokcie w natarciu

jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...

9 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....

33 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

33 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019