Własna firma zamiast pracy na uczelni

Koszty wejścia / Aby rozpocząć współpracę z siecią Galileusz należy dysponować budżetem min. 10 tys. zł na wyposażenie sali wykładowych. Do tego dochodzi jednorazowa opłata, której wysokość zależy od liczby mieszkańców obszaru, na którym będzie działał franczyzobiorca.
Piątek
05.05.2023
We wrześniu pełną parą wystartuje elbląska placówka Galileusza. Co zaoferuje jej właścicielka?
 

Agnieszka Żółtowska na współpracę z Galileuszem zdecydowała się na początku 2022 roku.

– Przeglądałam oferty franczyzowe i propozycja Galileusza wydała mi się najbardziej przekonująca. Model biznesowy jest prosty i przejrzysty, a franczyzodawca niezwykle pomocny. Szybko też nawiązałam nić porozumienia z właścicielem – opowiada Agnieszka Żółtowska. Dodaje, że od samego początku dostaje od franczyzodawcy bardzo duże wsparcie oraz otrzymuje odpowiedzi na wszystkie pytania. Przy tym kontakt z centralą jest szybki i bezpośredni.

– Podoba mi się idea samej firmy, w której panuje ciepła, domowa atmosfera, a do uczniów podchodzi się indywidualnie, pomimo że zajęcia są grupowe – mówi Agnieszka Żółtowska.

Franczyzodawca pomaga też w rekrutacji pracowników i doradza merytorycznie.

Lata doświadczeń

Agnieszka Żółtowska ma 30-letnie doświadczenie w edukacji. Jest doktorem lingwistyki i wykładowcą na elbląskiej uczelni.

–  Znam więc prowadzenie zajęć z perspektywy wykładowcy i chciałam otworzyć biznes w branży edukacyjnej. Sprzyjała temu moja prywatna sytuacja, ponieważ miałam własny lokal, dzięki czemu odeszły koszty najmu. Chciałam też trochę odmienić swoje życie – mówi Agnieszka Żółtowska.

Decyzji sprzyjał także fakt, że dzięki pandemii może ona pracować zdalnie i zdalnie zarządzać firmą. Przez lata pracowała też w szkole językowej Empik i szukała podobnego zajęcia.

– Galileusz podoba mi się także dlatego, że daje szerokie możliwości wykazania się i rozwoju. To nie jest firma, która ogranicza się tylko do zajęć z matematyki, czy języka polskiego. Oferta jest skierowana do uczniów, którzy potrzebują wsparcia w różnych obszarach. Można nawet stworzyć własną ofertę zajęć – tłumaczy Agnieszka Żółtowska.

Jej zdaniem ograniczenie się do jednego typu zajęć to nie jest odpowiedź na potrzeby dzisiejszego rynku. Dzieci potrzebują pomocy w różnych dziedzinach.

Determinacja w działaniu

Od marca Agnieszka Żółtowska wystartowała z nauczeniem języków obcych oraz przygotowaniem do egzaminów. Jej placówka pełną parą ruszy jednak dopiero od września.

– Przygotowania lokalu do startu zabrały mi sporo czasu i funduszy. Akurat finansowanie unijne stanęło, i podjęłam decyzję o sprzedaniu jednej nieruchomości, żeby sfinansować ten biznes. Sporo czasu zajął remont i pozyskiwanie kadry – mówi Agnieszka Żółtowska.

Od września zaproponuje ona uczniom oprócz nauki języków i kursów przygotowujących do egzaminów także warsztaty psychologiczne oraz zajęcia z ekonomii i medycyny. Mocno wierzy w swój biznes i jest zdeterminowana, by odnieść sukces.

– Potrzeby dokształcania się zawsze były, są i będą, niezależnie od sytuacji gospodarczej. Tym bardziej, że polskie szkoły są przeciążone. Na przykład w elbląskich liceach mamy po 30 osób w klasie. W takiej grupie uczniowie nie mają możliwości wykazania się i posiadają duże braki wiedzy – mówi Agnieszka Żółtowska.

Aby rozpocząć współpracę z siecią Galileusz należy dysponować budżetem min. 10 tys. zł na wyposażenie sal wykładowych. Do tego dochodzi jednorazowa opłata, której wysokość zależy od liczby mieszkańców na obszarze, na którym będzie działał franczyzobiorca. Wynosi ona od 8 tys. zł do 13 tys. zł brutto. Jedynym dodatkowym kosztem jest opłata miesięczna w wysokości 500 zł. Obecnie w sieci działa 45 placówek franczyzowych i jedna własna.

WIZYTÓWKA GALILEUSZA

Sieć placówek edukacyjnych.

  • liczba placówek – 1 własna i 45 franczyzowych
  • opłata za licencję – od 8 tys. zł do 13 tys. zł
  • miesięczne opłaty – 500 

Agnieszka Żółtowska, franczyzobiorczyni Galileusza / "Przeglądałam oferty franczyzowe i propozycja Galileusza wydała mi się najbardziej przekonująca. Model biznesowy jest prosty i przejrzysty, a franczyzodawca niezwykle pomocny. Szybko też nawiązałam nić porozumienia z właścicielem".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018