Refan chętnie nawiązuje współpracę ze sklepami z pokrewnych branż, umożliwiając im poszerzenie oferty o nalewane perfumy.
Czwartek
02.03.2023
Perfumy Refan mogą być świetną propozycją poszerzenia oferty dla sklepów z różnym asortymentem.
 

Perfumerie Refan specjalizują się rozlewanych perfumach. Marka ma w ofercie w sumie ok. 200 zapachów. Klienci kupują je we flakonikach, których pojemność zaczyna się już od 12 mililitrów.

– Nasze perfumy są odpowiednikami zapachów znanych marek. Mają równie dobrą jakość, a są wielokrotnie tańsze. W czasach, gdy wiele osób szuka oszczędności, nasza oferta jest tym bardziej atrakcyjna dla klientów – podkreśla Jarosław Wójcicki, regionalny kierownik ds. sprzedaży Refan Polska.

Możliwości współpracy

Refan ma obecnie ok. 130 punktów, wszystkie działają na zasadzie franczyzy. Franczyzodawca dopuszcza, aby w perfumeriach działających pod jego logo licencjobiorcy sprzedawali też inny asortyment, np. biżuterię czy galanterię skórzaną. Nie mogą to być tylko produkty bezpośrednio konkurencyjne, czyli inne perfumy nalewane. W galeriach perfumerie Refan działają jako wyspy handlowe, a w lokalizacjach przyulicznych w formacie sklepów stacjonarnych.

Marka chętnie nawiązuje też współpracę ze punktami z pokrewnych lub innych branż, umożliwiając im poszerzenie oferty o nalewane perfumy. Mogą to być np. sklepy z odzieżą, kosmetykami, jubilerskie, a nawet salony kosmetyczne.

– Wystarczy, że właściciel wygospodaruje kilka półek, albo my wstawimy mu regał na nasze perfumy – tłumaczy Jarosław Wójcicki. – To świetna okazja na wykorzystanie miejsca, które np. do tej pory pozostawało niezagospodarowane.

W takim przypadku na inwestycję wystarczy już 9,5 tys. zł netto. Ta kwota przeznaczana jest m.in. na perfumy, butelki, amfory, sprzęt do nalewania, testery, opakowania.

– Zwrot z inwestycji może w tym przypadku nastąpić już po 2-4 miesiącach – dodaje Jarosław Wójcicki.

W przypadku wyspy handlowej czy otwierania pełnowymiarowej perfumerii inwestycja natomiast jest kalkulowana indywidualnie.

Spotkanie informacyjne

Franczyzobiorcy mogą wybrać pakiet zapachów do sprzedaży. Franczyzodawca rekomenduje, aby było to minimum 40 zapachów, które można uzupełniać w miarę zainteresowania klientów.

– Zawsze przed nawiązaniem współpracy spotykamy się z osobą, która jest zainteresowana naszą franczyzą i dokładnie przedstawiamy zasady tego biznesu – podkreśla Jarosław Wójcicki. – Dajemy próbki naszych perfum, robimy kalkulację przychodów i kosztów. I to na podstawie realnych danych, uzyskanych od kandydata na franczyzobiorcę, czyli np. czynszów obowiązujących w galerii, w której chce otworzyć perfumerię. I zawsze takie spotkanie odbywa się osobiście.

 

WIZYTÓWKA MARKI REFAN

Sieć perfumerii z rozlewanymi perfumami

  • ok. 130 punktów
  • min. inwestycja 9,5 tys. zł netto
  • czas zwrotu 2-4 miesiące

Wyspa w galerii / W galeriach perfumerie Refan działają jako wyspy handlowe.

POPULARNE NA FORUM

Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2023
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...

23 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?

W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.

2 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
Perfumy na mililitry

Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...

76 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2020
Polacy lubią prezenty

Każdy lubi prezenty ;)

8 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Paznokcie w natarciu

jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...

9 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....

33 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

33 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019