Ożywienie na rynku nieruchomości

Inwestycje w Polsce i za granicą / Franczyzobiorcy Zachód Nieruchomości mają możliwość oferowania i reprezentowania inwestycji krajowych i zagranicznych firmy swoim klientom we własnych oddziałach.
Środa
27.09.2023
Zachód Nieruchomości notuje wzrost zainteresowania kupujących zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Franczyzodawca coraz prężniej działa też za granicą.
 

Miniony rok przyniósł sporo wyzwań branży obrotu nieruchomościami – wysoka inflacja,
wojna w Ukrainie, czy też podwyżki stóp procentowych. Jednak spowolnienie na rynku nie trwało długo.

– Już w drugim kwartale 2023 roku powróciło ożywienie. Wzrost zainteresowania kupujących zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym jest odczuwalny – mówi Jakub Rawski, dyrektor franczyzy w sieci Zachód Nieruchomości.

Rodzinny biznes

Zachód Nieruchomości to rodzinna firma z Zielonej Góry, która działa na rynku od 2008 roku. W sieci funkcjonują dwie jednostki własne i trzy franczyzowe. Oprócz polskiego rynku Zachód Nieruchomości działa też za granicą.

– Wyróżnia nas międzynarodowa oraz lokalna działalność deweloperska, m.in. inwestycje na Karaibach, a dokładnie na Dominikanie, gdzie oferujemy luksusowe apartamenty Cofresi Hills Residence, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – zapewnia Jakub Rawski.

Dodaje, że inwestycja jest położona w uprzywilejowanym, chronionym obszarze na terenie Ocean World w zatoce Cofresi z bezpośrednim dostępem do Mariny.

– Nabywcy nieruchomości w opcji pod klucz mają zagwarantowane wykończenie w standardzie europejskim. Zatoka Cofresi zapewnia intymną przestrzeń i malownicze krajobrazy. Jest otoczona imponującymi górami zatopionymi w tropikalnej zieleni z przepięknym widokiem na ocean – mówi Jakub Rawski.

Zachód Nieruchomości oferuje też rodzime osiedle willowe Złote Piaski w Zielonej Górze.

– To jedno z największych osiedli willowych w Europie – zapewnia Jakub Rawski. 

Obecnie zamieszkałych jest 250 domów, natomiast ostatecznie wybudowanych zostanie ich aż 700. 

– W sumie nasza oferta obejmuje ponad kilka tysięcy nieruchomości w kraju i za granicą, m.in. w Hiszpanii np. w rejonie Alicante i wielu innych pięknych lokalizacjach – mówi Jakub Rawski.

Duże możliwości

Franczyzobiorcy Zachód Nieruchomości mają możliwość oferowania i reprezentowania inwestycji krajowych i zagranicznych firmy swoim klientom we własnych oddziałach.

– Od samego początku prowadzenia oddziału dysponują naszymi deweloperskimi ofertami nieruchomości do sprzedaży, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności biura, szczególnie na początkowym etapie – mówi Jakub Rawski.

Dodaje, że model finansowy sieci Zachód Nieruchomości jest tak skonstruowany, żeby nowi franczyzobiorcy nie byli obciążeni zbyt wysokimi kosztami w chwili przystąpienia do franczyzy.

– Oczywiście całkowita kwota inwestycji może być zróżnicowana w zależności od sytuacji zawodowej kandydata. Składa się na to wiele czynników, w zależności czy franczyzobiorca ma lokal nadający się na biuro, czy może dopiero nosi się z zamiarem jego wynajęcia albo zakupu takiej nieruchomości i tym podobne – tłumaczy Jakub Rawski.

Aktualnie opłata licencyjna wynosi 3 tys. zł, a miesięczna 800 zł. Opłaty bieżące to 5 proc. miesięcznego przychodu franczyzobiorcy.

– Zwrot z inwestycji zakładamy w trzecim lub czwartym miesiącu prowadzenia biura nieruchomości – zapewnia Jakub Rawski.
Głównym źródłem przychodu franczyzobiorców jest prowizja ze sprzedaży albo wynajmu nieruchomości oraz wynikająca z doradztwa finansowego.

– Plusem współpracy z nami jest także to, że nasi franczyzobiorcy nie muszą skupiać się na budowaniu marki i pracować nad konkurencyjnością. Mamy ugruntowaną pozycję na rynku. Franczyzobiorcy nie muszą także zatrudniać prawnika, informatyka, ani inwestować w marketing i gadżety reklamowe. Po naszej stronie ponadto są opłaty za dostęp do systemów zarządzania firmą. Partnerzy mają też opiekę koordynatora przez cały czas trwania umowy franczyzowej. W oparciu o nasze know-how koncentrują się na pozyskiwaniu ofert oraz finalizowaniu transakcji – podsumowuje Jakub Rawski.

 

WIZYTÓWKA ZACHÓD NIERUCHOMOŚCI

Sieć biur nieruchomości.

  • opłata wstępna: 3 tys. zł
  • opłata miesięczna: 800 zł
  • opłata bieżąca: 5 proc. od obrotu
  • liczba placówek: 2 własne i 3 franczyzowe

Jakub Rawski, dyrektor franczyzy w sieci Zachód Nieruchomości. / Nasza oferta obejmuje ponad kilka tysięcy nieruchomości w kraju i za granicą m.in. w Hiszpanii np. w rejonie Alicante i wielu innych pięknych lokalizacjach
Dominika Pronarska
dziennikarz