Ożywienie na rynku nieruchomości

Inwestycje w Polsce i za granicą / Franczyzobiorcy Zachód Nieruchomości mają możliwość oferowania i reprezentowania inwestycji krajowych i zagranicznych firmy swoim klientom we własnych oddziałach.
Środa
27.09.2023
Zachód Nieruchomości notuje wzrost zainteresowania kupujących zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Franczyzodawca coraz prężniej działa też za granicą.
 

Miniony rok przyniósł sporo wyzwań branży obrotu nieruchomościami – wysoka inflacja,
wojna w Ukrainie, czy też podwyżki stóp procentowych. Jednak spowolnienie na rynku nie trwało długo.

– Już w drugim kwartale 2023 roku powróciło ożywienie. Wzrost zainteresowania kupujących zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym jest odczuwalny – mówi Jakub Rawski, dyrektor franczyzy w sieci Zachód Nieruchomości.

Rodzinny biznes

Zachód Nieruchomości to rodzinna firma z Zielonej Góry, która działa na rynku od 2008 roku. W sieci funkcjonują dwie jednostki własne i trzy franczyzowe. Oprócz polskiego rynku Zachód Nieruchomości działa też za granicą.

– Wyróżnia nas międzynarodowa oraz lokalna działalność deweloperska, m.in. inwestycje na Karaibach, a dokładnie na Dominikanie, gdzie oferujemy luksusowe apartamenty Cofresi Hills Residence, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – zapewnia Jakub Rawski.

Dodaje, że inwestycja jest położona w uprzywilejowanym, chronionym obszarze na terenie Ocean World w zatoce Cofresi z bezpośrednim dostępem do Mariny.

– Nabywcy nieruchomości w opcji pod klucz mają zagwarantowane wykończenie w standardzie europejskim. Zatoka Cofresi zapewnia intymną przestrzeń i malownicze krajobrazy. Jest otoczona imponującymi górami zatopionymi w tropikalnej zieleni z przepięknym widokiem na ocean – mówi Jakub Rawski.

Zachód Nieruchomości oferuje też rodzime osiedle willowe Złote Piaski w Zielonej Górze.

– To jedno z największych osiedli willowych w Europie – zapewnia Jakub Rawski. 

Obecnie zamieszkałych jest 250 domów, natomiast ostatecznie wybudowanych zostanie ich aż 700. 

– W sumie nasza oferta obejmuje ponad kilka tysięcy nieruchomości w kraju i za granicą, m.in. w Hiszpanii np. w rejonie Alicante i wielu innych pięknych lokalizacjach – mówi Jakub Rawski.

Duże możliwości

Franczyzobiorcy Zachód Nieruchomości mają możliwość oferowania i reprezentowania inwestycji krajowych i zagranicznych firmy swoim klientom we własnych oddziałach.

– Od samego początku prowadzenia oddziału dysponują naszymi deweloperskimi ofertami nieruchomości do sprzedaży, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności biura, szczególnie na początkowym etapie – mówi Jakub Rawski.

Dodaje, że model finansowy sieci Zachód Nieruchomości jest tak skonstruowany, żeby nowi franczyzobiorcy nie byli obciążeni zbyt wysokimi kosztami w chwili przystąpienia do franczyzy.

– Oczywiście całkowita kwota inwestycji może być zróżnicowana w zależności od sytuacji zawodowej kandydata. Składa się na to wiele czynników, w zależności czy franczyzobiorca ma lokal nadający się na biuro, czy może dopiero nosi się z zamiarem jego wynajęcia albo zakupu takiej nieruchomości i tym podobne – tłumaczy Jakub Rawski.

Aktualnie opłata licencyjna wynosi 3 tys. zł, a miesięczna 800 zł. Opłaty bieżące to 5 proc. miesięcznego przychodu franczyzobiorcy.

– Zwrot z inwestycji zakładamy w trzecim lub czwartym miesiącu prowadzenia biura nieruchomości – zapewnia Jakub Rawski.
Głównym źródłem przychodu franczyzobiorców jest prowizja ze sprzedaży albo wynajmu nieruchomości oraz wynikająca z doradztwa finansowego.

– Plusem współpracy z nami jest także to, że nasi franczyzobiorcy nie muszą skupiać się na budowaniu marki i pracować nad konkurencyjnością. Mamy ugruntowaną pozycję na rynku. Franczyzobiorcy nie muszą także zatrudniać prawnika, informatyka, ani inwestować w marketing i gadżety reklamowe. Po naszej stronie ponadto są opłaty za dostęp do systemów zarządzania firmą. Partnerzy mają też opiekę koordynatora przez cały czas trwania umowy franczyzowej. W oparciu o nasze know-how koncentrują się na pozyskiwaniu ofert oraz finalizowaniu transakcji – podsumowuje Jakub Rawski.

 

WIZYTÓWKA ZACHÓD NIERUCHOMOŚCI

Sieć biur nieruchomości.

  • opłata wstępna: 3 tys. zł
  • opłata miesięczna: 800 zł
  • opłata bieżąca: 5 proc. od obrotu
  • liczba placówek: 2 własne i 3 franczyzowe

Jakub Rawski, dyrektor franczyzy w sieci Zachód Nieruchomości. / Nasza oferta obejmuje ponad kilka tysięcy nieruchomości w kraju i za granicą m.in. w Hiszpanii np. w rejonie Alicante i wielu innych pięknych lokalizacjach
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018