Franczyza w SGH po raz drugi

Zacne grono
Zacne grono / Wykładowcy studiów podyplomowych Zarządzanie Franczyzą w Szkole Głównej Handlowej.
Niedziela
01.10.2023
W Szkole Głównej Handlowej ruszyła druga edycja studiów z Zarządzania Franczyzą. Studia są skierowane do menedżerów sieci franczyzowych oraz do franczyzobiorców.
 

Uroczyste otwarcie studiów miało miejsce w ostatnich dniach września w budynku głównym Szkoły Głównej Handlowej. Pomysłodawczynią studiów jest dr Marta Ziółkowska, adiunkt w Instytucie Zarządzania i Finansów SGH, która od 15 lat naukowo zajmuje się problematyką franczyzy w Polsce i na świecie, a także analizą dydaktyczną rozwoju firm franczyzowych.

Słowo wstępne na rozpoczęciu zajęć drugiej edycji wygłosiła prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców Monika Dąbrowska oraz prezes Stowarzyszenia Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców, Paweł Tracz. Studenci pierwszego dnia poznali tematykę franczyzy na rynku spożywczym (wykład Macieja Ptaszyńskiego z PIH) oraz ogólne dane z rynku franczyzy (wykład Arkadiusza Słodkowskiego z Franchising.pl).

1,5 godzinny wykład inauguracyjny wygłosił z kolei Marek Zuber, ceniony ekonomista i analityk finansowy. Opisał dane makroekonomiczne polskiej gospodarki i wskazał na możliwe scenariusze na przyszłe lata. Według niego czeka nas okres funkcjonowania z 5-8 procentową inflacją, która nie będzie chciała łatwo ustąpić oraz stosunkowo niski wzrost gospodarczy. Cały czas Marek Zuber podkreślał, że mimo gorszych odczytów makroekonomicznych uważa Polskę za kraj perspektyw, gdzie warto rozwijać swój własny biznes.

Doświadczeni wykladowcy

Studia z Zarządzania Franczyzą skierowane są do menedżerów i kadry kierowniczej, którzy chcą poszerzyć zakres swoich umiejętności w zarządzaniu sieciami franczyzowymi, a także do franczyzobiorców, którzy chcą wzmocnić efektywność swoich biznesów. 

Studia trwają 10 miesięcy, czyli 1 rok akademicki. Na zakończenie słuchacze otrzymują dyplom i tytuł absolwenta Szkoły Głównej Handlowej, a także odpis w języku angielskim.   

Są to pierwsze w Polsce studia kształtujące liderów franczyzy z programem o międzynarodowym standardzie. Studia oferują dynamiczną formułę i składają się również z części praktycznej w formie warsztatów, a przekazywana wiedza zawiera dane analityczne na bieżąco aktualizowane i informacje o obecnych w danej chwili trendach rynkowych. 

Wykładowcy to osoby od lat związane z tematem franczyzy i rynkiem franczyzowym, eksperci biznesowi, a także wieloletni wykładowcy SGH wyspecjalizowani w zagadnieniu. Wśród nich jest również Monika Dąbrowska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

– Rynek franczyzowy w Polsce jest jednym z największych w Europie. Aktualnie funkcjonuje u nas ok. 1300 sieci franczyzowych i ok. 90 000 franczyzobiorców. Tak duża skala świadczy o ogromnym znaczeniu franczyzy dla ogólnego rozwoju gospodarczego kraju. Ważne więc, by równie wysoki był stopień wiedzy o franczyzie wśród przedsiębiorców i kreatorów tego rynku. Dlatego aktywnie zaangażowaliśmy się w rozwój pierwszych wyższych studiów z zakresu franczyzy – podkreśla Monika Dąbrowska, prezes POF.

Polska Organizacja Franczyzodawców objęła patronatem honorowym studia podyplomowe Zarządzanie franczyzą realizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. 


doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023
Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022