WGN selekcjonuje partnerów

Duży udział / WGN każdego roku przeprowadza kilkanaście tysięcy transakcji, co stanowi ok. 2 proc. obrotu całego wolumenu sprzedaży na rynku nieruchomości w Polsce.
Czwartek
12.10.2023
Do WGN spływa kilkadziesiąt zapytań o współpracę, ale firma wybiera z nich tylko dwóch kandydatów miesięcznie. Kto ma szansę na dołączenie do sieci?
 

W grupie WGN działa dzisiaj około 100 biur. Do firmy wciąż dołączają nowi partnerzy, ale zainteresowanie otwieraniem biur pod tym szyldem jest tak duże, że WGN zaczęło mocno selekcjonować kandydatów.
– Musimy wybierać takie osoby, które będą silnymi ogniwami w całej sieci – mówi Leszek Michniak, prezes WGN.

Dodaje, że firma może sobie na taką selekcję pozwolić, bo ma ponad 30-letnie doświadczenie na rynku i stabilną grupę. Każdego roku przeprowadzay kilkanaście tysięcy transakcji, co stanowi ok. 2 proc. obrotu całego wolumenu sprzedaży na rynku nieruchomości w Polsce.

– To jest bardzo dużo. Pracuje u nas ponad 550 agentów, w sumie działa dla nas blisko 650 osób – tłumaczy Leszek Michniak.

Jednym z kryteriów nawiązania współpracy jest wiek kandydata. WGN nie podejmuje rozmów z osobami poniżej 30 roku życia.
– Zależy nam na osobach, które mają odpowiednie doświadczenie życiowe. Zbyt młodym menedżerom często trudno jest się zmobilizować, żeby budować silne zespoły sprzedażowe i zdobyć odpowiednią pozycję wśród swoich współpracowników, niejednokrotnie starszych – tłumaczy Leszek Michniak.

Kolejny warunek to doświadczenie w pracy w usługach.
– Zdecydowanie łatwiej zaufać nam osobom, które sprzedawały już na przykład kredyty albo nieruchomości. W ostatnim czasie dołączyło do nas około 20 osób, które wcześniej pracowały w innych agencjach nieruchomości – mówi Leszek Michniak.

Co miesiąc do centrali WGN spływa około 60 zapytań. WGN wybiera z tej grupy dwie osoby, z którymi podpisuje umowy. Przygotowuje swoich partnerów do pracy w taki sposób, żeby w pierwszych miesiącach od uruchomienia placówek mieli już na koncie pierwsze transakcje. Do tej pory to się udaje.

Nieruchomości premium

 Zdaniem prezesa, chętnych do WGN przyciąga fakt, że Grupa jest stabilna i zajmuje się głównie nieruchomościami premium.
– Mamy największą bazę apartamentów, rezydencji, różnego rodzaju posiadłości, willi oraz nieruchomości inwestycyjno-komercyjnych, takich jak tereny inwestycyjne, kamienice czy biurowce. W przypadku takich nieruchomości wynagrodzenia prowizyjne dla biur są dużo wyższe niż przy sprzedaży mieszkań – mówi Leszek Michniak.

Grupa WGN przeprowadziła już w tym roku (od stycznia do września 2023) rekordową liczbę – ponad 11 tys. transakcji. W ciągu całej swojej historii WGN zrealizował ponad 250 tys. transakcji dla ponad pół miliona klientów.

Zdaniem prezesa WGN ceny nieruchomości mogą się ustabilizować na przełomie tego i przyszłego roku.
 – To oznacza, że ich wzrost miesięcznie będzie na poziomie ok. 1 proc. a wiosną popyt z podażą całkowicie może się zrównoważyć – mówi Leszek Michniak.

Dodaje, że  choć teraz ceny rosną skokowo, to jednak nie wszędzie.
– W niektórych miastach mamy nawet do czynienia z korektami w dół. To jest sygnał, że zbliża się stabilizacja. Wciąż coraz drożej jest w Warszawie, Krakowie i Trójmieście, ale już we Wrocławiu pojawiła się stagnacja, a w Częstochowie niewielka korekta – mówi Leszek Michniak.

Przyznaje, że bieżący rok jest wyjątkowy pod względem dynamiki rynku. Z taką sytuacją jak teraz nie mieliśmy do czynienia od ponad dwóch dekad. Przy tym głównym motorem napędowym rynku jest Bezpieczny Kredyt 2 proc.
– Nasi klienci realizowali przedwstępne umowy kupna mieszkań i domów, które spełniały kryteria tego kredytu już od kwietnia. A lipiec i sierpień to najbardziej udane miesiące w tym roku. Wrzesień jest spokojniejszy, wolumen sprzedaży nieco wyhamował. Ale zawsze od października do połowy grudnia mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem rynku nieruchomości. Wiele osób wraca z wakacji i zaczyna realizować plany zakupu bądź sprzedaży mieszkania lub domu – tłumaczy Leszek Michniak.

WIZYTÓWKA SIECI WGN

Sieć agencji nieruchomości.

  • Liczba oddziałów – prawie 100
  • Opłata startowa – 4,5 tys. zł 
  • Miesięczna opłata licencyjna – 160 euro
  • Miesięczna opłata marketingowa – 590 zł

Leszek Michniak, prezes WGN / „Nasi potencjalni partnerzy muszą mieć doświadczenie w usługach i być w wieku ponad 30 lat”.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018