Duże pole do popisu
DG-Inwest to sieć brokerów finansowych. Od początku istnienia marki (która w 2024 będzie świętowała 30-lecie istnienia) jej flagowym produktem jest leasing, ale w ofercie klienci znajdą też kredyty, ubezpieczenia, faktoring.
– Łącznie mamy w ofercie ponad 100 instytucji finansowych i dzięki naszym porównywarkom jesteśmy w stanie porównać oferty w niecałą minutę – podkreśla Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-Inwest. – Patrzymy oczywiście na koszt finalny oferty, ale również dobieramy finansowanie pod kątem podatkowym, aby klient nie był stratny na podatku VAT czy dochodowym.
Ale finansowanie i ubezpieczenia to nie wszystko, co proponuje DG-Inwest i na czym zarabiają jego biura.
– Zajmujemy się również sprzedażą nowych samochodów oraz nieruchomości w Polsce i za granicą. A od 2024 roku będziemy mieli też w ofercie jachty motorowodne – zapowiada Daniel Gawryczuk.
Czego szukają klienci?
Jaka jest dziś popularność produktów finansowych? Daniel Gawryczuk zapewnia, że brokerzy mają co robić.
– Dziś, kiedy inflacja się uspokoiła, a stopy procentowe wracają do niższych wartości, firmy zaczęły chętniej inwestować, co przyczynia się do wzrostu liczby udzielanych kredytów i leasingów – mówi prezes zarządu DG-Inwest. – Natomiast osoby fizyczne, głównie z programem Bezpieczny kredyt 2%, chętniej kupują swoje pierwsze nieruchomości. Zaobserwowaliśmy też przez ostatni okres, że nasze społeczeństwo staje się coraz zamożniejsze i częściej widzimy umowy leasingowe na zakup luksusowych samochodów, kamperów, jak również jachtów. Klienci dzisiaj szukają kompleksowych rozwiązań, nie mają czasu sprawdzić oferty w kilku bankach czy firmach leasingowych i jeśli nas nie znajdą, to raczej finansują się w swoim banku lub u dealerów co sprawia, że w większości przepłacają za produkty finansowe.
DG-Inwest otwiera placówki w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców. Od kandydatów franczyzobiorców nie jest wymagane doświadczenie w branży finansowej. Przyda się natomiast umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji.
– Współpracujemy nie tylko z klientami, ale też z dostawcami produktów – podkreśla Daniel Gawryczuk.
Aktywni zarobią więcej
Maciej Kupiński jest franczyzobiorcą DG-Inwest od prawie ośmiu lat. Ta działalność jest dla niego drugą nogą biznesową.
– Mój podstawowy biznes to produkcja i sprzedaż artykułów metalowych – wyjaśnia Maciej Kupiński. – Osiem lat temu szukałem pomysłu na dodatkową działalność i usługi finansowe dla mnie były najprostsze. Nie wymagały praktycznie żadnych nakładów finansowych. Musiałem tylko zdobyć czy też uzupełnić wiedzę, bo już nieco znałem tę tematykę. Do tego DG-Inwest ma atrakcyjny pakiet usług i produktów finansowych – praktycznie wszystkich banków, instytucji finansowych, towarzystw ubezpieczeniowych, i dla firm i dla klientów indywidualnych
Koszt dołączenia do sieci DG-Inwest wynosi 3 tys. zł + VAT. Partner może wynająć biuro stacjonarne lub wirtualne. Do pracy potrzebuje komputera z drukarką i dostępu do internetu.
– Dzisiaj część umów podpisujemy już zdalnie – dodaje Daniel Gawryczuk.
Franczyzodawca zapewnia szkolenia - podstawowe, udostępniane na platformie szkoleniowej oraz cotygodniowe z produktów. Organizuje również szkolenia stacjonarne w Warszawie. Wspiera franczyzobiorców i partnerów na każdym etapie procesowania wniosku, aż do uruchomienia kredytu czy leasingu.
Maciej Kupiński aktywnie poszukuje klientów – ogłasza się w internecie, promuje stronę swojego biura, ma też klientów z polecenia.
– Współpracuję również z komisami samochodowymi, które przy sprzedaży aut proponują klientom jego pośrednictwo w zdobyciu finansowania. Wiszą też u nich nasze banery – dodaje franczyzobiorca.
Daniel Gawryczuk podkreśla, że im bardziej aktywny jest franczyzobiorca, tym większe przychody może wygenerować.
– Przychody mogą być naprawdę spore, jeśli jesteśmy aktywni, współpracujemy z dostawcami. Franczyzobiorcy zarabiają nie tylko na udzieleniu finansowania, ale również na sprzedaży dodatkowych produktów jak samochody, nieruchomości czy jachty. Wiemy ile dzisiaj kosztuje mieszkanie czy samochód. Nawet przy minimalnych marżach można liczyć na godziwe prowizje – zapewnia Daniel Gawryczuk.
WIZYTÓWKA DG-Inwest
Sieć brokerów finansowych.
- ponad 100 placówek franczyzowych i partnerskich
- opłata wstępna 3 tys. zł
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
W majowym numerze „Własny Biznes FRANCHISING” odkrywamy m.in. tajniki sukcesu w biznesie motoryzacyjnym, finansach, a także opisujemy biznesy, w które chętnie inwestują młode mamy. Dowiedź się, ile płaci się za franczyzę i jak wygląda zarządzanie bez szefa.
Majowy numer magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Prezentujemy w nim m.in. sprawdzone pomysły na biznes w finansach oraz podpowiadamy, jaką firmę otworzyć po urlopie macierzyńskim.
Pieniądz robi pieniądz – gdzie ta maksyma sprawdzi się lepiej niż w sektorze finansowym? Oto przegląd konceptów franczyzowych z tej branży.
Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? O tym, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku przeczytasz w majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
– Mamy oddziały, które potrafiły już w pierwszym miesiącu osiągnąć rentowność – mówi Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-Inwest.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.