Europejska ekspansja / Used Products posiada ponad 60 sklepów w sześciu krajach europejskich.
Niedziela
25.02.2024
Used Product od ponad 25 lat daje nowe życie używanym towarom. Jaki jest jej przepis na sukces?
 

Lombard to miejsce, w którym można zastawić lub sprzedać produkty takie jak biżuteria, elektronika czy dzieła sztuki. Najczęściej działa na zasadzie udzielania pożyczek w częściowej wartości zastawionego przedmiotu, którą klient musi spłacić w ustalonym terminie wraz z odsetkami. Lombard to także miejsce, które poprzez obieg używanych produktów przyczynia się do propagowania ekologii.

Nowoczesne lombardy

Used Products to sieć lombardów z 25-letnią historią, posiadająca ponad 60 sklepów w sześciu krajach europejskich. Specjalizuje się w transakcjach obejmujących różnorodne produkty, takie jak elektronika, narzędzia, złoto, biżuteria i produkty luksusowe. Misją firmy jest wspieranie efektywnej gospodarki i ekologii poprzez umożliwienie klientom zarówno pozbycia się nieużywanych rzeczy, jak i nabywania produktów w atrakcyjnych cenach.

Model franczyzy Used Products

Model franczyzy Used Products wymaga inwestycji na poziomie co najmniej 15 tys. €. W zależności od lokalizacji i wielkości sklepu, całkowita kwota mieści się w przedziale od 75 tys. € do 150 tys. €. Firma udziela wsparcia w wyborze lokalizacji, planowaniu biznesowym oraz dostarcza narzędzia i systemy używane w ramach marki. Franczyzobiorcy otrzymują także wsparcie w zakresie reklamy, specjalistycznych szkoleń i dostępu do narzędzi marki.

Edward Latarau, menedżer ds. franczyzy podkreśla liczne korzyści płynące z systemu franczyzowego, w tym dostęp do sprawdzonej formuły, specjalistyczną wiedzę branżową, wsparcie w wyborze lokalizacji, kompleksową pomoc w opracowywaniu planu biznesowego, dostęp do usług wybranej agencji reklamowej, korzystanie z systemu POS (punkt sprzedaży), szczegółowy podręcznik operacyjny, intensywne szkolenie, pakiet startowy oraz infolinię czynną 24/7. Dodatkowo franczyzobiorcy otrzymują spersonalizowane strony internetowe, sklepy online oraz portale internetowe z lokalnymi nazwami domenowymi.

Zaangażowanie i potencjalne zyski

Zaangażowanie i potencjalne zyski franczyzobiorcy zależą od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wielkość sklepu i umiejętności zarządzania. Edward Latarau uważa, że Used Products może być atrakcyjną opcją dla przedsiębiorców poszukujących stabilnego modelu biznesowego w dziedzinie lombardów, oferując solidne wsparcie i sprawdzone narzędzia.

WIZYTÓWKA USED PRODUCTS

Sieć lombardów działająca na terenie Europy.

  • Ponad 60 sklepów w sześciu krajach
  • Minimalny kapitał własny w wysokości 15 tys. euro
  • W zależności od czynników, całkowita inwestycja potrzebna do uruchomienia sklepu mieści się w przedziale od 75 tys. do 150 tys. euro.

 

 

 


Wsparcie na każdym etapie / Franczyzodawca oferuje pełne wsparcie, od wyboru lokalizacji, przez szkolenia i udostępnienie narzędzi.

POPULARNE NA FORUM

Biznes na małym rynku

dzieki za ostrzezenie to wazne by przestrzegac ludzi przed oszustami. Trzeba robic wszystko by emilinowac takich ludzi i takie firmy

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Biznes na małym rynku

NIE POLECAM współpracy z firmą i4-mobile w Białymstoku w jakiejkolwiek formie (salon Play, Shop in Shop, doradca biznesowy B2B). Swoją opinię wyrażam NIESTETY na...

2 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2020
Zarabiać przez telefon

To prawda. Sama pracowałam w call center. Praca mocno stresująca, są tacy, którzy są bardzo mili, ale niektórzy...brak słów

2 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Play się opłaca?

Zgadzam się z poprzedniczką. Dziś większość salonów oferuje bardzo zbliżone pakiety.

3 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Pomysł jest - brak wiedzy o firmie..

Witam! Domyślam się, że takich tematów było bardzo dużo. Wiem, że każdy z tematów, problemów jest inny - więc postanowiłem napisać na forum. Liczę, że...

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Zarabiać przez telefon

Praca w callcenter nie jest łatwa. Trafiają się różni ludzie, z którymi trzeba spokojnie rozmawiać.

2 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Franczyza z Komputronik - czy to się może opłacać?

moim zdaniem nie, sprzedaż komputerów przeniosła się do sieci i raczej tam szukać należy inspiracji

7 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018