Własny bank na koszt… banku
Nie ma biznesu bez kapitału i nawet najtańsze franczyzy wymagają wkładu własnego. Alior Bank wyciąga rękę do ludzi przedsiębiorczych, którym brakuje kapitału na pokrycie kosztów otwarcia placówki partnerskiej. Do pozyskania jest nawet 40 tys. zł, czyli tyle, ile wynosi minimalna inwestycja w placówkę Alior Banku. Program został wprowadzony w październiku 2023 roku i w pierwszej fazie był dostępny tylko dla dotychczasowych partnerów. Od stycznia jest dostępny również dla nowych franczyzobiorców. Warunkiem pozyskania wsparcia jest przekonanie banku do swojego pomysłu na prowadzenie biznesu pod jego szyldem.
– Odpowiadając na potrzeby rynku stworzyliśmy program wsparcia dla przedsiębiorców, którzy mają pomysł na swój biznes, jednak brakuje im wystarczającego zaplecza finansowego do otwarcia nowej placówki partnerskiej. Z tego powodu często odkładają tę trudną decyzję na później i nie wdrażają w życie swoich dobrze przygotowanych planów biznesowych – mówi Jacek Torowski, dyrektor departamentu sieci zewnętrznych Alior Banku. – Wnioskujący o dofinansowanie muszą nas przekonać do siebie i swojej koncepcji na wspólny biznes.
Od października 2023 roku z programu skorzystało już kilkoro franczyzobiorców. Dla Mai Wieczorkowskiej, franczyzobiorczyni z województwa dolnośląskiego, program był impulsem do podjęcia natychmiastowej decyzji.
– Pomyślałam, że lepsza okazja najpewniej się nie zdarzy – mówi Maja Wieczorkowska. – Pieniądze z programu dały mi komfort otwarcia czwartej placówki szybciej, w lepszej lokalizacji, o większym metrażu i świetnym standardzie.
Michał Pawlicki, franczyzobiorca z województwa mazowieckiego również od dawna myślał o uruchomieniu kolejnej placówki i gdy pojawiła się możliwość dofinansowania kosztów przez bank, zdecydował się bardzo szybko. – Dzięki programowi sfinansowałem prawie 99% wartości kluczowych elementów wyposażenia placówki – mówi.
Wymagania wobec kandydatów na franczyzobiorców
Alior Bank to jeden z najbardziej doświadczonych franczyzodawców w branży finansowej, swoją sieć partnerską rozwija od 15 lat. O dołączenie do sieci i uzyskanie wsparcia mogą wnioskować kandydaci, którzy prowadzą działalność gospodarczą, mają co najmniej średnie wykształcenie, doświadczenie w branży finansowej oraz dysponują lokalem o powierzchni min. 45 mkw. Alior Bank zapewnia szeroki wachlarz produktów dla klienta indywidualnego i biznesowego, przy dużym wsparciu na każdym etapie współpracy oraz dedykowanego opiekuna od pierwszego kontaktu z bankiem. Franczyzodawca oferuje wynagrodzenie prowizyjne oparte o wszystkie segmenty oferty uzupełniane konkursami, akcjami specjalnymi oraz budżetem na działania marketingowe.
Wizytówka Alior Bank
- Liczba oddziałów własnych: 183
- Liczba placówek partnerskich: 340
- Minimalna kwota inwestycji: 40 tys. zł
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Jak zawsze branża gastronomiczna ma silną reprezentację na Targach Franczyza, które odbędą się 24-26 października w PKiN w Warszawie. Można będzie wybierać i wśród rodzimych, i wśród międzynarodowych konceptów.
Połączenie restauracji z produkcją piwa przyciąga klientów. Browar Korona postanowił to wykorzystać.
Fiskus walczy z tzw. fikcyjnym samozatrudnieniem, traktując umowy B2B jako unikanie opodatkowania.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.