Niezbędne wykształcenie / Osoby, które chcą dołączyć do Tax Safe muszą mieć doświadczenie w księgowości lub zatrudnić księgowego, a także ponieść jednorazową opłatę w wysokości 6 tys. zł netto.
Środa
05.06.2024
– Automatyzacja procesów księgowych sprawia, że obsługa klienta wymaga nawet o 80 proc. mniej czasu niż wcześniej – mówi Daniel Gawryczuk z Tax Safe.
 

Jak rozwija się Tax Safe w ostatnim czasie?

Mocno idziemy do przodu. W zeszłym roku mieliśmy niecałe trzydzieści oddziałów, a dzisiaj dochodzimy do pięćdziesięciu. Do końca roku przekroczymy tę liczbę i zamkniemy go z sześćdziesięcioma oddziałami. Przy tym większość placówek jest franczyzowa. Mamy pięć oddziałów własnych.

Dodatkowo tworzymy sieć partnerską biur niezależnych, które mogą do nas się przyłączyć i korzystać z naszych rozwiązań informatycznych. Jest to o tyle ważne, że przed wejściem do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) każde biuro będzie musiało posiadać obsługę klienta online i część z nich pewnie nie będzie w stanie tego zrobić. Dlatego mamy dla nich gotowe rozwiązania.

Na czym skupia się Tax Safe?

Nasza firma stawia na pełną automatyzację procesów księgowych, dzięki czemu księgowi mają więcej czasu na księgowanie i dekretowanie dokumentów, a nie wprowadzanie faktur czy łączenie transakcji bankowych z fakturami. Dzisiaj za nas robią to już programy, księgowy jedynie zatwierdza poprawność danych i wysyła deklaracje do US czy ZUS. Takie rozwiązania znacznie przyśpieszają obsługę pojedynczego klienta i skracają jej czas nawet o 80 proc. Dzięki temu księgowy jest w tym samym czasie obsłużyć pięciu klientów zamiast jednego.

Jak automatyzacja w księgowości wpływa na Wasz biznes?

Na automatyzacji w księgowości korzystają wszyscy – franczyzobiorcy i ich księgowi, a także klienci, gdzie wdrażamy u nich elektroniczny obieg dokumentów. Niektórzy klienci są oporni na takie zmiany, jednak po wprowadzeniu naszych rozwiązań zawsze dzwonią i dziękują, że ich do tego przekonaliśmy, ponieważ w końcu mogą zrezygnować z excelów i zredukować część etatów. Większość rzeczy robi za nich program, dlatego nie muszą zatrudniać dodatkowych osób.

Jak dołączyć do Tax Safe?

Osoby, które chcą dołączyć do naszej sieci, muszą mieć doświadczenie w księgowości lub zatrudnić księgowego, a także ponieść jednorazową opłatę w wysokości 6 tys. zł netto. W zamian dostają pełne szkolenia z programów księgowych i dostęp do aplikacji TAX CRM, za pośrednictwem której przekazujemy klientów. W pakiecie jest także login dla każdej księgowej lub księgowego do programu Saldeo TAX APP, przez który klienci przesyłają dokumenty i dostają informacje o wysokości podatków.

Kiedy można liczyć na zwrot z inwestycji?

U większości partnerów następuje  w ciągu kilku miesięcy. Nasz biznes to doskonała forma prowadzenia działalności z sukcesją na przyszłe pokolenia. Dzięki Tax Safe nasi partnerzy mogą liczyć nie tylko na szkolenia i dedykowanych księgowych do wsparcia merytorycznego, ale też pomoc naszego działu IT, który czuwa też nad naszym data center. Serwerownia w zeszłym roku została rozbudowana o kolejne serwery aplikacyjne i bazodanowe, zgodnie z najnowszymi zaleceniami firmy Microsoft. Posiadamy trzy niezależne źródła energii oraz dwie linie internetowe ze stałym IP. Archiwizacja i przechowywanie dokumentów klienta to wymóg 10 lat. Dzięki naszym rozwiązaniom możemy odtworzyć pracę każdego księgowego, nawet jeśli komputer, na którym pracuje, zostanie uszkodzony.

Czy zainteresowanie usługami Tax Safe rośnie?

Tak, zainteresowanie naszymi usługami jest naprawdę duże, zwłaszcza w obszarze pełnej księgowości. Część klientów jest zainteresowana naszymi usługami ze względu na oprogramowanie, które dostarczamy za darmo w ramach usług księgowych i wynikająca z tego możliwość współpracy online.

Dla innych klientów – zwłaszcza prezesów większych spółek – istotna jest dobra komunikacja z księgowym w wyjaśnianiu obowiązków i praw podatkowych i wsparcie w analizie danych finansowych.

WIZYTÓWKA TAX SAFE

Sieć biur rachunkowych.

  • Około 45 placówek franczyzowych, 5 własnych
  • opłata wstępna 6 tys. zł netto

 


Daniel Gawryczuk, dyrektor zarządzający Tax Safe / "W zeszłym roku mieliśmy niecałe trzydzieści oddziałów, a dzisiaj dochodzimy do pięćdziesięciu. Do końca roku przekroczymy tę liczbę i zamkniemy go z sześćdziesięcioma oddziałami".

POPULARNE NA FORUM

Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020