Licencja na bank
Z jakimi wyzwaniami mierzy się dzisiaj branża bankowa?
Polska to wymagający rynek usług finansowych. Wysoka konkurencyjność wymusza na markach zaangażowanie w nieustanny rozwój oferty oraz narzędzi dla franczyzobiorców. Kluczowa jest również jakość obsługi i satysfakcja klientów. Ta w wypadku VeloBanku oceniania jest bardzo wysoko. W najnowszym rankingu ARC Rynek i Opinia VeloBank został uznany przez klientów za lidera w tej kategorii w Polsce. Klienci szczególnie wysoko ocenili konkurencyjność opłat i prowizji, przejrzyste zasady korzystania z produktów oraz wysoką jakość obsługi w oddziałach. Zadowolenie z wizyty w placówce mamy na najwyższym poziomie spośród banków. Jako uniwersalny bank, oferujemy nowoczesne rozwiązania finansowe dla klientów indywidualnych, private banking, sektora MŚP, dużych przedsiębiorstw i korporacji, a także instytucji sektora publicznego.
W ilu placówkach VeloBanku są dzisiaj obsługiwani klienci?
Nasza sieć liczy 69 placówek własnych i 107 partnerskich. W tym roku planujemy powiększyć sieć franczyzową o kolejnych 50 lokalizacji we wszystkich regionach Polski. Stawiamy na lokalizacje w miejscowościach liczących już od 20 tys. mieszkańców. Współpracujemy z franczyzobiorcami, którzy prowadzą oddziały zarówno w dużych miastach wojewódzkich, jak również w mniejszych miastach powiatowych.
Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?
Chętnie nawiązujemy współpracę z partnerami, którzy posiadają doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy i są gotowi wziąć odpowiedzialność za rozwój biznesu oraz zarządzanie zespołem. Dużym atutem jest znajomość branży finansowej – bankowej lub ubezpieczeniowej. Z naszych obserwacji wynika, że osoby skrupulatne, dokładne, a także umiejące budować relacje i kompletować zespół doświadczonych ekspertów łatwiej odnoszą sukces.
Ile trzeba mieć pieniędzy, aby otworzyć placówkę bankową?
Minimalna kwota inwestycji w placówkę partnerską VeloBanku to ok. 40 tys. zł, a jej dokładna wartość zależy m.in. od zakresu niezbędnego remontu. Franczyzobiorca inwestuje w zakup odpowiednich mebli, wyposażenia oraz sejfu i ubezpieczenia. Dużym udogodnieniem jest to, że partner nie inwestuje w sprzęt IT. Użyczamy mu go na zasadzie najmu, co znacząco obniża koszt inwestycji.
Na czym polegają obowiązki franczyzobiorców? Czy pracują w placówkach sami czy też raczej zatrudniają personel?
Idealny franczyzobiorca VeloBanku po rozpoczęciu współpracy z bankiem jest zaangażowany w prowadzenie biznesu, ma kontakt z zespołem, troszczy się o rozwój swoich ludzi, wyznacza cele, dba o efektywność działań i motywuje. Część partnerów aktywnie obsługuje klientów, wraz z zatrudnianymi doradcami. Część z nich, przy większej liczbie oddziałów, zatrudnia menadżerów do zarządzania placówką w danej lokalizacji. A niemal co piąty franczyzobiorca prowadzi więcej niż jedną placówkę. Największa „mini-sieć” na chwilę obecną to 6 placówek w zarządzaniu jednego partnera.
A na czym zarabiają franczyzobiorcy?
Franczyzobiorcy mają szeroką gamę produktów, których sprzedaż przekłada się na rentowność ich placówki. Średnie dochody zależą od miejscowości, w jakiej decydujemy się otworzyć własny biznes, wielkości oraz zaangażowania zatrudnionego zespołu. Jako VeloBank dostarczamy franczyzobiorcom wsparcie marketingowe oraz obsługę posprzedażową, która pomaga w realizacji celów biznesowych.
Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska
WIZYTÓWKA VELOBANK
VeloBank należy do pierwszej dziesiątki największych banków w Polsce. Większość placówek działa w systemie partnerskim.
- 69 placówek własnych
- 107 placówek partnerskich
- wysokość inwestycji od 40 tys. zł

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Sieć Xtreme Fitness Gyms rozwija nowy model ekspansji. Oprócz lokali komercyjnych interesują ją również grunty pod budowę własnych obiektów. Spółka pozyskała też nowego inwestora.
Emotka – sieć edukacyjna oferująca zajęcia dla dzieci – rozwija się w modelu franczyzowym i poszukuje nowych partnerów. Firma specjalizuje się w programach uczących dzieci radzenia sobie z emocjami i budowania relacji społecznych.
Agencja Wirtualna to koncept franczyzowy, który pozwala rozpocząć własną działalność w marketingu internetowym bez doświadczenia i dużych inwestycji.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.