Zarabiamy na okrągło

W temacie numeru zamieszczamy przegląd inwestycji w usługach. Opisujemy podstawy franchisingu oraz krok po kroku pokazujemy jak założyć własną działalność gospodarczą. Przyglądamy się również problemom sieci gastronomicznych Mamuśka The Cheese Cake Shop oraz Yogen Fruz.
 

Fachowo i ciekawie o franchisingu

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franchisingowych działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku franchisingowym, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

Wysoka sprzedaż poprzednich numerów skłoniła nas do zwiększenia sieci dystrybucji magazynu. Numer 9 ma nakład zwiększony do 5300 egz i jest dostępny również w salonach prasowych FranPress.

W dziewiątym numerze

Nowe otwarcie

Kurczaki atakują
Zakłady drobiarskie Jażyniec zaczęły rozwijać sieć franchisingową. Czy znajdą się chętni, którzy będą chcieli prowadzić sklepy mięsne?
 

Info-shorty

Yogurtowy biznes
Yogen Fruz dwa lata temu zapowiadał, że do końca 2004 roku otworzy 100 punktów. Obecnie posiada 25 stoisk. Dlaczego firma nie zrealizowała planów?

Mamuśka walczy o swoje
O problemach The Cheesecake z franczyzobiorcami pisaliśmy już w zeszłym roku. Próby polubownego załatwienia sprawy nie powiodły się i trzeba było rozwiązać umowy z nielojalnymi biorcami. W drugiej połowie 2003 r. wykupiono licencje od nieuczciwych partnerów, ale walka o klienta nadal trwa.

Zadbajmy o szkło
Jeśli we wszystkich okolicznych sklepach nie ma odpowiadającego nam lustra, szklanego stolika lub trudno znaleźć fachowca, który wykona i zamontuje szklaną ściankę działową to warto poszukać salonu Dubiel Vitrum.

Puszysty portfel
W Polsce blisko ¼ kobiet nosi rozmiar większy niż 42. Producenci odzieży jakby zupełnie tego nie zauważali, bo praktycznie nie produkują ubrań powyżej tego numeru. Ulla Popken zauważyła.

Ciastko o długiej dacie ważności
Cukiernia A. Blikle mają już 135 lat. W dużej mierze sukces ten oparty jest na tym, że firma od początku znajduje się wyłacznie w rękach rodziny Blikle.

 

Temat numeru - usługi

Usługi: zarabiamy na okrągło
Polscy biorcy chętnie decydują się na kupno prestiżowych systemów usługowych – ich marzeniem są głównie ekskluzywne kawiarnie i salony fryzjerskie. Tymczasem opłacalne i ciekawe biznesowo pralnie nie cieszą się już takim wzięciem. Nie da się nimi pochwalić na imieninach u cioci.

W numerze znajduje się przegląd usługowych systemów franchisingowych działających w Polsce. Opisane są: Cartridge World, MBE Mail Boxes Etc., Glob inkasso, Kodak, FOTOSTOP, Grosik, Mieszko, 5 a Sec, Pucybut, cafe decor.

Dobre rady

Być prezesem i właścicielem
Przedstawiamy pierwsze artykuły z cyklu tekstów doradczych dla osób, które dopiero myślą o założeniu własnego biznesu.
 

Jak założyć własny biznes?
W artykule krok po kroku pokazujemy jak założyć własną działalność gospodarczą.

Katalog firm franchisingowych

Wybierz coś dla siebie
Franchising to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Ponadto: informacje o sieciach: Sun of Gaba, Artefe, Cherry Berry, Nicole, Germanos, Husse i innych.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748