Czy sklep z odzieżą przynosi kokosy?

Dokonujemy przeglądu branży odzieżowej. Prezentujemy kilkanaście marek do wyboru dla inwestorów. Radzimy też, jak założyć własną firmę za niewielkie pieniądze. Prezes NFI Empik Media&Fashion ujawnia, które marki z branży lifestyle uważa za atrakcyjne. Opisujemy biznes przeprowadzkowy oraz zdradzamy, ile można zarobić na organizowaniu gier typu paintball. Podpowiadamy, jak uniknąć pułapek w umowach najmu w centrach handlowych oraz jak zwiększyć sprzedaż dobrze planując zaplecze sklepowe.
 

Fachowo i ciekawie o franczyzie, partnerstwie i własnej firmie

Poznaj pomysły na własny biznes! Magazyn Franchising Info zawiera aktualne informacje o sieciach franczyzowych i partnerskich działających w Polsce. Przedstawia najnowsze wydarzenia i trendy na rynku, opisuje sukcesy i porażki, doradza biorcom i dawcom licencji oraz omawia zmiany w polskim prawie i podatkach.

W dwudziestym numerze

Temat numeru

Zysk szyty na miarę
Polacy bardzo chętnie inwestują w sklep z odzieżą. Najczęściej przedsiębiorcy otwierają sklep tej marki, którą sami lubią nosić. Czy to się opłaca?

W przeglądzie rynku sklepów odzieżowych zostały opisane następujące marki odzieżowe: Derri, Benetton, Mondo Italia Gallery, Aryton, Maxi Moda, Tatuum, Oxide, Diverse, House, Ravel, Big Star, Exe jeans, Levi’s, Pako Jeans, LeeCooper, Gwoździej, Świat Bawełny, UPS, Atlantic, La Vantil, Ambra, Heavy Duty, Vabii Factory Outlet.

Aktualności

Skrzydełko czy pizza?
To będzie nowa Telepizza – zapowiadają przedstawiciele firmy, która odkurza wizerunek marki. Firma przygotowała nową ofertę dla franczyzobiorców, planuje też sprzedawać przekąski z kurczaka.

EM&F – fundusz pełen marek
Prezes NFI Empik Media & Fashion kupuje licencje masterfranczyzy, ale nie odsprzedaje sublicencji dalej. Wszystkie punkty zakłada za pieniądze funduszu, rezygnując z franczyzobiorców.

Noc z Grubym Benkiem
Gruby Benek to jedyna w Polsce sieć pizzerii, która działa 24h na dobę.

PROFIT system doradza, POF wraca do gry
Podczas pierwszych Warsztatów dla Franczyzodawców i Firm Agencyjnych dyskutowano o sposobach rozwoju sieci agencyjnych i franczyzowych. Gospodarzami spotkania była firma PROFIT system wspólnie z TP SA oraz Polską Organizacją Franczyzodawców, która tym samym zainaugurowała nowy etap działalności.

600 placówek BPH do końca 2006 r.
BPH nie zwalnia z budową sieci placówek partnerskich. Pod koniec maja ich liczba wynosiła 450. Przedstawiciele zapowiadają, że do końca br. powstanie jeszcze 150.

House przerabia ciuchy
W sieci sklepów House zorganizowano nietypową akcję. Klienci sami projektowali swoje ubrania.

Kupcy Społem łączą się w sieć
Spółdzielcy zrzeszeni w organizacji handlowej Społem rozpoczęli prace nad konsolidacją swoich sklepów detalicznych.

Nieruchomości w sieci
Na polskim rynku franczyzowym zadebiutowała międzynarodowa sieć pośrednictwa obrotu nieruchomościami CENTURY 21.

Przychodnie we franczyzie
Prywatny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne Damiana podpisał pierwszą umowę franczyzową.

Eurotel myśli o giełdzie
Firma Eurotel chce wejść na giełdę po to, by rozwijać sieć punktów sprzedaży produktów Ery, operatora telefonii komórkowej.

Loża komentatora

Szukasz ludzi do firmy?
No to czeka cię lawina podrasowanych CV i kilka tygodni odsiewania ziarna od plew. Możesz oczywiście zatrudnić firmę Hrowską, tylko po co? Jest inny sposób, musisz tylko kupić... 100 cegieł.

Jest sprawa

Zamydlone oczy inwestora
- Nie dość, że prowadzą biznes lekceważąc przepisy, to jeszcze sprzedają na niego licencje – mówi oburzony Włodzimierz Sator, była franczyzobiorca sieci Pracownia Mydła Sapo.
- To bzdura – komentują Waleria Hexel i Jelena Ejduka, założycielki firmy.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

Wybierz coś dla siebie
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków. Prezentujemy ponad 150 pomysłów na biznes.

Ponadto

Informacje o firmach
Ahold Polska, BOS, DGE Bruxelles, Eldorado, Gelco, Gino Rossi, Redan, Vistula, Wólczanka.

Raport specjalny

Jestem z miasta, zarabiam na wsi
Jan Mikołajczyk mieszka na wsi pod Władysławowem przez 5 miesięcy w roku. Wynajmuje kwatery letnikom spędzającym lato nad morzem. Zimą wraca do rodzinnego miasta z zarobionymi pieniędzmi

Własny biznes

Warto budować domy jednorodzinne
Architekt jest jak szewc: ma zrobić wygodnie, na rozmiar, w sensownym terminie i za akceptowalną, czyli negocjowaną cenę. I to wszystko powinno być ładne, bo ładne cieszy – z Czesławem Bieleckim, architektem i publicystą, rozmawia Arkadiusz Słodkowski.

Moja firma

Jak rozpętałem własną firmę usługową
Zakładanie firmy to doniosły akt tworzenia. Bo oto z zapału, dobrych chęci i pomysłu na biznes powstaje podmiot uwzględniany w statystykach GUSu i wyliczeniach PKB. Maleńki trybik w mechanizmie gospodarki. W zeszłym miesiącu zostałem kolegą Solorza, a kiedy w telewizji mówią o gospodarce czuję, że mówią o mnie.

Tanio, a na swoim
Własny biznes to marzenie wielu. Czasami wystarczy zaledwie cztery tysiące złotych, aby je zrealizować. Przykładów jest aż nadto.

Przeprowadzki: biznes ze stoperem
Czas to pieniądz – zwłaszcza dla właścicieli firm przeprowadzkowych. W tej branży najlepiej zarabiają przedsiębiorcy gwarantujący szybką realizację usługi.

Zastrzel swojego szefa
Mówią, że paintball działa jak narkotyk. Jeśli raz się spróbuje, chce się więcej i więcej. W naszym kraju biznes ten zaczął się rozwijać wraz z przyjściem mody na imprezy integracyjne organizowane przez firmy.

Zarobić na prezentach
Prezentami obdarowujemy się kilka razy w roku na urodziny, imieniny i święta. W firmach tych okazji jest więcej, więc w sklepach z upominkami duża część asortymentu skierowana jest do firm.

Video kłopot
Wygląda na to, że w biznesie tradycja może wygrać potyczkę z nowoczesnością. Podczas gdy kolejna zautomatyzowana wypożyczalnia kończy działalność, wideoteki działające w sposób tradycyjny – z obsługą – mają się nieźle.

Letnia pogoda na biznes
Letni biznesmeni z uwagą przyglądają się prognozom pogody. Od warunków atmosferycznych zależą w dużym stopniu zyski.

Ogier do ślubu
Zabytkowym samochodem czy bryczką? A może rikszą lub balonem? Czym para młoda pojedzie lub poleci do ślubu zależy od fantazji, panującej mody, a także zasobności portfela. Coraz więcej firm oferuje specjalistyczne usługi ślubne.

Gastronomia na wagę
We Wrocławiu powstaje pierwszy sieciowy bar, w którym ceny posiłków zależą od wagi porcji, a nie od tego, co znajdzie się na talerzu. Poprosiliśmy specjalistę o ocenę nowego pomysłu na lokal.

Dobre rady

Zaplecze zwiększa zyski
Zaplecze przyjazne załodze potrafi zwiększyć sprzedaż nawet o 20 procent!

Elementy krytyczne w umowach najmu w centrach handlowych
Umowy najmu powierzchni w centrach handlowych to coś więcej, niż tylko zawarcie kontraktu w celu uzyskania pewnej lokalizacji do prowadzenia działalności gospodarczej. Najemcom takie umowy mają zapewnić możliwość stabilnego prowadzenia interesu w okresie wielu lat.

Zakazy zgodne z prawem
W umowach franczyzowych zapisy dotyczące zakazu konkurencji oraz zakazu ujawniania informacji poufnych są standardem. Franczyzodawca może formułować treść umowy franczyzowej, ale musi zwrócić uwagę w przypadku tych zagadnień na zgodność z obowiązującymi przepisami prawa.

Przygotuj się do roli franczyzodawcy
Franchising staje się coraz bardziej popularną formą rozwoju działalności. W 2005 roku przybyły 63 nowe sieci franczyzowe, a wciąż nowi przedsiębiorcy zastanawiają się czy wykorzystać tę formę ekspansji. Jednak rozważając zalety franczyzy zadaj sobie pytanie, czy jako przedsiębiorca jesteś już gotowy, aby zostać franczyzodawcą.

Bezpieczeństwo w biznesie
Zarówno franczyzodawca, jak i franczyzobiorca ponoszą ryzyko gospodarcze. Z reguły dawca, w przeciwności do biorcy, ma o wiele częściej wykupiony specjalny pakiet ubezpieczeń chroniący go od ryzyka.

Magazyn Franchising Info możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Aktualne wydanie magazynu jest także dostępne w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748