Nieruchomości w kieszeni pośrednika

Pośrednicy nieruchomości dostosowali się do trudniejszych czasów i stawiają na wynajem. Przedstawiamy pomysły na własne biuro pośrednictwa. Ponadto sprawdzamy, ile można zarobić na portalach społecznościowych, a także otwieramy sklep sportowy, dyskotekę i firmę transportową. W numerze konkurs z nagrodami dla franczyzobiorców. Opisz, jak rozkręciłeś swój biznes, i zgarnij nagrodę!
 

W grudniowym numerze 12/2008 (46)

Temat numeru

Nieruchomości w kieszeni pośrednika
Popyt drastycznie spadł. Na szczęście nie zamarł. Sieci pośrednictwa obrotu nieruchomościami ciągle sprzedają domy, biura i powierzchnie handlowe z rynku wtórnego. Chwalą sobie również rynek najmu.

W przeglądzie rynku opisujemy następujące firmy: WGN Nieruchomości, Town&Country, Metrohouse, Północ Nieruchomości.

Raport specjalny

Między nami portalami
Wielkie fortuny można zbić na interesach w internecie. Na przykład zakładając portal społecznościowy.

Moim zdaniem

Kryzys może być szansą
- Nadszedł czas dla firm prowadzących czujną politykę kosztową, otwartych na nowe pomysły na biznes - mówi Piotr Matluch, prezes zarządu Dobre Dla Domu.

Fortuna tak chciała
- Lubimy wierzyć, że wszystko zależy od naszych decyzji podlega naszej kontroli. Tymczasem większość odnoszących sukcesy biznesmenów można porównać do rzucanych na oślep strzałek - mówi Arkadiusz Słodkowski, wydawca magazynu "Własny Biznes FRANCHISING".

Fakty trendy

Zyski pod choinką
Okres świąteczny jest dla wielu branż szansą na duże zyski. W niektórych firmach listopad i grudzień to okres, kiedy sprzedaż osiąga ponad 80 proc. rocznych obrotów.

Fornetti razy 400
W przyszłym roku Fornetti otworzy 400 nowych minipiekarni i kawiarenek. Wraz z rozwojem sieci placówek pojawią się w ofercie nowe produkty, w tym słone przekąski.

Franczyzobiorca, który jeździ koleją
Wars, spółka zajmująca się obsługą gastronomiczną PKP od 60 lat, odświeża markę. Ogłosił również przetarg na franczyzobiorców.

Biżuteria z drewna i szkła
Firma Zielony Kot, właściciel sklepów z biżuterią alternatywną, zamierza rozwinąć sieć franczyzową na terenie Polski.

Play zaprasza na salony
Uruchomienie blisko 20 autoryzowanych salonów Nove, sprzedających usługi sieci komórkowej Play – zapowiada firma KiM Group. A wszystko to jeszcze w grudniu 2008 roku.

Eurobank przekroczył 80
Na początku listopada w Pasłęku ruszyła 80. placówka partnerska eurobanku. Wśród kolejnych kilku dziesięciu otwarć znajdzie się placówka-nagroda dla autora najlepszej pracy w konkursie „Wygraj eurobank”.

Ponadto informacje o firmach: Intermarche, Produkty Benedyktyńskie, Mr Hamburger, Pijalnie Czekolady i Kawy Mount Blanc, Galeria Prezentów, BZ WBK Partner.

Własny Biznes

Czy Batycki odejdzie z firmy?
- Moja opinia na mój własny temat zmieniła się. Kiedyś byłam przekonana, że jestem kobietą biznesu. Dzisiaj wiem, że bardziej jestem wizjonerką – mówi Bożena Batycka, właścicielka firmy Batycki, produkującej torebki oraz galanterię skórzaną.

Dobra Marka

Mleko czarne-białe
Marka łaciate zaledwie po półtora roku od wejścia na rynek notowała już 40-procentowy udział w rynku.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

284 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Moja firma

M jak McDonald's
Jeszcze kilka lat temu wizyta w lokalu McDonald’s była wydarzeniem na miarę wyjazdu na Zachód. Dziś jedzenie w „Macu” spowszedniało, a firma wpisała się w codzienny gastronomiczny krajobraz Polski. Złoto-czerwony szyld skutecznie przyciąga tysiące miłośników jedzenia poza domem, a polskim biznesmenom związanym z marką pozwala dobrze zarabiać.

Sport, Małysz i własny sklep
Coraz więcej Polaków zaczyna aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Potrzebują specjalistycznego sprzętu – kombinezonów, butów, czapek, rękawic. I choć otwarcie sklepu sportowego to droga inwestycja, to jednak daje szansę na zrobienie dobrego biznesu.

DISCO biznes
Nie ma dwóch takich samych dyskotek, ponieważ każdy właściciel i DJ mają swój własny pomysł na zabawianie gości.

Firma na surowo
Nie trzeba lecieć do Tokio, żeby posmakować japońskiej kuchni. Można też na niej sporo zarobić, pod warunkiem, że receptury serwowanych posiłków przypadną klientom do gustu.

Flota na kołach
Kondycja firmy transportowej zależy od jakości floty samochodowej. Kupno samochodów wymaga dużego kapitału, a użytkowanie – spełnienia wielu wymogów formalnych.

Sofa kocha gołą cegłę
– Przedsiębiorca, który buduje sklep, musi znać się na swoim biznesie, ale na wystroju wnętrz już niekoniecznie – mówi Wojciech Gałązka, architekt, właściciel studia projektowego WG Design.

Sprzedawca bezbłędny
Standaryzacja obsługi pozwala na uniknięcie błędów w sprzedaży i utrzymanie najlepszych klientów.

Steki menedżera

Brylanty są wieczne
– Nie dokonujemy spektakularnych, ale również wielce ryzykownych zmian, tylko bezpiecznie i stabilnie rozwijamy naszą firmę – o pomyśle na biznes i o rynkowym sukcesie firmy YES Biżuteria opowiada jej prezes Michał Kwiatkiewicz.

Wzrośnie spadnie

Witajcie w ciężkich czasach
- Próby sztucznego powstrzymania procesu pękania spekulacyjnej bańki prowadzą do powstania nowych – jeszcze większych – baniek. Wydarzenia 2008 roku stanowią podręcznikową wręcz ilustrację tezy postawionej przez wielkiego austriackiego ekonomistę Ludwiga von Mises już w latach 20. ubiegłego wieku – pisze Wojciech Białek, analityk SEB TFI.

Europa na minusie, Polska hamuje
Światowy kryzys finansowy do prowadził do poważnego spowolnienia europejskiej gospodarki.

Porsche rozhuśtał
Jednego dnia przeszło 1000 euro za akcję, po dwóch kolejnych już „tylko” 300.

Dobre rady

Rachunek dla przedsiębiorcy
Najważniejszy dla firmy jest łatwy dostęp do konta przez internet oraz możliwość pozyskania kredytu.

Zapach wciąga
Aromamarketing to nic innego jak wodzenie klientów za nos. Rozpylanie kompozycji zapachowych w sklepie lub restauracji może poprawić wyniki placówki.

ABC firmy

Wybór biznesu: krok po kroku
Jeśli wybór biznesu dla siebie nie zmęczy nas intelektualnie i fizycznie, oznacza to, że coś zrobiliśmy źle.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748