Szukają franczyzobiorcy z Bielska-Białej

Piątek
27.08.2010
Akademia Językowa Open School zmienia warunki współpracy i rozwija swój koncept.
 

Po okresie zastoju na rynku szkół językowych, spowodowanym dekoniunkturą gospodarczą, powoli się on odbudowuje. Polacy znów chętniej zapisują się na kursy, firmy odmroziły budżety przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. W efekcie czego, prężniej działające uczelnie otwierają kolejne oddziały i optymalizują działania ofertowe.

- Staramy się stale udoskonalać naszą ofertę franczyzową. Postanowiliśmy przygotować gotowy produkt i przekazać go w ręce przyszłego właściciela szkoły w Bielsku-Białej - mówi dyrektor Akademii Językowej Open School, Grzegorz Nowakowski. - Dotychczas oferowaliśmy szerokie wsparcie przy przystąpieniu do sieci, jednak część czynności musiał wykonać sam inwestor. Teraz gotową szkołę dostaje "na tacy". Jeśli formuła się sprawdzi, nie wykluczamy wdrożenia tego modelu w przyszłym roku w innych miastach - zachęca Nowakowski.

Open School to nie tylko szkoła językowa dla klientów indywidualnych w różnym wieku. W ramach jednej opłaty franczyzowej, biorcy otrzymują prawo prowadzenia trzech rodzajów działalności jednocześnie. Oprócz kursów indywidualnych, są to szkolenia dla firm w ramach Open Business Academy oraz ogólnopolskie biuro tłumaczeń Open Translations.

Firma posiada jedną szkołę własną, w Tychach, oraz 11 placówek franczyzowych, rozsianych po całym kraju. Aby otworzyć kolejną, trzeba przeznaczyć min. 45 tys. zł. W zależności od wielkości miasta, cena ta ulega zmianie. Preferowane są aglomeracje co najmniej 40-tysięczne.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018