Dietmar Krywald, członek zarządu HS-Solid Polska, rozwijającej system Town & Country .
Poniedziałek
21.03.2011
O różnicach między polskim a niemieckim rynkiem nieruchomości opowiada Dietmar Krywald, członek zarządu HS-Solid Polska.
 

Rok temu sieć pozyskała pierwszego franczyzobiorcę w Małopolsce – spółkę Helidon. Gdzie teraz Town&Country będzie się rozwijać?
Szukamy partnerów, którzy chcą budować i sprzedawać domy Town&Country na własny rachunek. Chcielibyśmy pozyskać franczyzobiorców w większych miastach południowo-zachodniej Polski. Jesteśmy jednak otwarci na rozmowy z kandydatami z innych regionów, bo docelowo chcemy posiadać autoryzowanych partnerów we wszystkich województwach.

Czy w porównaniu do naszych zachodnich sąsiadów Polacy chętniej kupują domy?
Główną różnicą, między polskim a niemieckim rynkiem nieruchomości, jest stosunek liczby pozwoleń wydanych na budowę domów jednorodzinnych. Chociaż Niemcy mają prawie dwa razy wyższą populację, to liczba pozwoleń jest mniejsza niż w Polsce. Poza tym przeciętne niemieckie rodziny decydują się na mniejsze domy niż Polacy.

Jakie są perspektywy branży budowlanej w Polsce?
W Polsce dużo się ostatnio buduje i ta tendencja na pewno się utrzyma. Obserwujemy wzrost zainteresowania Polaków kompleksową obsługą budowy domu. Jeśli jest taka potrzeba, pomagamy w znalezieniu działki budowlanej, uzyskaniu kredytu oraz zajmujemy się przygotowaniem wniosku do pozwolenia na budowę.

rozmawiał (boa)


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017