Niektórzy już w szkole

Od początku roku Leonardo School pozyskało 4 nowych partnerów. Wszystkie ośrodki prowadzą franczyzobiorcy, firma nie planuje otwierania szkół własnych.
Niedziela
25.08.2013
W Leonardo School trwają szkolenia lektorów, by od 1 września mogli poprowadzić zajęcia w szkołach prowadzonych przez partnerów.
 

W ramach Leonardo School działają trzy marki Leo English, Leo Maniak i Leo Maluch. Każda z nich dedykowana jest dzieciom w różnym wieku - od niemowlęcia do 13 roku życia. Oprócz kursów językowych, w szkołach Leonardo School prowadzone są także zajęcia z języka polskiego pomagające dzieciom w nauce czytania, ortografii i szybkiego zapamiętywania. Wszystkie 32 placówki sieci są prowadzone przez franczyzobiorców. W tym roku firma pozyskała 4 nowych partnerów.

- Przyrost ten w pełni realizuje nasze plany rozwojowe – mówi Adam Chrzanowski z Leonardo School. - W przyszłym roku planujemy otworzyć w Polsce co najmniej 6 szkół. Jednocześnie analizujemy możliwości ekspansji zagranicznej. Poprzez udział w targach edukacyjnych w Moskwie, Norymberdze i Brnie zamierzamy nawiązać relacje z potencjalnymi masterfranczyzobiorcami.

Od potencjalnych partnerów franczyzodawca wymaga przede wszystkim zdolności menedżerskich oraz umiejętności komunikacyjnych. Nie oczekuje natomiast wiedzy branżowej, gdyż takową przekazuje w trakcie szkoleń. Kwota inwestycji potrzebna do uruchomienia placówki Leonardo School waha się od 20 do 45 tys. zł. W kwocie tej uwzględniona jest opłata licencyjna w wysokości od 3 do 8,5 tys. zł, w zależności od wybranej formy współpracy.

- W tej chwili jesteśmy w trakcie szkoleń kadry lektorów i trenerów w nowych placówkach, tak aby od 1 września możliwe było uruchomienie zajęć. Kampanie reklamowe toczą się niezależnie w każdej z miejscowości – dodaje Adam Chrzanowski.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018