Czego Jaś się nie nauczy…

Z badań szkoły językowej EF Education First wynika, że Polacy są z angielskim za pan brat. W rankingu znajomości tego języka prowadzonym w kilkudziesięciu krajach świata jesteśmy na 8. miejscu. Wyprzedzamy m.in. Belgię, Niemcy i Szwajcarię. Jest nieźle, ale na laurach spocząć nie wolno.
Piątek
11.04.2014
Akademia Speak4kids.eu chce wyróżnić się na rynku specjalnym programem dla dzieci.
 

"Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" – to przysłowie szczególnie wzięli sobie do serca twórcy Akademii Speak4kids.eu. Uznali, że przyszłością szkół języka angielskiego jest orientacja na najmłodszego klienta. - To właśnie w wieku dziecięcym nasze możliwości przyswajania nowych języków są największe. Widzę to po swoich dzieciach, które dzięki nauce w oparciu o nasze metody już w szkole podstawowej potrafią się sprawnie komunikować w języku angielskim – mówi Wioletta Siwek, franczyzodawca Akademii.

Opracowana przez nią bezpośrednia metoda nauczania polega na przekazywaniu umiejętności posługiwania się obcym językiem w podobny sposób, jak poznaje się mowę ojczystą. Największy nacisk położony jest na konwersację, praktyczne użycie języka. Gramatyka jest na drugim miejscu.

Szkoła Speak4kids.eu działa od 14 lat, a od dwóch rozwija się przez franczyzę. W tym czasie udało jej się uruchomić 11 placówek własnych oraz 42  franczyzowe. Najwięcej placówek działa w Warszawie. Koncept doczekał się też licznej reprezentacji za granicą – oprócz Słowacji, Czech, Bułgarii czy Hiszpanii również w tak odległych zakątkach świata, jak Japonia i Brazylia. Jak zostać franczyzobiorcą Akademii? Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzeba być dyplomowanym anglistą.
- Podejmujemy współpracę zarówno z osobami pracującymi jako nauczyciele i prowadzącymi własne szkoły językowe. Nie ma jednak przeciwwskazań, by franczyzobiorcą został przedsiębiorca bez znajomości języka, który zatrudni lektorów, a sam zajmie się zarządzaniem szkołą – tłumaczy Wioletta Siwek.

Przyznaje jednak, że wśród partnerów dominują przedsiębiorcy obecni wcześniej w branży, którzy postanowili wzbogacić swój program edukacyjny, kupując licencję  Speak4kids.eu. Jej koszt to 990 zł, w ramach promocji, która potrwa do końca sierpnia 2014 roku. Oprócz tego partnerzy muszą zakupić materiały dla prowadzących. Pakiet dla jednego poziomu zaawansowania kosztuje 130 zł.
- Nie ma sztywnych wymagań co do lokalizacji, w jakich mogą odbywać się zajęcia. Pod tym względem obowiązuje duża elastyczność. Sala musi pomieścić do 10 dzieci, to są najliczniejsze grupy – mówi franczyzodawca.

(gum)     


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018