Gilles Clavie współtworzył franczyzowy model rozwoju w Grupie Accor. Zapowiada, że zasady współpracy franczyzowej w Grupie Orbis nie ulegną zmianie.
Poniedziałek
04.08.2014
Będą zmiany we franczyzie Mercure i Ibis?
 

Rada nadzorcza Orbis powołała nowego prezesa zarządu i dyrektora generalnego – Gillesa Clavie. Menedżer działa w Grupie Orbis od 2011 roku. Do tej pory odpowiadał m.in. za strategię, zarządzanie ryzykiem, informatykę i zarządzanie aktywami. System franczyzowy, w którym rozwijają się hotele zrzeszone w Grupie Orbis, to w dużej mierze właśnie jego dzieło. Gilles Clavie od 2001 roku związany jest z Grupą Accor, jedną z największych międzynarodowych grup hotelarskich świata, będącej strategicznym partnerem Orbisu.

Zapytaliśmy 44-letniego prezesa, czy jego przyjście na kierownicze stanowisko w Orbisie można odczytywać jako zapowiedź zmian w modelu rozwoju marek należących do grupy. Usłyszeliśmy, że rewolucji nie będzie.

- Chciałbym podkreślić, że strategia Orbis pozostaje bez zmian, spółka będzie kontynuować przyjęty kierunek rozwoju. Grupa aktywnie koncentruje się na swoich priorytetach:  modernizacji własnych hoteli oraz dalszym rozwoju sieci zarówno przez umowy franczyzy i umowy zarządzania, ale także przez wdrażanie innych projektów prowadzących do zwiększenia wartości spółki dla akcjonariuszy – mówi Gilles’a Clavie.

Orbis jest operatorem 55 hoteli na terenie całej Polski, oferujących łącznie ponad 10 tys. pokoi. Działają one pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis budget oraz Orbis. Każda z nich oferuje nieco inny standard. Koszt przystąpienia do sieci zależy bezpośrednio od zakresu prac potrzebnych do przystosowania hotelu franczyzobiorcy do wymogów dawcy licencji.

(gum)  


POPULARNE NA FORUM

Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie

Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

33 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

33 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018