Ponad połowa biur WGN rozszerzyła swoją działalność o inne usługi, np. kredyty, wyceny, projekty czy home staging.
Leszek Michniak, prezes WGN Nieruchomości
Piątek
29.08.2014
Wielu partnerów WGN prowadzi po dwa oddziały w tym samym mieście lub w najbliższym regionie - mówi Leszek Michniak, prezes WGN Nieruchomości.
 

Ilu franczyzobiorców posiada WGN? Który region Polski jest najbardziej nasycony waszymi biurami?
Grupa WGN posiada ponad 80 oddziałów w Polsce i zagranicą. Najwięcej naszych przedstawicieli działa na Śląsku – 10, natomiast najmniej na wschodniej ścianie Polski. Jednak biura, które funkcjonują w tej części kraju, na przykład w Białymstoku, Suwałkach czy Rzeszowie osiągają bardzo wysokie przychody. Ostatnio do Grupy WGN przystąpił przedstawiciel z Lublina.

W wielu branżach franczyzodawcy chwalą się, że ich partnerzy zarządzają nawet kilkoma placówkami, czy w branży nieruchomości to możliwe? Czy partnerzy mogą oferować dodatkowe usługi?
W WGN jest wielu przedstawicieli prowadzących po dwa oddziały WGN w tym samym mieście lub w najbliższym regionie. Partner z Bolesławca posiada dwa biura w tym mieście, partner z Gdyni posiada oddział w Gdańsku, a partner z Krakowa prowadzi drugie biuro w Sosnowcu. Prowadząc dwa oddziały WGN, przedstawiciele pozyskują większą bazę klientów, co przekłada się na ich większe przychody. Ponad połowa biur WGN rozszerzyła swoją działalność o inne usługi, np. WGN Kredyty, WGN Wyceny, WGN Projekty czy WGN Home Staging. Biura te oferując kompleksowe usługi stały się jeszcze bardziej konkurencyjne na swoim rynku.

W których transakcjach specjalizuje się WGN? 
WGN w 2013 roku przeprowadził ponad 4,9 tys. transakcji i pośredniczył w sprzedaży nieruchomości o wartości ponad 1,2 mld zł. Na koniec roku 2013 posiadaliśmy w swojej bazie ponad 22 tys. ofert nieruchomości o wartości 12,3 mld zł. Doradcy WGN są wyspecjalizowani w obsłudze wszystkich segmentów nieruchomości tj. apartamentowo-mieszkalnych, komercyjno-przemysłowych, zabytkowych oraz w obsłudze przedsięwzięć deweloperskich. Uzyskujemy najwyższe przychody w obrocie nieruchomościami komercyjno-przemysłowymi. W tym segmencie WGN jest liderem w Polsce. Mamy również silną pozycję w obrocie nieruchomościami zabytkowymi, dzięki obecności na rynku międzynarodowym i ścisłej współpracy z partnerem z USA. Posiadamy licznych fachowców zapewniających kompleksową obsługę deweloperów od doradztwa przy projektowaniu inwestycji, poprzez jego realizację, reklamę i marketing, kończąc na sprzedaży i przekazaniu nieruchomości klientom.

rozmawiał (dw)


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017