Nowe płaszcze Muszkieterów

Od kiedy stery polskiej części Grupy Muszkieterów objął Patrick Renault, rozwój kontrolowanej przez nią sieci Intermarché i Bricomarché nabrał tempa. Wiosną Francuz przedstawił strategię, w myśl której obie sieci mają powiększyć się o 500 sklepów. Teraz jest już jasne, że zmiany nie ograniczą się do nowych otwarć. Muszkieterowie zabrali się za poważną modernizację sieci, a jej efektem ma być uruchomienie nowego konceptu sklepów Intermarché i wzbogacenie go o mobilny format zakupowy.
By osiągać wzrost obrotów, Muszkieterowie chcą być bliżej klienta. Jak twierdzą przedstawiciele Grupy, konsument staje się dziś coraz bardziej wymagający, a szansę na zdobycie jego względów mają ci, którzy wyjdą naprzeciw jego oczekiwaniom. Czyli zaproponują odpowiedni produkt, w odpowiednim czasie i w odpowiedniej cenie.
Intermarche pod względem cenowym już radzi sobie nieźle. Ranking portalu Money.pl pokazał, że na tym tle francuska marka wychodzi lepiej, niż m.in. Leclerc, Lidl, Auchan czy Real (badanie na podstawie koszyka podstawowych, codziennych produktów). Teraz Muszkieterowie pracują nad poszerzeniem oferty. W tym roku wzbogacono ją już o 2 tys. nowych pozycji asortymentowych, dopasowanych do potrzeb klientów z poszczególnych regionów.
Grupa Muszkieterów pracuje także nad wprowadzeniem na polski rynek nowego konceptu supermarketu – Intermarché Super. Więcej szczegółów dotyczących nowego formatu można znaleźć w artykule Przemeblowanie u Muszkieterów na portalu lokalnabiznes.pl
– Innowacyjny i funkcjonalny koncept Intermarché odpowiadać będzie na oczekiwania klientów związane z wygodą i łatwością robienia zakupów. Chcemy, aby nasze placówki były jeszcze bardziej przyjazne klientom oraz dostosowane do ich oczekiwań i zwyczajów zakupowych, biorąc przy tym pod uwagę specyfikę lokalizacyjną i środowiskową. Chcemy być jeszcze bliżej klienta i jego potrzeb, wzbogacając ofertę produktową – zaznacza Krzysztof Waligórski, prezes Dyrekcji Handlowej Intermarché.
Charakterystyką konceptu Intermarché Super będzie przyjazna klientowi aranżacja sklepu, nowoczesny design wnętrza i eskpozycja produktów oraz dedykowane strefy produktowe. W jego ramach dostępna będzie jeszcze bogatsza oferta produktowa, dostosowana do charakterystyki poszczególnych regionów oraz otoczenia supermarketów. Na sklepowych półkach znajdzie się większa ilość produktów świeżych, regionalnych i lokalnych, lada z wędlinami w własnej wędzarni oraz mięsem z rozbioru na miejscu czy rozbudowana oferta dań gotowych. Supermarkety, które będą budowane od 2015 r. będą powstawać już według nowego konceptu Intermarché. W przyszłym roku rozpocznie się również adaptacja istniejących punktów sprzedaży sieci do nowego formatu. Koszty modernizacji sklepów poniosą franczyzobiorcy, ale mogą w tym zakresie liczyć na wsparcie ze strony centrali na określonych warunkach.
Najważniejszą nowością w ramach Intermarché Super ma być możliwość dokonywania zakupów przez internet. Według działającego już we Francji modelu sklepu internetowego Le Drive, klient będzie miał możliwość zamówienia towaru przez internet oraz odbioru zapakowanych produktów w dogodnym dla siebie czasie w najbliższej placówce Intermarché. Rozwiązanie będzie testowane w dwóch wersjach – tzn. odbioru zakupów bez konieczności wysiadania z samochodu oraz w dedykowanym punkcie na terenie supermarketu. Projekt pilotażowy, który rozpocznie się w Polsce za kilka tygodni, prowadzony będzie w 2 miejscowościach różnej wielkości i ze zróżnicowanym otoczeniem handlowym.
– Drive to nasza odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów i ewoluujące trendy rynkowe oraz tendencje zakupowe wśród Polaków – mówi Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.
Pytanie tylko, czy ograniczenie sprzedaży internetowej tylko do modelu z odbiorem osobistym (bez dowozu do klienta) okaże się wystarczającym rozwiązaniem. Grupa Muszkieterów chce dotrzymać kroku, a nawet wyprzedzić niektóre trendy na rynku FMCG. Jest to jednak bardzo konkurencyjny i trudny rynek, na którym rytm wyznacza postępująca wojna cenowa, potęgowana dodatkowo przez panującą w gospodarce inflację. Z drugiej strony klienci oczekują już czegoś więcej, niż tylko niskie ceny. Chcą wysokiej jakości, dużego wyboru i komfortowych warunków w punkcie sprzedaży. Dopiero to połączenie jest w stanie zapewnić sukces.
- Rynek w Polsce bardzo szybko się zmienia i zależy nam na tym, aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom konsumentów. Ale nie oszukujmy się, nie wszystkie sieci wytrzymają konkurencję – podsumowuje Patrick Renault. (gum)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Salon kosmetyczny, siłownia, sklep spożywczy, a może firma edukacyjna, biuro nieruchomości albo butik z modą? Przedstawiamy konkretne przykłady franczyz, które zarabiają. Pokazujemy też mniej typowe pomysły na biznes, jak hodowla ślimaków czy pracownia peruk. Bilet na Targi Franczyza gratis!
Bogusława i Paweł Bigos z marką Intermarché są związani od 15 lat. W ostatnim konkursie Top Franczyzobiorca zostali zwycięzcami w kategorii „Najszybszy wzrost w sieci”.
Zostaw etat, postaw na siebie! Nowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” to konkretne pomysły na biznes, sprawdzone modele franczyzowe i inspirujące historie przedsiębiorców.
Franczyzodawcy kilkudziesięciu konceptów czekają na Ciebie! 14 marca do godz. 16:00 na Targach Franczyza na PGE Narodowym dowiesz się, jak otworzyć biznes we franczyzie.
Poznaj kilkadziesiąt sprawdzonych pomysłów na biznes na Targach Franczyza 13-14 marca na PGE Narodowym! Śledź relację na żywo i znajdź inspirację dla siebie!
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Do znalezienia biznesu, w który chciałoby się zainwestować, trzeba się dobrze przygotować. Choć wybór branży i konkretnego systemu franczyzowego jest subiektywny, to ocena części elementów umowy franczyzy podlega obiektywnym kryteriom.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Northgate Logistics notuje szybki przyrost sieci i nie zamierza tego zmieniać. W ubiegłym roku otworzyła siedem placówek.
Franczyzobiorczyni Agencji Wirtualnej z Gdańska w ciągu trzech lat zbudowała silną markę i zdobyła rzeszę lojalnych klientów. Jak tego dokonała?
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów