Zupełnie inna niż jeszcze kilkanaście lat temu komunikacja z klientami, odmienne oczekiwania kupujących i przyspieszenie w wielu dziedzinach życia powoduje, że rynek nieruchomości musi dostosować się do tych zmian.
Agnieszka Dąbrowska, dyrektor ds. franczyzy freedom nieruchomości
Poniedziałek
27.10.2014
Podczas 100 godzin zajęć przyszli partnerzy poznają m.in. podstawy home stagingu oraz fotografii nieruchomości - mówi Agnieszka Dąbrowska z freedom nieruchomości.
 

Na początku października szkolenia rozpoczęło sześciu przyszłych franczyzobiorców freedom nieruchomości. Na czym dokładnie polega szkolenie?
Duży nacisk kładziemy na komunikację, zarówno tę zewnętrzną - skierowaną do klientów, jak i wewnętrzną - do zespołu. Pierwsze szkolenie dla franczyzobiorców jest szkoleniem wstępnym, które trwa 12 dni, czyli łącznie ponad 100 godzin zajęć. Zajęcia odbywające się w Ostródzie i Olsztynie mają na celu przedstawić partnerom filozofię firmy oraz przygotować do pełnej działalności operacyjnej w biznesie. Szkolenie wyjaśnia jak zorganizować działalność biura nieruchomości, jak znaleźć dobrych pracowników, jaką przyjąć strategię promocji sprzedaży. Przyszli franczyzobiorcy poznają podstawy home stagingu oraz fotografii nieruchomości. Uczą się także jak prowadzić negocjacje, dokumentację biura oraz poznają prawne aspekty związane z obrotem i finalizacją transakcji na rynku nieruchomości. Dodatkowo organizujemy szkolenia okresowe dla franczyzobiorców oraz szkolenia dodatkowe, których zakres tematyczny uzależniony jest od potrzeb franczyzobiorców.

Kiedy przeszkoleni partnerzy będą mogli uruchomić biura nieruchomości? Czy są to osoby nowe w branży czy już z pewnym doświadczeniem?
Obecni franczyzobiorcy rozpoczynają operacyjną działalność po ukończeniu szkoleń, czyli w tym konkretnym przypadku na początku listopada. W tej chwili mają czas na przygotowanie lokali do prowadzenia działalności, rekrutację, zabezpieczenia sprzętu, materiałów reklamowych. W tej grupie są osoby przede wszystkim z dużym doświadczeniem menedżerskim, często zarządzający działami sprzedaży w korporacjach. Branża nieruchomości była zawsze w kręgu ich zainteresowania, mają dużą świadomość z profitów jakie niesie za sobą prowadzenie działalności w ramach franczyzy. Duże zainteresowanie naszym know-how wykazują również osoby z doświadczeniem w branży nieruchomości, widzą świeże podejście do współpracy z klientami. rozmawiał (dw)


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017