Franczyzodawca Play Jamatel najbardziej docenia partnerów, którzy działają już lokalnie, nawet w innej branży, dzięki czemu posiadają już bazę klientów lub firm współpracujących z nimi do tej pory.
Czwartek
16.10.2014
Lokalizacje na terenie osiedli oraz w biurowcach przyciągają tych samych klientów - mówi Mariusz Skrzypczyk, właściciel Play Jamatel.
 

Jaka przyszłość czeka branżę telekomunikacyjną?
Branża usług telefonii komórkowej będzie nadal się rozwijać, natomiast nie musi to być rozwój rozumiany wyłącznie jako wysokość sprzedaży. Najnowsze trendy rynkowe wskazują raczej na szerokość usług, również tych pozatelefonicznych, takich jak energia elektryczna czy bankowość. Mogą pojawić się również zupełnie nowe rozwiązania biorąc pod uwagę w jak innowacyjnej branży działamy.

Jak rozwijała się sieć punktów sprzedaży Play prowadzonych przez firmę Jamatel?
Rozpoczynaliśmy przygodę z siecią Play od jednego salonu w Krakowie. Obecnie możemy pochwalić się 20. punktami. W tym roku uruchomiliśmy sześć nowych placówek w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, łódzkim oraz małopolskim. Nie mamy konkretnych planów dotyczących otwarć w przyszłym roku, co jest związane z  końcem ekspansji operatora. Obserwujemy jednak projekty inwestycyjne nowych centów handlowych, dlatego nie wykluczamy dalszych otwarć. 

Które lokalizacje są najlepsze w tym biznesie?
Placówki Jamatel znajdują się w centrach oraz przy głównych ulicach handlowych. Wynika to z faktu, że lokalizacje na terenie osiedli oraz w biurowcach przyciągają tych samych klientów, co powoduje, że po dosyć krótkim czasie taki punkt musi walczyć o klientów wykorzystując rozmaite działania marketingowe. Powierzchni lokalu, określona przez Play, nie może być mniejsza niż 25 m2. Punkt sprzedaży, który działa w sąsiedztwie konkurencji jest wyjątkowo pożądany, ponieważ stanowi praktycznie gotową bazę przyszłych klientów, czyli osób zainteresowanych usługami telekomunikacyjnymi, które chętnie porównają  naszą ofertę z innymi sieciami.
rozmawiał (dw)