Dla dorosłych i dla dzieci

Według raportu NIK z 2010 roku najmłodsi uczniowie stracili nawet 60 proc. programowych zajęć sportowych w porównaniu do zajęć, którymi objęte były dzieci 20 lat wcześniej. Odpowiedzią na tę sytuację jest powstawanie coraz większej liczby prywatnych szkół organizujących zajęcia gimnastyczne i taneczne dla dzieci.
Poniedziałek
22.12.2014
Właściciel Lejdis Studio wprowadza na rynek drugi koncept. Będzie on skierowany do najmłodszych.
 

Kids Studio to placówka edukacyjna, w której odbywają się zajęcia gimnastyczne i taneczne dla dzieci. Franczyzodawca posiada na razie jeden własny punkt zlokalizowany w Zgierzu. Właściciel licencji chciałby, żeby pomysł na biznes spodobał się przedsiębiorcom podobnie jak w przypadku jego drugiego konceptu - Lejdis Studio. Sieć szkół tańca dla kobiet liczy już 3 jednostki własne i 4 franczyzowe. Z kolei oferta Kids Studio skierowana jest do dzieci w wieku od 4 do 15 lat.

- Od lat jesteśmy związani z tańcem, ale na rynku szkół tanecznych dla dorosłych robi się bardzo ciasno. Postanowiliśmy postawić na rozwój ruchowy dzieci, w różnych obszarach – mówi Jarosław Tomczewski, właściciel. Jego zdaniem takich podmiotów na naszym rynku wciąż brakuje. Kids Studio chce się dodatkowo wyróżniać szeroką ofertą – dzieci mogą korzystać nie tylko z zajęć tanecznych, ale także gimnastycznych i korekcyjnych. Mogą się również uczyć akrobatyki. - Do oferty niedługo wprowadzimy śpiew oraz naukę ruchu scenicznego – zapowiada Jacek Tomczewski.

Trwające 50 minut zajęcia kosztują ok. 15 zł, a karnety na 8 zajęć w miesiącu – między 60-80 zł. Franczyzodawca prowadzi już rozmowy z dwoma potencjalnymi inwestorami. Firma szuka partnerów w miastach powyżej 15 tysięcy mieszkańców.
- W okolicach musi znajdować się odpowiednia liczba szkół i przedszkoli. Pomagamy partnerom w doborze odpowiedniego lokalu. Wspólnie z nimi rekrutujemy także pracowników, którzy będą prowadzić zajęcia, a tych na początek będzie potrzeba minimum trzech. Szkoła w Zgierzu zatrudnia aż 6 instruktorów – mówi Jarosław Tomczewski.

Oprócz rekrutacji franczyzodawca organizuje także obowiązkowe szkolenie. Inwestycja w biznes wynosi  kilkadziesiąt tys. zł, w tym 10 tys. zł trzeba wydać na opłatę wstępną, a 20 tys. zł na zakup materiałów do wyposażenia szkoły. Do tego partnerzy co miesiąc powinni regulować stałą opłatę franczyzową w wysokości 1 tys. zł, oraz raz do roku 3 tys. zł opłaty marketingowej.

Kids Studio nie jest jedyną szkołą stawiającą na rozwój ruchowy najmłodszych. Podobny koncept - Little Gym trafił do Polski z USA. Na rodzimym rynku działa także pochodzący ze Szczecina Socatots, którego zajęcia dla dzieci oparte są na zabawie piłką. Poza tym wiele niezrzeszonych szkół tańca tworzy także grupy dla dzieci. (dp)


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018