Wtorek
21.04.2015
Unija, firma specjalizująca się w doradztwie księgowym na rynku europejskim, wchodzi do Polski. Jej działalność oparta będzie na umowie joint venture z polskim przedstawicielem.
 

Aktualnie Unija funkcjonuje w pięciu krajach – w Słowenii, Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz w Austrii. Kolejnym etapem rozwoju firmy będzie Polska. Partnerem Uniji w kraju zostanie spółka wyspecjalizowana w usługach księgowych z mocną pozycją w branży, zorientowana w prawie podatkowym i z doświadczeniem we współpracy z dużymi firmami i z sektorem MSP. Współpraca będzie regulowana umową joint venture.   

Branża usług księgowych w Polsce, należy do największych obszarów działania, który stale rośnie wraz z rozwojem biznesu. Według raportu na temat usług księgowych w Polsce z 2013 r., który opracowała Fundacja Rozwoju Biznesu Starter, wartość usług księgowych w naszym kraju wynosi ok. 5 mld zł. To samo źródło szacuje liczbę biur księgowych na ponad 45 tys., które obsługują ponad dwa miliony przedsiębiorstw (według GUS). Unija zamierza wykorzystać rozdrobnienie rynku, który utrudnia lokalnym graczom przebić się i pozyskać dużych klientów. Unija realizuje usługi, zarówno dla firm komercyjnych, jak i organizacji non profit.

Polski partner zostanie włączony do sieci zagranicznych biur Unija, co oznacza możliwość świadczenia usług na poziomie krajowym i międzynarodowym – dla polskich spółek, które planują rozwój zagranicą i firm spoza naszego kraju, które działają w Polsce. Polskie biuro Uniji będzie korzystać z systemu IT Uniji, dedykowanego realizacji usług księgowych i kontroli finansów przedsiębiorstw. Partner firmy otrzyma wsparcie w postaci szkoleń i stałej wymiany wiedzy, dotyczącej doradztwa w zakresie ogólnej polityki rachunkowej, jak również administracji księgowej i zarządzania kosztami kadr.

W zamian za wsparcie ze strony Uniji, polski przedstawiciel będzie zobowiązany do przystosowania jej oferty do polskich warunków – prawa oraz rynku. Ponadto będzie odpowiedzialny za rozwój firmy w Polsce – pozyskiwanie klientów, realizację usług w zgodzie ze standardami Uniji oraz otwieranie lokalnych biur.

Obecnie Unija współpracuje z ok. 900 firmami w pięciu krajach.


doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019
Program do fakturowania

Poszukuję jakiegoś dobrego programu do fakturowania. Może być płatny. Zależy mi na tym, abym mógł w każdej chwili i z każdego miejsca wystawić fakturę. Grunt to...

1 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

No moim zdaniem to warto nawet do małych firm zatrudnić jakąś kancelarię adwokacką. Bo w sumie wszystko zależy od tego, jaki jest to biznes, jak duże transakcje itp. I...

18 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Polecam skontaktować się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, oni zajmują się zarówno sprawami karnymi, cywilnymi jak i przygotowaniem i sprawdzeniem umów. Sama...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Skontaktuj się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, mi pomogli szybko zakończyć sprawę rozwodowa z orzeczeniem winy męża.

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

8 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Czy w przypadku wypadków komunikacyjnych można powołać się na ubezpieczenie od NW?

50 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018