Angielski, gdzie zechcesz

Koszt przystąpienia do sieci Mobile English to wydatek co najmniej 10 tys. zł.
Poniedziałek
04.05.2015
Na próżno szukać tradycyjnych szkół językowych marki Mobile English. Lektorzy szkolą kursantów w ich domach, biurach a nawet w kawiarniach.
 

Oferta szkoleń językowych kierowana jest do klientów indywidualnych, firm oraz instytucji.  Franczyzobiorca nie musi prowadzić biura, lekcje odbywają się w miejscu wskazanym przez klienta w godzinach od 7 do 22. Koszt przystąpienia do sieci to wydatek co najmniej 10 tys. zł.

Ostatnio franczyzodawca przeprowadził porządki w sieci i zrezygnował ze współpracy z kilkoma franczyzobiorcami.

Usługi świadczone przez naszych partnerów były na zbyt niskim poziomie. Problemem byli ci, którzy przed rozpocząciem współpracy z nami nie mieli doświadczenia w branży edukacyjnej ani kierunkowego wykształcenia – mówi Jakub Midel, dyrektor ds. rozwoju sieci Mobile English.

Dla klienta i dla nas liczy się przede wszystkim wysoka jakość usług, dlatego dziś podejmujemy współpracę tylko z osobami, które mają wykształcenie lingwistyczne i mogą samodzielnie prowadzić lekcje lub zatrudnią zaufanych pracowników, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje.

W tym biznesie liczy się nie tylko doświadczenie, lecz także chęci i nakład pracy własnej.

Przykładem dobrze rozwijającej się szkoły jest nasza placówka w Chojnicach. Mała miejscowość, niewielka liczba potencjalnych klientów i duży sukces. Dlaczego? Bo franczyzobiorca włożył w rozwój biznesu ogromny wysiłek. Dlatego nie zamykamy się na współpracę z franczyzobiorcami z mniejszych miejscowości – podkreśla dyrektor ds. rozwoju w Mobile English.

A co o współpracy z franczyzodawcą twierdzą jej franczyzobiorcy?

– Zdecydowałałam się na przyłączenie do sieci Mobile English we wrześniu 2008 roku z kilku powodów. Po pierwsze bardzo spodobał mi się przemyślany sposób, w jaki firma prowadzi zajęcia z angielskiego i obsługuje słuchaczy. Po drugie otworzenie własnego oddziału nie wiązało się z dużymi kosztami, ponieważ nie ma konieczności wynajmowania pomieszczeń na zajęcia. A po trzecie nie potrzebowałam kilkuletniego doświadczenia w prowadzeniu działalności, ponieważ  centrala zawsze służy pomocą jeśli tylko pojawią się jakieś wątpliwości – mówi Justyna Dadok, franczyzobiorczyni Mobile English z Bielsko-Białej.

– Samo uruchomienie oddziału nie trwało długo. Najważniejsze było uzyskanie zaświadczenia z odpowiedniego urzędu oraz numeru REGON a to była kwestia około dwόch tygodni. Później bardzo ważna była kampania reklamowa, bo w Bielsku-Białej trudno jest trafić do potencjalnych słuchaczy. Na pierwsze telefony od zainteresowanych nauką języka angielskiego nie musiałam jednak długo czekać. Mój oddział został otwarty 1 września, a pierwsze kursy ruszyłu zaledwie dwa tygodnie później – dodaje.

Obecnie firma szuka osób zainteresowanych współpracą m.in.: w Szczecinie, Zielonej Górze, Opolu, Olsztynie, Białymstoku, Kielcach i Lublinie. 

 


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018