W ostatnim czasie zmienił się profil franczyzobiorcy dołączającego do sieci Re/Max. Wcześniej były to głównie osoby bez doświadczenia i znajomości branży nieruchomości. Dziś wśród kandydatów jest coraz więcej właścicieli istniejących biur nieruchomości.
Sobota
03.10.2015
Zdobycie zaufania klientów oraz znalezienie dobrych agentów to wyzwania, którym musiały sprostać Monika Połatyńska i Agnieszka Nieborak, partnerki Re/Maxu.
 

Ponad trzy lata temu los połączył zawodowe ścieżki Moniki Połatyńskiej i Agnieszki Nieborak. Pierwsza była aktywną agentką, która postanowiła otworzyć własne biuro, druga szukała pomysłu na własny biznes. W ten sposób powstało biuro Re/Max Invest, działające na bielskim rynku nieruchomości.
– Budowanie pozycji na rynku, zdobycie zaufania klientów oraz znalezienie agentów z pasją do pracy – z takimi wyzwaniami musiałyśmy się zmierzyć na starcie. Jednak włożony wysiłek i konsekwencja działania przyniosły zamierzony efekt – mówi Monika Połatyńska.

Dziś biuro wspólniczek zatrudnia 10 agentów, którzy udostępniają klientom ponad 300 ofert ekskluzywnych  (tj. z klauzulą wyłączności).
– Dzięki pracy na umowach na wyłączność oferujemy klientowi duże możliwości promocji nieruchomości, dbając przy tym o zadowolenie i utrzymując stały kontakt z klientem na każdym etapie współpracy – dodaje Agnieszka Nieborak.

Praca w oparciu o umowy na wyłączność stały się znakiem rozpoznawczym sieci Re/Max. Takie umowy stanowią zobowiązanie wobec klienta do pełnego zaangażowania i pracy na jego rzecz.
– Dla osób sprzedających mieszkanie czy dom fakt, że ich ofertą, a nie setką podobnych ofert w okolicy, zajmuje się konkretny człowiek, jest bardzo ważne. Taki agent jest odpowiedzialny za cały proces: koordynuje przepływ informacji, dba o wizerunek i marketing ich nieruchomości, posiadaj dokładne dane dotyczące zainteresowania ofertą – tłumaczy Agata Stradomska, trener Akademii Re/Max i właścicielka biura nieruchomości Re/ Max Alfa w Warszawie.

Re/Max Invest od początku roku co miesiąc znajduje się w pierwszej trójce najlepszych biur sieci w Polsce, a w podsumowaniu siedmiu miesięcy bieżącego roku znalazło się na pierwszej pozycji pod względem wysokości wypracowanej prowizji.

Od początku roku sieć Re/Max powiększyła się o pięć biur. Swoje drzwi dla klientów otworzyły biura w Pluskach k. Olsztyna, Milanówku, Gliwicach, Żywcu, na warszawskich Bielanach i w Częstochowie. Kolejna jednostka franczyzowa w Warszawie-Śródmieściu - rozpocznie działalność w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
– Zarządzanie własnym biurem w ramach sieci Re/Max to przede wszystkim praca z agentami nieruchomości, czyli budowanie efektywnych zespołów sprzedażowych, motywowanie, wspieranie, organizowanie środowiska pracy oraz dbanie o zachowanie odpowiednich standardów i jakości pracy – mówi Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny Re/Max Polska. – Bycie dobrym sprzedawcą jest niewątpliwie potrzebne, ale bycie dobrym menedżerem jest niezbędne. Stąd najlepiej sprawdzają się zaangażowani franczyzobiorcy, którzy lubią pracę z ludźmi, są dobrymi organizatorami, motywatorami i liderami, bez względu na to, z jakiej branży się wywodzą.


Sonia Morawska
Sonia Morawska

POPULARNE NA FORUM

Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

17 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017