Interes, w którym trzeba umieć liczyć

W Polsce działają dwie własne placówki MathRiders oraz 26 franczyzowych.
Piątek
19.02.2016
Franczyzobiorca MathRiders ma do wyboru trzy opcje współpracy. W żadnej z nich kwota potrzebna na start nie przekracza 35 tys. zł
 

Koncept MathRiders rozwija międzynarodowa Grupa Edukacyjna Helen Doron, właściciel sieci szkół językowych.  MathRiders to metoda nauczania matematyki dla dzieci i młodzieży w wieku 2-18 lat.

Zajęcia odbywają się w małych grupach 4-8-osobowych. Pokazujemy, że matematyka jest realnym i znaczącym fragmentem naszej rzeczywistości i tym samym pozwala dziecku rozwijać umiejętności niezbędne w codziennym życiu. Wczesna nauka matematyki wpływa na rozwój części mózgu odpowiedzialnych za umiejętność rozwiązywania problemów – zapewnia Małgorzata Grymuza, franczyzodawca MathRiders w Polsce.

Osoba, która chciałaby rozwijać koncept MathRiders w Polsce, ma do wyboru kilka opcji biznesowych. Może na przykład zostać dyrektorem regionalnym i zająć się rozwojem i wspieraniem regionalnej sieci Centrów Nauczania MathRiders na terenie zamieszkałym przez 4-11 mln mieszkańców. Dodatkowo będzie prowadzić swoją placówkę i koordynować pracę pozostałych na swoim terenie. Będzie też odpowiedzialna za organizację szkoleń dla nauczycieli, zamawianie i sprzedaż materiałów, rozliczenie opłat tantiemowych od nauczycieli i centrów oraz zapewnienie im niezbędnego wsparcia.

Można też zostać franczyzobiorcą Centrum Nauczania MathRiders i otrzymać wyłączność na prowadzenie zajęć na obszarze zamieszkałym przez 50-100 tys. mieszkańców. Franczyzobiorca może liczyć na wsparcie w zakresie prowadzenia szkoły lokalnego dyrektora regionalnego. Do zadań franczyzobiorcy będzie należało promowanie konceptu na swoim terenie, bezpośredni kontakt z uczniami i ich rodzicami, zatrudnianie nauczycieli oraz organizacja zajęć w Centrum Nauczania i innych miejscach na terenie objętym licencją.

Ostatnią, najmniej wymagającą formą współpracy, jest prowadzenie studia nauczania MathRiders. Franczyzobiorca prowadzi placówkę marki na obszarze zamieszkałym przez maksymalnie 25 tys. mieszkańców.

Kwota inwestycji potrzebna na start zależna jest od zakresu współpracy, na który zdecyduje się franczyzobiorca. Franczyzodawca zapewnia, że nie przekracza ona 35 tys. zł. – Biznes jest na tyle dochodowy, że bez problemu może stanowić jedyne źródło dochodu – zapewnia Małgorzata Grymuza.

W Polsce działają dwie własne placówki MathRiders oraz 26 franczyzowych.


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018