Franczyzobiorcy, którzy pracują w naszej sieci, przygotowują wnioski o dotacje unijne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Piotr Buchalski, prezes Dotacje Export Group
Niedziela
21.02.2016
Zapotrzebowanie na specjalistów, pomagających w staraniach o pieniądze z UE, nie maleje. Dotacje Export Group otwierają nowe placówki franczyzowe.
 

W tej chwili sieć Dotacje Export Group liczy już 23 placówki. Cztery z nich dołączyły w tym roku: w Gorzowie Wielkopolskim, Rybniku, Tomaszowie Mazowieckim i Bydgoszczy.
– Franczyzobiorcy, którzy pracują w naszej sieci, przygotowują wnioski o dotacje unijne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nadzorują także realizację dotowanych projektów, aby zlikwidować ryzyko popełnienia błędu i narażenia się na cofnięcie funduszy – tłumaczy Piotr Buchalski, prezes Dotacje Export Group. – To dobry czas by rozpocząć współpracę z nami. We wszystkich województwach zostały już uruchomione pierwsze konkursy na działania inwestycyjne i eksportowe, z których mogą skorzystać nasi klienci.

Pieniądze do wzięcia

W ciągu najbliższych pięciu lat do rozdysponowania jest ponad 30 mld euro z Unii Europejskiej. To daje duże pole do popisu dla specjalistów, którzy mogą pomóc firmom w pozyskaniu tych środków. Dotacje Export Group zapewnia swoim franczyzobiorcom fachowe szkolenia, przygotowujące ich merytorycznie do pracy. Trwają dwa miesiące i są przeprowadzane przez doświadczonych trenerów. Aby przystąpić do sieci, należy dysponować kwotą od 45 do 70 tys. zł (w tym opłata licencyjna 35 tys. zł). Wysokość nakładów zależy m.in. od wielkości biura i liczby pracowników (powinno ich być minimum dwóch, drugiego partner musi zatrudnić w ciągu pół roku od uruchomienia działalności). Potrzebny jest też lokal o powierzchni co najmniej 20 m2, w mieście liczącym minimum 40 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy zarabiają na pisaniu wniosków o dofinansowanie oraz na prowizji od pozyskanych pieniędzy. Wynosi ona od 3 do 5 proc. kwoty dotacji. Natomiast cena napisania jednego wniosku to kilka tysięcy złotych.
– Pojedyncze biuro franczyzowe może ich przygotować od 20 do 40 rocznie – informuje Piotr Buchalski. – Centrala firmy kontroluje jakość wszystkich wniosków, przygotowanych przez jej partnerów. Pomagamy także w pozyskiwaniu klientów.


POPULARNE NA FORUM

Program do fakturowania

Poszukuję jakiegoś dobrego programu do fakturowania. Może być płatny. Zależy mi na tym, abym mógł w każdej chwili i z każdego miejsca wystawić fakturę. Grunt to...

1 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

No moim zdaniem to warto nawet do małych firm zatrudnić jakąś kancelarię adwokacką. Bo w sumie wszystko zależy od tego, jaki jest to biznes, jak duże transakcje itp. I...

18 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Polecam skontaktować się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, oni zajmują się zarówno sprawami karnymi, cywilnymi jak i przygotowaniem i sprawdzeniem umów. Sama...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Skontaktuj się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, mi pomogli szybko zakończyć sprawę rozwodowa z orzeczeniem winy męża.

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

8 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Czy w przypadku wypadków komunikacyjnych można powołać się na ubezpieczenie od NW?

50 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Poszukiwane osoby oszukane na polisach

Miałam kiedyś polisę w Scandii. Udało mi się odzyskać pieniądze. Pomogła mi w tym pewna osoba, świadcząca usługi za przystępną cenę, co istotne rozliczenie było...

5 wypowiedzi
ostatnia 22.08.2018