Potencjalny franczyzobiorca Planety Robotów powinien dysponować kapitałem rzędu 30-50 tys. zł. Franczyzodawca pobiera miesięczną opłatę licencyjną w wysokości 12 proc. od obrotu. Okres zwrotu z inwestycji waha się między 6 a 10 miesięcy.
Czwartek
19.05.2016
Franczyzobiorcy Planety Robotów w ciągu roku szkolnego czerpią zyski z prowadzenia warsztatów z robotyki. Na czym zarabiają w wakacje?
 

Planeta Robotów to interaktywne warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży. W ciągu semestru uczestnicy realizują trzydziestogodzinny program na dwóch poziomach zaawansowania  dla początkujących i kontynuujących zajęcia. Koszt warsztatów za jeden semestr to wydatek około 700 zł, ale franczyzobiorcy mogą sami określać ceny dla swoich kursantów.

 Ceny uzależnione są od możliwości, kosztów oraz ustaleń franczyzobiorców. Zostawiamy wolną rękę osobom, które prowadzą swoją działalność. W Warszawie i Wrocławiu, gdzie mamy już swoje oddziały, za piętnaście dwugodzinnych spotkań trzeba zapłacić około 700 zł od osoby. Koszt tygodniowych półkolonii kształtuje się na podobnym poziomie. Jeśli w ciągu semestru mamy około 100 uczniów, a podczas półkolonii planujemy w tym roku tylko w tych dwóch miastach uczyć grupę około 600 dzieci, to łatwo wyliczyć przewidywany przychód – mówi Michał Kąciak, dyrektor ds. franczyzy sieci Planeta Robotów.

Oprócz warsztatów i półkolonii, Planeta Robotów pojawia się również na eventach, imprezach plenerowych oraz przyjęciach urodzinowych. Franczyzobiorca nie potrzebuje do tego własnego lokalu.

– Warsztaty prowadzimy zarówno w szkołach, wynajmowanych przez nas lokalach, jak i domach kultury. Podobnie sprawa dotyczy imprez urodzinowych, które jesteśmy w stanie organizować nawet u klientów w domu na ich życzenie, jeśli warunki są wystarczające – dodaje Michał Kąciak.

W sieci Planeta Robotów działa jeden oddział własny i jeden franczyzowy. Aktualnie trwają rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami, którzy mogliby rozpocząć działalność wraz z nowym rokiem szkolnym. Docelowo Planeta Robotów chce mieć partnera w każdym województwie. 

Decydując się na franczyzę Planety Robotów trzeba dysponować kapitałem rzędu 30-50 tys. zł. Franczyzobiorca może liczyć na szkolenia oraz wsparcie marketingowe w postaci gotowych projektów graficznych, np. ulotek oraz doradztwa przy realizowaniu kampanii reklamowych. Franczyzodawca pobiera  miesięczną opłatę licencyjną w wysokości 12 proc. od obrotu. Okres zwrotu z inwestycji waha się między 6 a 10 miesięcy, w zależności od czasu rozpoczęcia działalności.


Karolina Kazuła, ekspert ds. franczyzy
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018