Refan proponuje franczyzobiorcom otwarcie wyspy handlowej w galerii, samodzielnej perfumerii lub wstawienie gabloty z perfumami do sklepu np. odzieżowego czy z biżuterią.
Czwartek
25.08.2016
Perfumy Refan mogą być uzupełnieniem oferty sklepu z odzieżą, biżuterią czy kosmetykami. Franczyzobiorca może też otworzyć samodzielny sklep lub wyspę handlową.
 

Podstawowa oferta sieci Refan to perfumy nalewane. Klienci, po wyborze zapachu, nie są skazani na kupno całego dużego opakowania, tylko sami decydują jakiej wielkości buteleczkę chcą kupić: 12, 14 czy więcej ml. Produkty marki Refan są w tej chwili sprzedawane w blisko 130 punktach w całej Polsce. Franczyzodawca oferuje swoim partnerom trzy opcje współpracy.
– Nasza franczyza może być doskonałym poszerzeniem asortymentu wielu sklepów – mówi Jarosław Wójcicki z firmy Refan. – Chętnie nawiązujemy współpracę z przedsiębiorcami, którzy prowadzą np. sklepy odzieżowe, z galanterią skórzaną, kosmetykami, biżuterią. Należy tylko wygospodarować miejsce na wstawienie minimum jednego regału z perfumami.
Kwota, potrzebna przy takiej inwestycji to 8,5 tys. zł. Zawiera się w niej zatowarowanie jednego regału, obrandowanie, dodatkowe wyposażenie takie jak pipety do nalewania perfum, buteleczki, testery, opakowania.

Kolejna opcja to samodzielna perfumeria. Według franczyzodawcy wystarczy na nią powierzchnia już od 10 m2. Adaptacja i wyposażenie sklepu leży w gestii franczyzobiorcy. Może skorzystać z projektów aranżacyjnych, proponowanych przez licencjodawcę, ale może też urządzić sklep według własnego pomysłu.
– Przy 15-metrowym lokalu koszty, wraz z adaptacją, zatowarowaniem i koniecznym wyposażeniem mieszczą się zwykle w kwocie 25-30 tys. zł – mówi Jarosław Wójcicki.

Trzeci model współpracy to wyspa handlowa, dedykowana dla galerii handlowych. Franczyzobiorca kupuje stoisko we własnym zakresie, może być używane. Standardowa wielkość to 6 m2. Licencjodawca okleja je w barwy marki. Całkowite koszty w tym przypadku powinny zamknąć się w 20-30 tys. zł.

Kierownicy regionalni sieci przyjeżdżają do każdego nowego punktu, pokazują jak eksponować asortyment, przeprowadzają szkolenia ze znajomości produktów, ich pakowania itp. Nie ma opłat licencyjnych, franczyzowych ani marketingowych. Franczyzobiorca uzupełnia zatowarowanie w miarę potrzeb.
– Zarabia na marży, która wynosi około 70 proc.– dodaje Jarosław Wójcicki.
Refan otwiera swoje punkty w miejscowościach liczących już od 10 tys. mieszkańców.
– W mniejszych miejscowościach najlepszym rozwiązaniem jest połączenie naszej oferty z innym asortymentem, np. galanteryjnym czy odzieżowym. Tak też doradzamy naszym franczyzobiorcom – nie ukrywa Jarosław Wójcicki.


POPULARNE NA FORUM

Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

32 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na XTB macie możliwość inwestowania w surowce – ja działam ze złotem, srebrem i ropą. Po prostu w tych tematach mam doświadczenie. A czy warto w to inwestować?...

32 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Moim zdaniem dobry pomysł, choć oczywiście musisz zrobić rozeznanie, czy w tamtym mieście nie ma podobnego sklepu z podobnym asortymentem i jak duże jest to miasto....

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

GR ma produkty dobrej jakości, jak na ceny niektórych z nich (bardzo tanie). Można niedużym nakładem sobie skompletować dość pokaźną kosmetyczkę czy półki w...

12 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Powiedziała YES

Fajna marka, ma i bardziej klasyczną, i bardziej nowoczesną biżuterię :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

Golden Rose? Moja żona używa kosmetyków tej firmy. Ma całą kolekcje lakierów od nich

12 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Polacy lubią prezenty

Ja też tak mówię, ale w głębi duszy już się zastanawiam, co dostanę :D

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Polacy lubią prezenty

Ja bardzo lubię prezent, chociaż zawsze mówię, że nie potrzeba

7 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018