W tej chwili w sieci funkcjonuje 25 sklepów, zdecydowana większość działa we franczyzie.
Środa
31.08.2016
Po przejęciu przez niemiecką Kids Fashion Group sklepy Tup Tup zmieniają szyld. Tymczasem dotychczasowy właściciel szykuje ofensywę...
 

Od wiosny szyldy z napisem Tup Tup, odzieżowej marki dziecięcej należącej do firmy Hurtimex, są sukcesywnie zastępowane przez te z logo Kanz. To efekt połączenia się Hurtimexu z niemiecką Kids Fashion Group.
- W tej chwili rebranding przeszło już blisko 40 procent naszych sklepów. Wszystkie nowe otwierają się natomiast już pod szyldem Kanz – mówi Jarosław Kopeć, prezes Hurtimexu. - Choć nasza współpraca z Kids Fashion Group (właściciela Kanz - przyp. red.) trwała już od wielu lat i mieliśmy w ofercie jej produkty, to jednak ta zmiana w nazwie trochę przypomina wprowadzanie na rynek nowej marki. Dlatego proces uświadamiania klientów musi trochę potrwać.

W Kids Fashion Group w sumie dostępnych jest 13 marek odzieżowych. Firma produkuje 12 mln sztuk odzieży rocznie i sprzedaje je do 30 krajów. W tej chwili w polskich sklepach sieci sprzedawana jest przede wszystkim odzież Kanz oraz czapki marki Döll. Oferta będzie sukcesywnie rozwijana o kolejne brandy, m.in. Lemmi, Pampolina, Konigsmuhle.

W tej chwili w sieci funkcjonuje 25 sklepów, zdecydowana większość działa we franczyzie.
- Świadomie nie otwieramy sklepów własnych – przyznaje Jarosław Kopeć. - Dziś bardzo ważny jest wysoki standard obsługi. A przy bardzo oddalonych sklepach nie jesteśmy w stanie odpowiednio pokierować personelem. Takie możliwości ma natomiast franczyzobiorca, który albo sam również zajmuje się sprzedażą, albo na bieżąco dogląda działalności salonu. Dlatego też starannie dobieramy partnerów, by byli świadomi, jakie zadania przed nimi stoją.

Zmiana nazwy nie spowodowała zmiany warunków dla franczyzobiorców. Opłata licencyjna za przystąpienie do sieci to 5 tys. zł. Franczyzodawca wymaga także zabezpieczenia powierzonej do sprzedaży odzieży. Jego forma zależy od indywidualnej oceny potencjalnego franczyzobiorcy. Partner dostaje towar w depozyt, nie musi więc płacić za zatowarowanie. Wysokość inwestycji zależy oczywiście od wielkości i stanu technicznego lokalu. Sklep o wielkości ok. 70 m2, w stanie deweloperskim, wymaga nakładów od 40 do 70 tys. zł. Współpracę z firmą mogą też nawiązać sklepy multibrandowe, nie należące do sieci, które mogą poszerzyć swoją ofertę o produkty marek należących do Kids Fashion Group.

Hurtimex pracuje również obecnie nad koncepcją sklepów z ofertą premium.
- To wynik naszych rozmów z partnerami – nie ukrywa prezes. - Te sklepy miałyby posiadać bardziej wyrafinowaną ofertę, skierowaną do świadomych konsumentów, którzy szczególnie dużą wagę przywiązują do produktów kupowanych dla dzieci. Na razie ten projekt jest w fazie wstępnej, ale wiemy, że zapotrzebowanie na taką ofertę na rynku będzie rosło.


POPULARNE NA FORUM

5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...

8 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

3 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

7 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

1 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Wszyscy piszą, że wchodzą ale zero konkretów. Można więcej szczegółowych informacji poznać. 

57 wypowiedzi
ostatnia 07.03.2018
Obrót w sklepie z odzieżą dziecięcą

możesz popytać także inne osoby które prowadzą taki sklep

5 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2018
Sklep z zabawkami - czy warto prowadzić?

to spamowanie typu "będą potrzebne Ci regały, koleżanka szukała i znalazła" ... ludzie, nie stać Was na uczciwą reklamę tylko tworzycie takie bzdurne historie? Jak dla...

26 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2017
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Jak dla mnie pisanie bajek dla najmłodszych jest najlepszą przygodą. Powinny one być śmieszne, ale pouczające. Kolorowe, ale nie wyszystko. Bardzo podobają mi się baśnie.

57 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2017