Szukamy partnerów, którzy chcą budować sieć telekomunikacyjną pod własną marką. Zgodnie z warunkami współpracy, my odpowiadamy za wszelkie kwestie techniczne, natomiast partner za wprowadzenie brandu na rynek oraz sprzedaż usług.
Sebastian Zieliński, prezes zarządu Move Telecom
Piątek
21.10.2016
Nowy operator komórkowy wchodzi na polski rynek. Move Telecom szuka partnerów, którzy pod własną marką chcą zbudować sieć telekomunikacyjną.
 

Move Telecom to polska firma, w której udziały ma też amerykańskim operator. Zajmuje się dostarczaniem usług telekomunikacyjnych. Swoją działalność prowadzi już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Brazylii, Izraelu. Teraz chce wejść na rynek polski.
– Szukamy partnerów, którzy chcą budować sieć telekomunikacyjną pod własną marką – mówi Sebastian Zieliński, prezes zarządu Move Telecom. – Zgodnie z warunkami współpracy, my odpowiadamy za wszelkie kwestie techniczne, natomiast partner za wprowadzenie brandu na rynek oraz sprzedaż usług.
Partnerzy powinni przede wszystkim mieć możliwość dotarcia do dużej grupy klientów. W tej roli sprawdzą się na przykład firmy, prowadzące już działalność w konkretnych branżach.
– Na naszej priorytetowej liście branż są m.in.: transportowa, finansowa, medyczna, energetyczna, turystyczna oraz dostawcy usług internetowych – wylicza Sebastian Zieliński. – Nie wyklucza to jednak współpracy z partnerem z innej branży czy młodym start-upem. Wygląda to tak, że zgłasza się do nas po licencję np. firma X, a my przygotowujemy dla niej gotowy produkt X Mobile. Zapewniamy infrastrukturę, technologię, możemy opracować pełny pakiet usług, skonstruować taryfy – jednym słowem wszystko co niezbędne do realizacji usług telefonii komórkowej.
Partner musi zadbać o wypromowanie tej marki i zapewnić sobie kanały sprzedaży.

Kwota inwestycji waha się od 95 tys. zł do 1,5 mln zł.
– Zależy ona od wybranego modelu współpracy. W niektórych przypadkach nasza firma współfinansuje przedsięwzięcie. Dotyczy to np. wymienionych przeze mnie branż, które są dla nas najważniejsze – dodaje Sebastian Zieliński.
Czy nowy operator ma szansę zawalczyć o miejsce na rynku, na którym karty rozdali już najwięksi operatorzy – Orange, Play, Plus, T-Mobile?
– Nasycenie rynku samymi kartami SIM jest rzeczywiście bardzo duże, ciężko znaleźć klientów, którzy nie mają jeszcze telefonu komórkowego – przyznaje Sebastian Zieliński. – Jednak wprowadzone kilka lat temu dyrektywy dotyczące możliwości przenoszeniu numeru z sieci do sieci powodują, że każdy jest naszym potencjalnym klientem. Jest to tylko kwestia dopasowania oferty do jego potrzeb.
Firma nie zamierza budować sieci pod własną marką.