Forum: PAF 1475

Jacek007 26.04.2005 *.apu128.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Dreamer
co Ci oni zrobili jeżeli możesz powiedzieć,
Jeżeli chcesz prywatnie to możemy pogadać na GG2933291
pozdrawiam

Redakcja 21.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263

Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" przedstawiamy wyniki crash-testu pokazującego, które agencje finansowe w terminie realizują przelewy. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Test agencji kasowych. Czy płacą na czas?"

Na rynku samochodów przeprowadza się niezależne testy zderzeniowe aut różnych marek. My przeprowadziliśmy crash-test punktów kasowych. Sprawdzaliśmy, czy agencje przekazują na czas wpłacone przez klientów pieniądze. Wynik: strefa zgniotu w normie, skończyło się na drobnych zadrapaniach. Jest jednak jeden lekko potłuczony - agencja Grosik.

j.m. 13.10.2005 *.227-177.81-161.gts.tkb.net.pl

Obecnie pracuje w banku Millenium. Szukam czegos dla siebie samej. Prosze o wiecej informacji...

Grzegorz 13.10.2005 *.asy166.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam. I tak jak z Grosikiem zostaniesz z długami.

piotrek_111 13.10.2005 *.bbn235.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
W obecnej chwili wiele banków oferuje tanie przelewy dla prowadzących punkty kasowe. Wystarczy ruszyć tyłek na miasto, podzwonić po bankach i masz! Zapłacisz wtedy za przelew 20-30 groszy. Masz całkowitą pewność, że pieniądze klientów trafią na konta wystawców rachunków na drugi dzień.O ile sam jesteś uczciwy.Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia z grosikiem stanowczo nie polecam przystępowania do jakiejkolwiek dużej sieci w której ajenci wpłacają utargi na wspólne konto firmowe.Są sieci do których jednak można przystąpić. To takie w których masz tylko wspólny szyld (ale niekoniecznie).Natomiast każdy przystępujący otrzymuje konto gospodarcze z którego robi przelewy bezpośrednio przez bank.
Tylko dwie opcje które wymieniłem zapewniają pełne bezpieczeństwo środków twoich klientów.

ANITA 13.10.2005 *.chy58.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jedyne podobieństwo między Polską Agencją Finansową a Grosikiem to branża. Polska Agencja Finansowa jest również siecią punktów kasowych gdzie można zapłacić rachunki. Na tym jednak podobieństwo pomiędzy obiema firmami się kończy!!!!!!!! Grosika zresztą już nie ma a PAF działa i ma się dobrze!!!!!!
O ile wiem transakcje finansowe w punktach kasowych PAFu są zawsze terminowe i pieniądze zawsze wpływają na konta wystawców rachunków. Polska Agencja Finansowa jest firmą uczciwą, w której nigdy nikt nie dopuścił się oszustw. Firma stosuje zresztą wiele zabezpieczeń, które chronią przed nadużyciami finansowymi. Każdy punkt PAFu jest ubezpieczony od kradzieży i napadu oraz od odpowiedzialności cywilnej kontraktowej. PAF ma polisę od odpowiedzialności cywilnej kontraktowej na 1 milion złotych i w tej wysokości gwarantuje wpłaty klientów. Dodatkowo, wszystkie środki pieniężne wpłacone w punktach kasowych PAF objęte są sieciowym funduszem Gwarancyjnym. Firma w ten sposób zabezpiecza się przed zdarzeniami losowymi, błędem systemu i ewentualną nieuczciwością kasjera.
Oprócz tego PAF ma system informatyczny dzięki któremu monitoruje czy dany punkt wpłaca wszystkie środki regularnie każdego dnia. PAF ma też dział reklamacji.
Oprócz tego przyszły franczyzobiorca PAFu nie może być karany i nie może posiadać żadnych zaległych zobowiązań. Przyszły franczyzobiorca musi również podpisać weksel na 50 tys. zł.

Dreamer 13.10.2005 *.153.19.9.14

24
wow...

j.m. 13.10.2005 *.212.244.57.36

Dziękuję Piotrze_111,
obawiam się działania w pojedynkę, ponieważ chcem mieć silne zaplecze i nie ograniczać się do przyjmowania opłat. Interesuje mnie para bank jaki oferuje PAF. Zanim jednak podejmę decyzję chcem usłyszeć opinię innych lub inne rozwiązania. Firmy, które same sobie realizują płatności i każdy wygląda inaczej, posiada inne produkty (lub ich nie posiada), a działają pod wspólnym szyldem stanowią moim zdaniem największe zagrożenie dla klientów ..i wyglądają niesmacznie.

piotrek_111 13.10.2005 *.bbn235.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
„Jedyne podobieństwo między Polską Agencją Finansową a Grosikiem to branża. Polska Agencja Finansowa jest również siecią punktów kasowych gdzie można zapłacić rachunki. Na tym jednak podobieństwo pomiędzy obiema firmami się kończy!!!!!!!! Grosika zresztą już nie ma a PAF działa i ma się dobrze!!!!!! „


Nikt tego nie kwestionuje!

”O ile wiem transakcje finansowe w punktach kasowych PAFu są zawsze terminowe i pieniądze zawsze wpływają na konta wystawców rachunków. Polska Agencja Finansowa jest firmą uczciwą, w której nigdy nikt nie dopuścił się oszustw.”

Tego też nikt nie kwestionuje!


„ Firma stosuje zresztą wiele zabezpieczeń, które chronią przed nadużyciami finansowymi. Każdy punkt PAFu jest ubezpieczony od kradzieży i napadu”

Punkty grosika też miały to ubezpieczenie. Każdy ajent płacił za nie z własnej kieszeni.


„oraz od odpowiedzialności cywilnej kontraktowej. PAF ma polisę od odpowiedzialności cywilnej kontraktowej na 1 milion złotych i w tej wysokości gwarantuje wpłaty klientów.”

Grosik też się reklamował, ze ma dokładnie takie samo ubezpieczenie. A czy możesz zacytować zapis z polisy który mówi o tym, że ubezpieczalnia wypłaci milion zł w przypadku ujawnienia defraudacji przez firmę??? Prześlesz mi OWU ?



„ Dodatkowo, wszystkie środki pieniężne wpłacone w punktach kasowych PAF objęte są sieciowym funduszem Gwarancyjnym. Firma w ten sposób zabezpiecza się przed zdarzeniami losowymi, błędem systemu i ewentualną nieuczciwością kasjera. „

W grosiku też był taki fundusz- każdy ajent wpłacał po tysiąc zł na jego poczet. Okazało się, że te pieniądze też wyparowały. Razem z pieniędzmi klientów.

Oprócz tego PAF ma system informatyczny dzięki któremu monitoruje czy dany punkt wpłaca wszystkie środki regularnie każdego dnia.

To super!

„ PAF ma też dział reklamacji. „

Każda firma ma – grosik też miał dział reklamacji

”Oprócz tego przyszły franczyzobiorca PAFu nie może być karany i nie może posiadać żadnych zaległych zobowiązań. Przyszły franczyzobiorca musi również podpisać weksel na 50 tys. zł.”

Dokładnie tak samo było w grosiku!


Tylko nie wiem po co chcesz porównywać PAF do grosika? Po podziale firmy (PAF SP. Z O.O.) okazało się, że to bieta jest ten zły i do czego doprowadził swoją firmę cały kraj widzi!
Nie odpowiedziałaś natomiast na pytanie po co komu PAF czy jakakolwiek inna firma tego typu jeśli można podpisać umowę na tanie przelewy bezpośrednio z bankiem?

Dręczą mnie też inne 2 pytania jeśli koniecznie chcesz przekonać kogokolwiek do wiarygodności PAF:

1)Na początku roku komornik na wniosek PAF zablokował na koncie grosika ponad 800 tysięcy złotych. Jak twierdzi zarząd PAF te pieniądze były pomyłkowo wpłacone przez jego ajentów na konto grosika i trafiły niestety do biety który nie chciał ich oddać . Jak wiadomo leżą sobie tam zablokowane do dnia dzisiejszego. W jaki sposób PAF poradził sobie z ich brakiem? To przecież pieniądze klientów ? Jak została załatana ta dziura?

2)Dlaczego PAF nie należy do IGPF ? Tylko stworzyła swoją izbę do której należy ona sama i jej ajenci? Czy PAF boi się audytu niezależnych księgowych?

Magik 13.10.2005 *.bpu64.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj j.m.
To, o czym pisze Piotr jest stosunkowo proste do zrobienia i ma racje pisząc, że jeżeli pracujesz dla siebie to pracuj na własny rachunek. Jeśli chodzi o szerszy zakres działalności finansowej to polecam współprace agencyjną z bankami. Bardzo szeroka oferta produktowa, wsparcie, bezpieczeństwo, a przede wszystkim w miarę pewna przyszłość.
To, co pisze staje się faktem, bo co raz więcej „operatorów” sieciowych otwiera własne agencje bankowe kryjąc to przed swoimi współpracownikami (mam na to dowody), a dla czego to robią to już inny temat.
Pozdrowiona Magik.

mala 13.10.2005 *.213-238-93-235.adsl.inetia.pl

4
A ciekawe dlaczego to ukrywają przed swoimi współpracownikami.
Czy mógłbyś poruszyć ten temat????
Bardzo interesująco może być...

Magik 13.10.2005 *.bpu64.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
Między innymi dla tego, iż w sejmie leży ustawa zakazująca takiej działalności.
Tylko firmy mające bezpośrednie umocowanie w bankach będą mogły wykonywać czynności kasowe. Ustawa nie przewiduje cedowania praw osobom trzecim.
Magik

iluvatar1977 13.10.2005 *.217.153.252.104

7
no no co to za ustawa???????

co na to Izba? jak sie zmienia agencje jak ktos im zabroni dzialalnosci?

nie straszcie ludziska:P

Yahagi 13.10.2005 *.ajs175.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magik... ja o tej ustawie słyszę od roku. Chyba już nawet dłużej. Dużo się mówi o zakazach na tym rynku (zwłaszcza na forach), a mało o zakresie jaki miałaby taka ustawa objąć. Okienek kasowych nie można ot-tak po prostu oderwać od wszelkich innych usług finansowych związanych z przyjmowaniem wpłat. Takich wpłat dokonuje się np w SKOKach, które też nie mają 'umocowania w bankach'... multiagencjach... kantorach działających w Western Union ... spółdzielniach mieszkaniowych i nie wiem gdzie jeszcze... ale na pewno też VIA i UniKasa. Przynajmniej w takiej formie o jakiej piszesz. To nie takie proste odcedzić 'agencje opłat' od całej reszty.
A że są tacy, którzy opierają się na bankach - wcale się nie dziwię, bo chyba najgorszy bank jest bardziej wiarygodny niż najlepsza Agencja Opłat. Wbrew pozorom wprowadzenie ustawy zakazującej pośrednictwa - jest wg mnie mało prawdopodobne. W EU - placówki pośrednictwa funkcjonują. Ustawa nakładająca ograniczenia i określone kryteria - a, to owszem.

Magik 13.10.2005 *.bvs146.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Yahagi…. To zapoznaj się z treścią projektu ustawy, która wpłynęła do laski marszałkowskiej, i z innymi ustawami, które regulują działalność innych podmiotów niż banki na rynku finansowym, bo większość z nich posiada uregulowania prawne.
Nie wszystkie propozycje w projekcie ustawy moim zdaniem są dobre ale ta ustawa jest potrzebna aby nie dochodziło do takich patologii jak z Grosikiem.
Pojedyncze punkty kasowe praktycznie nie muszą się niczego obawiać bo posiadają lub mogą posiadać umowy z bankami, z których usług korzystają, a projekt ustawy nakazuje posiadanie takich umów.
I to by było na tyle. Miłej nocy życzę.
Magik

Yahagi 14.10.2005 *.ajb98.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magic - gdzie mozna zapoznać się z tym projektem ? Bo na razie to dużo jedynie o niej (ustawie) słyszałem.
Jeśli przeszłaby ona w tej formie o której piszesz (bądź zbliżonej), to uderzyłoby to głównie w sieci zarządzane centralnie, takie jak Grosik. A mnie to akurat nie dotyczy, bo u mnie wszystkie placówki współpracują bezpośrednio z bankiem. Ta współpraca jest na tyle jednoznaczna, że w każdej chwili bank podpisze z nami i z placówkami taki aneks, jaki będzie wymagany ustawą.

Tylko zastanów się ... co taki zapis 'umowcowanie w banku' tak naprawdę zmieni, jeśli chodzi o bezpieczeństwo...??

Ok .. nie wiem jak wygląda projekt - no to trudno dyskutować.

Jaknajbardziej zgadzam się, że urgeulowania są potrzebne, a nawet niezbędne. Jednak tworzone jest (również tu) wrażenie, jakoby działalność pośrednictwa finansowego w zakresie przyjmowania opłat miałaby być zakazana odgórnym uregulowaniem. Nic podobnego...

Magik 14.10.2005 *.bvs146.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
to proste, za bezpieczeństwo tranzakcji odpowiadać ma bank.
czy i jak to wszystko będzie wyglądać tego nie wie nikt, ale jeśli ten projekt trafi w rączki PIS-u to może być ciekawie....
Magik

piotrek_111 18.10.2005 *.big181.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Jestem ciekaw dlaczego PAF nie odpowiada na konkretnie zadane pytania?

ToG 25.10.2005 *.sith.blokowe.pl

OK jak bardzo złowrogie by agencje nie były to mam jednak pytanie do rzetelnych biorców licencji PAF albo innych agencji. Sam osobiście mam obiekcje i to spore przed tymi firmami, w moim mieście BYŁO !!! kilka grosików. Jednakże moja siostra, zaoczna studentka chciałaby otworzyć taki punkcik w 17 000 m2 galerii handlowej w której będzie tesco i dużo innych sklepów. I tu pytanie do ludzi którzy prowadzą takie punkty w dużych galeriach, czy tam również ma to rację bytu i czy mają zyski, jakie? w końcu to nie biedronka gdzie chodzą oszczędni ludzie ale raczej inny rodzaj sklepu i inne osoby go odwiedzają. Czy zatem nie lepsza byłaby w takim miejscu agencja PKO lub poczty jak jej radzę. Proszę o wypowiedzi osób które mają o tym pojęcie. POzdrawiam

piotrek_111 25.10.2005 *.bit101.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Nie opłaca się. Za duży czynsz, niekorzystna umowa najmu, nie ten klient.
Ludzie zazwyczaj płacą rachunki na swoim osiedlu w agencjach i na poczcie. Najlepszy lokal to osiedlowy market lub jakiś pasaż handlowy w centrum osiedla. Na osiedlu w blokowisku o wiele łatwiej pozyskasz stałych klientów. Bardzo dobrze jak market jest usytuowany przy wlotówce do miasta. Wtedy połowa twoich klientów to mieszkańcy okolicznych wiosek. A to bardzo wierni i dobrzy klienci. Nie wiąż się z żadną z dużych sieci. Unikniesz wtedy wielu reklamacji. Załóż punkt na własny rachunek a wtedy jakaś "centrala" nie zepsuje wizerunku na który pracujesz. Jeśli natomiast w twoim mieście było klika grosików to lepiej zajmij się czymś innym.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.