Forum: Intax Microbank - co oferuje w ramach współpracy? - finanse i bankowość 106

goranjs 12.12.2005 *.82-160-66-151.ols.vectranet.pl

Czy macie jakieś doświadczenia ze współpracy z firmą INTAX ?

46adams 12.12.2005 *.bik127.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Z tego co widzę to szukają frajerów na punkty kasowe wątpie czy znajdą chyba większość to już przerabiała

leon24 30.06.2006 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Proszę o informacje jeśli ktoś zna firmę -interesują mnie tylko praktycy. Doradcom teoretyczym dziękuję.

leon24 25.10.2006 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
czy ktoś się może już przyłączył ?

Ania_2 17.09.2007 *.abmv120.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Wreszcie przeniosłam sie z PKO BP do INTAX (3 miesiące wypowiedzenia)i po 1 miesiącu jestem bardzo zadowolona. Przy średniej prowizji 1,50 (sama ustalam kwoty!) udało mi sie pozyskać nowych klientów i dało mi to "podwyzkę" o ok 1100 zł na miesiąc.
Doskonały system informatyczny (przez stronę)oraz skaner i drukareczka w ramach licencji!!!
Dysponuję własnym kontem technicznym w banku na które robię bezpośrednie przelewy zbiorcze. Ponieważ INTAX nie jest systemem działającym na zasadzie "worka" do którego wpływaja wpłaty więc ja i moi klienci nie obawiamy się o bezpieczeństwo transakcji. W związku z tym nie ma udziału INTAX w prowizji tylko stała opłata miesięczna na którą pracuję 3 dni robocze, za to od razu mam przychód do dyspozycji!
Gorąco polecam system INTAX !!!

aragonis 07.12.2007 *.aafe64.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
fajny tekst tylko typowo pod publiczkę. Może więcej szczegółów a nie że wszystko jest pięknie i super perspektywa?

aragonis 08.12.2007 *.aagp160.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
opłacalny biznes?

Monia_1 10.01.2008 *.078088097213.lom.vectranet.pl

8
Czy ktoś wie coś na ten temat?Czy warto?Jak się na tym wychodzi?Czy ktoś się tym zajmuje?Z góry dziękuję za odpowiedzi.

obiektywny komentator 10.01.2008 *.wimax3-64.telbeskid.com.pl

354
daj sobie lepiej spokój jeśli chcesz mieć spokojny sen każdej nocy

vc 11.05.2008 *.dynamic-78-8-68-29.ssp.dialog.net.pl

3

Witam!!

Zastanawial sie ktos nad tym punktem? ktos cos slyszal lub widzial? dajcie znac bo tak mysle o otwarciu tego punktu w 40tysiecznym miescie :)

bartomada 11.05.2008 *.acza143.neoplus.adsl.tpnet.pl

137
na poczatek cytat1 z Wikipedii-"

Przychód – uzyskany lub należny wpływ wartości, korzyści materialnych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, działalności wykonywanej osobiście, pracy wykonywanej na podstawie stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej oraz spółdzielczego stosunku pracy oraz z nieruchomości, w tym ze sprzedaży takiej nieruchomości[1].

Najczęściej przychodem jest łączna wartość sprzedaży dóbr, towarów i usług netto (bez podatku VAT) w okresie rozliczeniowym (dzień, miesiąc lub rok obrachunkowy.)

Cytat 2:(z oferty Microbanku)Jeśli lokal jest usytuowany w widocznym i o dużym natężeniu ruchu pieszych miejscu, franczyzobiorca może liczyć na przychody sięgające nawet 12 tys. zł miesięcznie.

 Podsumowując-osiągając  największy przychód jaki określa Microbank(czyli obrót)-to jesli marża(czyli prowizja jaką masz z tego obrotu) wyniesie 10%(co jest nierealne w tej branży)-to zarobisz 1200 zl miesięcznie.Z tego opłacisz ZUS,czynsz,media-i za resztę pojedziesz na Wyspy Kanaryjskie.Więc rada moja jest prosta-jak najszybciej otwieraj punkt,zanim cie szybsi nie ubiegną.

hert 12.05.2008 *.217.96.62.1

54
bartomada-abstrahując od tego, że uważam ofertę microbanku za denną, to jednak gdzie znalazłeś zdanie że przychód to obrót?

bartomada 12.05.2008 *.aczk221.neoplus.adsl.tpnet.pl

137

Ja twierdze,ze przychód to obrót-i niczego tu nie muszę udowadniać.Jak taki jestes mądry-to napisz czym się różni przychód od obrotu.

46adams 13.05.2008 *.admz204.neoplus.adsl.tpnet.pl

156

Witam.

Przychód i obrót to jedno i to samo ale w tym artykule była chyba jakaść pomyłka bo przychód 12000 zł to jest śmieszny chyba mieli na mysli dochód. lecz i to też nie jest jakąśc rewelacją chyba ze ma się swój lokal i sobie człowiek dorabia do renty to moze by wyszedł na swoje bo przy dochodzie 12000 zł miesięcznie opłacić lokal + zus + pracowników itp koszty to zostanie na nęzną pensyjkę lepiej iśc do roboty teraz dobrze płacą .

piotrek_111 14.05.2008 *.admr139.neoplus.adsl.tpnet.pl

285

46adams - żadnej pomyłki nie było. Przychód to jest w tym przypadku zsumowana kwota prowizji z całego miesiąca a nie zsumowana wartość wszystkich przyjętych rachunków:)  Natomiast dochód to jest przychód minus koszty. Koszty to lokal, zus, ewentualne pensje pracowników, opłaty dla intaxa i inne podobne duperele...

To co ci zostanie jest zyskiem brutto od którego trzeba zapłacić podatek - powiedzmy 19%

Te 12 000 przychodu z prowizji to osiąga jeden a może co najwyżej kilka punktów Intaksa w całej Polsce - to raczej wyjątki, które się wstrzeliły z lokalizacją. Robiąc obliczenia podziel to przez 3 dla bezpieczeństwa i dopiero sprawdź jaki ci wyjdzie zysk na czysto:) Jeśli w swojej miejscowości nie masz 30-tu banków co 5 metrów to możesz próbować...

46adams 17.05.2008 *.admt219.neoplus.adsl.tpnet.pl

156

Cześć Piotr .

Dopiero dziś przeczytałem opis tego systemu masz rację tam chodzi o prowizje jaką dostaje ajent po rozliczeniu miesiąca.

ciekawą oferta lecz to jest jeszcze jedna moim zdaniem instytucja która za nic nie odpowiada,A zeby osiągnąc przychód 12000 w punkcie kasowy raczej mało mozliwe tak jak pisałeś podziel przez 4 i to nie bardzo wierzę ludzie boją się tego typu punktów kasowych,

I chyba szkoda czasu na otwarcie ich punktu . Chyba lepiej i bezpieczniej otworzyć placówkę jakiegość banku.

Nie jest to dużo większy koszt a placówka bankowa to już klientom inaczej się kojarzy a nie jakiść punkt kasowy.

Bo to mi tak  wygląda i w opisie nic nie podali z jakimi bankami współpracują.

vc 18.05.2008 *.dynamic-62-87-219-88.ssp.dialog.net.pl

3

Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedz. Faktycznie, daliscie mi na to spojrzec inaczej.

Okienka kasowe to juz tak troche nie do konca dobra sparawa... szczegolnie jak rozglosione ostatnio zostalo, ze padlo 'okienko' . ale przyznam, ze troche kasy z tego jest... aczkolwiek nie wiem czy brutto czy netto.pracuje w banku, i codziennie przyjezdza klient i wplaca kase z takiego punktu... no ale ile z tego jest jego? nie wiem.

klucznik_Gerwazy 24.06.2008 *.77-254-189-237.adsl.inetia.pl

17
46Adams, o ile dobrze zauważyłem to z BPH przerzuciłeś się na minibank. :-)) Ja osobiście czekam na ewentualna reaktywację BPH. Co do mikrobanku to się nad ich ofertą pochylę. Na jednej z ich stron w necie można znaleźć informację, że współpracują z BRE oraz ich dzieckiem mBankiem. Współpracują też z InPost i Żaglem. Innych banków nie znalazłem (nie mam tu oczywiście na myśli InPost). Mam też nadzieję, że uda mi się z firmą porozmawiać. Zgadzam się, że sam punkt kasowy jest w chwili obecnej dość ryzykowny, ale rozwinięcie go o inne usługi, np. Western Union czy kredyty nie jest już takie głupie. Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji punktu.

hert 25.06.2008 *.217.96.62.1

54

prowadzę punkty kasowe od 4 ech lat. Od niedawna w jednym z nich próbuje sprzedawać kredyty by uratować go przed zamknięciem. Jak juz sami zamierzacie to robić to weźcie pod uwagę fakt, że niezbędne jest zatrudnienie kolejnej osoby. Jesli bank ma dobrą ofertę, a Wy dobrego pracownika i niezły marketing-to większe zyski raczej mozliwe, jeśli choćby jeden z tych czynnik nie będzie zachowany-tylko większe koszty.

46adams 27.06.2008 *.adne33.neoplus.adsl.tpnet.pl

156

Witaj Kluczniku.

Minibank to jesy jak narazie pomyłka zobacze za kilka miesięcy na dzień dzisiejszy wielkie straty. Zero reklamy zewnętrznej ze strony banku a ulotki kóre dają są fajne lecz podobnymi ulotkami zasypane jest każde miasteczko. A co do BPH dalej z nimi wspólpracuje. i zastanawiam się nad otwarciem placówki innego Banku. Nauczony długoletnim doświadczeniem z rezerwą podchodze do wszystkich banków z dalsza pozycję na liśćie i mniej znanych a punkty kasowe dziękuję to już lepiej przejść pod Minibank mają bardzo dobrą ofertę na punkt kasowy 

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.