Forum: Intax Microbank - co oferuje w ramach współpracy? - finanse i bankowość 106

CT449 13.10.2009 *.apn-95-41-77-150.dynamic.gprs.plus.pl

26
Pojawiła się w końcu długo oczekiwana ustawa która ma regulować rynek okienek kasowych. Accadia u siebie publikuje. Może w końcu wejdzie trochę cywilizacji do tej usługi. Ciekawe jak sobie operatorzy z nią poradzą ?

iks 13.10.2009 *.abwv117.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Nie tylko Accadia publikuje, wystarczy wejść na stronę Min. Finansów i poszukać. 

iks 13.10.2009 *.abwv117.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Znajdziesz ją na stronie Ministerstwa Finansów bez problemów. A tak na marginesie - inni też publikują.

ILONA_72 10.04.2010 *.aeih247.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

chcialabym otworzyć na spółkę minibank intax jestem osobą bazrobotną i nie stać mnie na niehcybiony interes.

obiektywny komentator 10.04.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354
To jak Cię nie stać na nietrafiony interes to od tego trzymaj się z daleko, baaaaaaardzo daleka ... chyba że trzeba ci przykładów podobnych przedsięwzięć: Grosik, Inkaso, PF Mieszko + Okienko Kasowe czy też ostatnio PAF

iks 11.04.2010 *.dnq122.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Ty chyba jesteś ze ZBP, obiektywny? Dlaczego uważasz że otwarcie placówki kredytowej w połączeniu z przyjmowaniem opłat musi wiązać się z przekrętem? Widzę, że wychodzisz z założenia, że "wszyscy są złodziejami tylko ja jedyny jestem uczciwy? A fe!...

Do Ilony72.

Jeżeli masz ochotę do pracy i nie liczysz na szybki zysk, otwórz sobie w dobrej lokalizacji biuro kredytowe z punktem przyjmowania opłat. Nie pchaj się w żadne sieci, zrób to pod własnym szyldem, abyś to tylko Ty  odpowiadała powierzone przez klientów środki. Jeżeli  dobrze się za to zabierzesz, to najpóźniej po roku zaczniesz osiągać przyzwoite dochody, przy czym jeśli zdobędziesz zaufanie  klientów solidnością, Twój mini biznes będzie stabilny jeszcze przez co najmniej 10 lat. Przestrzegam również przed  "ładowaniem" się we współpracę z sieciami typu "monetia", czy firmami z "gwiazdą" w nazwie. Będziesz musiała zarobić nie tylko na siebie , ale i na grupę cwaniaków, czychających na naiwniaków, obligujących umową "frajera", do oddawania co najmnej 30 %  dochodów.

I jeszcze jedno -  póki co, kredyty się nie sprzedają, ale za rok, dwa, któż to wie?. Ponadto jeśli założysz, że głównym źródłem przychodów będą prowizje od  opłat, to prowizje od kredytów będą tylko miłą premią za odwagę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów, napisz.  Pozdrawiam

obiektywny komentator 11.04.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354
iks: nie jestem z ZBP , wyznaje jedną zasadę, którą sam poruszyłeś w swoim wpisie, czyli jestem za samodzielnym biznesem jeśli idzie o opłaty, a nie dorabianie jakiegoś palanta, który ostateccznie jeszcze zniknie z kasą

ILONA_72 11.04.2010 *.aeok96.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
witam serdecznie,mam na imię Ilona przeczytałam i opinie na temat Intax, w tej chwili jestem bezrobotna i samotnie wychowuję 3 letnią córeczkę, moim jedynym dochodem są alimenty i zasiłek rodzinny, naszczęście mogłam zamieszkać z rodzicami. Postanowiłam starać się o dotację z urzędu pracy na rozpoczęcie swojej działalności, na początku myślałam placówce partnerskiej jakiegoś znanego banku ale niestety zasiłek jaki otrzymam to kropla w morzu potrzeb. Niedawno przeczytalam o minibanku w gazecie wyborczej, na otwarcie nie potrzeba zbyt dużo kasy, ale czy to wypali, nie stać mnie na nie trafiony interes. Proszę napisać coś więcej, co WY i nato? Czy mogę zaryzykować? gorąco pozdrwiam, proszę o odpowiedź na podany adres e-mail -- kuzniakilona@wp.pl

johnnie1906 22.10.2010 *.asq74.internetdsl.tpnet.pl

1

Witam

 Od jakiegos czasu szukałem jakiejś alternatywy dla siebie w kwestii pracy(zostałem zwolniony po 10 latach pracy w pewnej fiormie)  i znalazłem reklame Intax w gazecie wyborczej. W między czasie poczytałem wszystkie wpisy na tym forum. Kwestia tego że sa zróżnicowane jeszcze bardziej mnie przeswiadczyła ,że nalezy samemu spróbować a nie tylko słuchać pochlebnych bądź negatywnych wpisów.

 Zadzwoniłem do Intax i tam w konkretny sposób wytłumaczono mi na jakich warunkach bedzie wyglądać współpraca jak i jakie korzyści moga z tego tytułu płynąć. Jednym słowem oni daja pomysł reszta zalezy w głównej kierze ode mnie.

Po prawie roku posiadania punktu microcash stwierdzam ze pomysł nie był chybiony, zarabiam ok. 3 tys na miesiąc(raz mniej raz więcej). Wspólpraca z Intaxem układa sie dobrze. Jeśli jest jakis problem zawsze starja sie go jak najszybciej rozwinać.

Podsumowujac mój wpis chce zaznaczyc, że oferta firmy Intax jest skierowna do osób , którzy liczą na siebie a nie na innych.Jeśli forumowiczu jesteś tą druga osoba w takim przypadku oferta intaxu nie jest dla Ciebie. 

johnnie1906

FP10 27.01.2012 *.afbw28.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Czytam i wiele macie racji, ja zaczynałem sam w 2004, nie miałem zadnej bazy i wtej chwili przyjmuję w jednej placówce 11 000 opolecen przelewu, w drukiej około 22 000 polecen przelewu.Więc warto, ale trzeba wiele pracy, wiele czynników  które mają wplyw musi byc spełnione

hert 31.01.2012 *.31.41.151.173

54

takie ilości przelewów są teraz, w dobie internetu i ogromu konkurencji, nie do osiągnięcia. Ja zaczynałem w tym samym roku i notuję nieco ponad 7 tys przelewów co, uważam, też jest niezłym wynikiem. Gratuluję więc obrotów. pozdr.

Władysław2 15.12.2012 *.176.107.36.57

1

Od 2004 jestem w grupie Intax.

Poszukuję kontaktu z osobami, które  też współpracują z Intaxem, celem wymiany doświadczeń.

piotr84 27.02.2014 *.5-57-161-81.internetia.net.pl

19

Witam

 chcę podjąć współpracę z Intax w miejscowości 15 tyś mieszkańców

czy jest to rentowny biznes t.j bycie sobie samym szefem na początek nikogo nie zatrudniając

zus ok 800 zł

lokal+media ok 1500 zł

pensja dla siebie

proszę podzielić sie doświadczeniami

mstasz 22.06.2015 *.ifw130.internetdsl.tpnet.pl

2

Witam !

Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Jak układa się Wam współpraca z firmą Intax? Jakie są koszty otwarcia i ile zarabiacie na takim punkcie? Zastanawiam się nad otworzeniem takiego punku i chcę poznać plusy i minusy czy opłaca się otwierać.

Agnieszka72 24.06.2015 *.ifw130.internetdsl.tpnet.pl

1

Witam,

Współpracuję z Intaxem od 6 lat i uważam, że nie jest najgorzej. Gdyby tak było, to zapewne zmieniłabym operatora... Ogromnym plusem jest to, że nie narzucają na mnie żadnych planów sprzedażowych, nie ma przymusowych spotkań, nie bawię się też w żadne raportowanie, co miało miejsce, gdy pare lat temu miałam placówkę franczyzową pewnego banku. Jako minus mogę wskazać brak kontaktu pomiędzy placówkami...

Ps. Zapomniałam dodać - od jakiegoś czasu można też liczyć na pomoc techniczną czy tez inną (nie tylko w godzinach pracy centrali), ale 24h/dobę.

mstasz 16.07.2015 *.ifw130.internetdsl.tpnet.pl

2

Agnieszka72 dziękuję za odpowiedź, ale jak już odpisałaś to mam jeszcze inne pytania...

Od 6 lat pewnie koszt otwarcia punktu się zmienił, więc o to nie pytam. Czy są jakieś koszty z miesiąca na miesiąc za to, że z nimi współpracuję?

Czy masz ruch na punkcie? Obok mnie jest poczta i tam też są opłaty z tego co wiem koszt chyba 2-2,5 zł czy będąc z intax w sieci narzucają mi wysokość opłaty np w zależności od miasta albo od konkurencji w okolicy?

Idzie z tego wyżyć mówiąc otwarcie bo piszesz, że nie jest najgorzej, ale ludzie chyba już nie robią tak opłat w punktach jak 5-6 lat temu, widzisz znaczną różnicę?

Na punkcie chciałbym mieć też lotto (o ile lotto się zgodzi) bo wiem, że jest z tego sporo kasy i klientów, czy sieć intax nie będzie mi robić problemów z tego tytułu, że będę mieć inne usługi na punkcie?

burkat_m 15.02.2016 *.user-94-254-145-176.play-internet.pl

5

Witam,

Również współpracuje z Intaxem od prawie 3 lat. Sam punkt opłat idzie całkiem nieźle ale myśle o rozszerzeniu punktu o produkty dodatkowe. Chciałem spytać na czym głównie bazujecie i jakie macie z tego profity?

edyta53 12.04.2016 *.ifw130.internetdsl.tpnet.pl

1

Mam punkt PKO od 2010 r. a od 2015 r. współpracuje z intax. Opłata miesięczna to koszt mniej więcej 200zł netto a przelew kosztuje 19 groszy. Cała prowizja idzie dla mnie.

Cały czas przychodzą klienci, którzy przychodzili wcześniej do nas do PKO. Bałam się, że może ludzie przestaną przychodzić bo to już nie PKO ale Intax daje logo mBanku co ludziom dobrze się kojarzy i budzi zaufanie. Po roku współpracy mogę stwierdzić, że pojawia się co jakiś czas parę nowych klientów. Może dzięki promocją ? ale na pewno dużym plusem jest to, że mogę dużo więcej zarobić na prowizji której mi nie narzucają od 50 gr do nawet 10 zł w zależności od klienta.

Na początku dali mi beznadziejne prl-owskie szyldy i obiecywali, że niedługo będą nowe. Czekałam na nie ROK.. ale w końcu wywiązali się z obietnic i ostatnio dostałam nowe, które wyglądają "bankowo".

mstasz - czy otworzyłeś w końcu punkt?

burkat_m 14.04.2016 *.user-94-254-227-101.play-internet.pl

5

Temat wkońcu odżył.

Ja otworzyłem punkt jako dodatkową usługą bo tak to prowadzę biuro ubezpieczeń a moim głównym klientem są osoby co płacą za polisę. prowizji nie pobieram dużej więc mam mniej kasy dla siebie. Dzwoniłem na ich centrale i mogę mieć u siebie każdą z ich usług i teraz pytanie, którą?

edyta53 - oprócz punktu opłat masz jakieś inne usługi>? Jak z czasem aktywowania? Rzeczywistym czasem od momemntu kiedy się z nimi jakoś dogadam.

mstasz - z tego co wiem to ich to lotto czy masz lotto. U siebie możesz mieć co chcesz.

A jeżeli chodzi o szyldy to sam ich nie wziąłem a w sumie to teraz żałuje bo by mi się sprzydały.

marekfit4 22.04.2016 *.ifw130.internetdsl.tpnet.pl

2

Jest tu ktoś kto ma punkt opłat w kantorze?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.