Chinkalnia Restauracja Gruzińska

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Chinkalnia - to największa sieć gruzińskich restauracji! 

Dzielimy się z Wami miłością do Gruzińskiej kuchni i biesiady. 

Gruzja jest popularnym kierunkiem turystycznych wypraw wśród Polaków. Poza wspaniałymi wspomnieniami, przywożą apetyt na nieznane, wyraziste kaukaskie smaki. 

Aktualnie w ramach franczyzy w Polsce, na Ukrainie, Litwie, Łotwie i Białorusi działa blisko 90 restauracji. W naszym kraju funkcjonuje już 16 Chinkalni, a kolejne punkty są w trakcie adaptacji. 

Największym atutem sieci jest menu, opracowane przez szefa kuchni Levana Meparishviliego, Gruzina z Kutaisi. W menu znajdziemy więc hity gruzińskiej kuchni, czyli poza pierożkami wypełnionymi aromatycznym bulionem i mięsem wieprzowo-wołowym Chinkali, stanowiącymi znak rozpoznawczy marki, także np.: wypiekane na miejscu - serowe placki z ciasta drożdżowego chaczapuri, mięsną zupę charczo, gruzińskie szaszłyki, pchali z bakłażana czy gruzińską sałatkę. W karcie jest też duży wybór znakomitych gruzińskich win. Lokale zaopatrują się u miejscowych dostawców, dzięki czemu na ceny składników nie wpływają koszty transportu i wahania związane z importem towarów.

Sieć zainteresowana jest pozyskaniem w Polsce nowych franczyzobiorców i kolejnych atrakcyjnych lokalizacji. Idealnymi punktami na restauracje są miejsca o dużym natężeniu ruchu pieszego, deptaki i bulwary, centra miast, starówki, ale w ofercie jest także format dostosowany do galerii handlowych.

Sieć zapewnia technologiczne know how, menu, szkolenia kucharzy oraz zespołu obsługującego restaurację, doradza i ostatecznie akceptuje wybór lokalu. Franczyzodawca ponadto oferuje dostęp do sprawdzonych dostawców sprzętu kuchennego i produktów spożywczych oraz wspólną politykę promocyjną.

Koszt inwestycji oscyluje w granicach 300 tys. zł, ale może być różny przez wzgląd na stan i rozmiar lokalu. Jest to cena stosunkowo niska w porównaniu z inwestycjami w restauracje tej klasy na polskim rynku. Sieć pobiera jednorazową opłatę licencyjną w wysokości średnio ok. 50 tys. zł (od 8-19 tys. dol. - kwota ta uzależniona jest od wielkości miasta oraz potencjału restauracji). Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 2 proc. od obrotu brutto.

Każdy franczyzobiorca otoczony jest opieką osobistego menedżera, do którego może się zawsze zwrócić po pomoc. Jak wynika z doświadczeń polskich franczyzobiorców restauracje Chinkalnia osiągają rentowność już po drugim miesiącu działalności. Natomiast zwrotu kosztów inwestycji należy spodziewać się po okresie 16-18 miesięcy.

Kuchnia gruzińska ma w Polsce ogromny potencjał. Jest wystarczająco egzotyczna i odmienna od tego, co serwujemy na polskich stołach, więc budzi zaciekawienie. Z drugiej strony cenimy używane w niej produkty (wysokiej jakości mięso, tradycyjne sery, świetne wino, sezonowe warzywa). Poza tym po prostu lubimy gościnnych, szczerych Gruzinów i chętnie siadamy z nimi do stołu.

JEDNOSTKI WŁASNE

3

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

82

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 • Pomoc przy wyborze lokalu i jego adaptacji,
 • Szkolenia kucharzy i  personelu obsługującego restaurację,
 • Każdy partner otrzymuje opiekę osobistego menedżera,
 • Przekazanie know-how - standardów technologicznych i sprawdzonego modelu inwestycyjnego,
 • Wsparcie restauratora w prowadzeniu działalności - analiza sprzedaży i optymalizacja kosztów,
 • Centralne zaopatrzenie - korzystne zakupy i bonusy u dostawców surowców,
 • Wsparcie marketingowe i promocyjne,
 • Wspólna organizacja otwarcia restauracji

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

 • Koszt inwestycji: 60 tys. dol.,
 • Koszt licencji: 8-19 tys. dol.,
 • Oplata miesięczna: 2 proc. od obrotu,
 • Okres zwrotu 16 -18 miesięcy.

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

●      Lokal o powierzchni 100-200 m2. 

●      Pozwolenie na sprzedaż alkoholu (A, B, C),

●      W lokalu sieć elektryczna zasilana z 3-ch faz napięciem 220V, ogólny pobór mocy- w razie gazyfikacji  od 35 kW, bez gazyfikacji od 50 kW,

●      Możliwość adaptacji ogródka letniego,

●      Dbałość o jak najwyższą jakość dań oraz poziom obsługi klientów.

Akceptacja standardów wypracowanych przez markę i gotowość wprowadzenia ich we własnym lokalu oraz chęć współpracy z siecią na partnerskich zasadach.


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

Georgian Food Systems Sp. z o.o.

ul. Wigilijna 5/9, 20-502 Lublin

730 899 599

marketing@chinkalnia.pl

chinkalnia.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Piotr Greczanowski

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Chinkalnia Restauracja Gruzińska.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma Georgian Food Systems Sp. z o.o. (ul. Wigilijna 5/9, 20-502 Lublin). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Chinkalnia Restauracja Gruzińska oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie chinkalnia.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.