Apteka Codzienna

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

System franczyzowy "Aptek Codzienna" to innowacyjny model biznesowy, oparty na ponad 20-letnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej, który umożliwia przedsiębiorcom kontynuowanie działalności własnej apteki lub mikro sieci aptecznych pod marką, która cieszy się uznaniem i zaufaniem pacjentów, z zachowaniem pełnej niezależności. 

Na obecną chwilę, stanowimy konsolidację 58 aptek z terenów centralnej, południowej i wschodniej Polski, należących do indywidualnych farmaceutów, którym przyświeca hasło: „Być siecią, by wygrać z siecią”. W efekcie naszej wspólnej działalności, mimo tak niewielkiej liczby, nasze apteki należą pod względem liczby pacjentów i obrotów, do liderów na własnych rynkach lokalnych, nie ustępując pod tym względem, nawet najbardziej agresywnym cenowo sieciom. Każdy rynek należy rozpatrywać indywidulanie, ale jak do tej pory nie zanotowaliśmy mniejszego wzrostu obrotu po wejściu apteki indywidualnej do naszej franczyzy, niż 2-krotny, zaś rekordem jest wzrost 15-krotny. Tym samym mimo skomplikowanej sytuacji na rynku farmaceutycznym, nasze apteki notują wzrost rentowności, systematycznie powiększając wartość apteki.

Mimo niezwykle aktywnego udziału w walce o rynek, pracujący w aptekach „Codziennych” farmaceuci nadal są farmaceutami, a nie sprzedawcami, zaś pacjenci pozostają dla nich pacjentami, a nie klientami.

Argumentem przemawiającym za naszą franczyzą jest fakt, iż pomimo bardzo krótkiego okresu ewentualnej rezygnacji ze współpracy (zaledwie 1 m-c) i braku jakichkolwiek kar umownych tytułu takowej rezygnacji, na przestrzeni od początku trwania franczyzy (ponad 8 lat), z naszej sieci franczyzowej nie odeszła żadna apteka. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszych aptek pod adresem: https://aptekicodzienne.pl/wirtualny-spacer/

JEDNOSTKI WŁASNE

20

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

38 aptek zlokalizowanych w województwach: mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, łódzkim.

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Siłą sieci aptek Codzienna jest wzajemne wsparcie, usystematyzowana współpraca oraz pełna transparentność dotycząca wspólnych działań.

Nie wstydzimy się oferowanych zasad współpracy, stąd przed przystąpieniem do franczyzy, każdy kandydat ma możliwość sprawdzenia jak ta współpraca wygląda poprzez kontakt z aptekami, które już w niej funkcjonują od lat.

Współpracującym z nami aptekom, oferujemy szerokie wsparcie na wielu płaszczyznach funkcjonowania apteki, w tym także: w zakresie zamawiania towaru w najlepszych cenach, w zakresie uaktualniania wiedzy fachowej, prawnej, rozwiązań związanych z organizacją pracy personelu itp.


PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Franczyzobiorca wychodzi z założenia, że apteka nie wchodzi do sieci po to, by pieniądze wydawać, tylko, żeby je zarabiać, stąd poza zmianą oszyldowania i ewentualnym ulepszeniem systemu informatycznego (tylko jeśli obecny mógłby być niewydolny), nie ma innych, kosztownych wymogów wdrożenia apteki do sieci, takich jak zmiana umeblowania itp.

Każda apteka składa się na funkcjonowanie tzw. centrali zakupowej (gdzie są prowadzone negocjacje warunków zakupowych), przy czym zważywszy na powyższe założenia, czyni to od momentu uzyskania wzrostu dochodu operacyjnego.  

Należy mieć jednak na uwadze specyficzną politykę magazynowa sieci franczyzowej, która w przypadkach niektórych aptek może prowadzić do powiększenia stanu magazynowego produktów., a tym samym wymagać dodatkowych nakładów finansowych (dotyczy przede wszystkim aptek słabo zaopatrzonych).  

Szczegółowe zasady wzajemnych rozliczeń finansowych, zostaną kandydatom przedstawione podczas indywidualnego spotkania.


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

  • Posiadanie apteki; 
  • Brak w stosunku do apteki postępowań ze strony WIF, grożących odebraniem koncesji;
  • Gruntowane zapoznanie się przed zawarciem umowy franczyzowej, z zasadami funkcjonowania sieci.

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

AR Stelmach Spółka Jawna

ul. Zagnańska 94/8/2, 25-560, Kielce

509 418 222

d.kotte@codzienna.eu

aptekicodzienne.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Dariusz Kotte

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Apteka Codzienna.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma AR Stelmach Spółka Jawna (ul. Zagnańska 94/8/2, 25-560, Kielce). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Apteka Codzienna oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie aptekicodzienne.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów i prezentowane są w celu przybliżenia zasad współpracy z każdą z firm. Przed podpisaniem umowy każdy kandydat na franczyzobiorcę lub partnera powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty i wiarygodność informacji podawanych przez twórcę systemu. Wydawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez użytkownika określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze informacjami zawartymi w katalogu franczyz.

Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.