Więcej za mniej, 2 w cenie 1

Jeśli dysponujecie oprogramowaniem śledzącym zakupy klientów, możecie dostosować poziom rabatu do rangi klienta.
Poniedziałek
27.01.2014
Hasła marketingowe można wymyślać w nieskończoność. Część z nich zawsze się sprawdza.
 

Wyprzedaże grają w dzisiejszych czasach coraz ważniejszą rolę w handlu detalicznym. Duzi gracze wymagają obniżenia cen, przez co klienci korzystają na konkurencji cenowej. Nie każdą firmę stać na agresywną politykę cenową, ale istnieją także tańsze sposoby na przyciągnięcie klientów i pozyskanie ich lojalności.

Happy hours

Powszechnie znane z gastronomii. Dlaczego nie spróbować ich w innych dziedzinach handlu detalicznego? W każdym sklepie bywają okresy spowolnienia w ciągu dnia lub tygodnia. Jednym ze sposobów przeciwdziałania "pustym przebiegom" jest organizowanie w tym czasie działań promocyjnych. Dlatego też zacznijmy od ograniczonej czasowo akcji, np. dwugodzinnej. Wyprzedaż może dotyczyć określonych produktów. Promuj swoje happy hours w sieci: Facebook, newsletter, strona www oraz na witrynie. Być może nie zarobisz na tej promocji dodatkowych pieniędzy, jednak lepsze to, niż płacenie personelowi sklepowemu kiedy nie ma klientów.

Promocja uzależniona od pogody

Kiedy pogoda się pogarsza, ruch w sklepach maleje w sposób naturalny. Może właśnie wtedy warto wprowadzić zniżki? Rossmann i IKEA swego czasu dawali rabaty na parasole. Warto pomyśleć nad rabatem, na przykład na kalosze, kiedy prowadzimy sklep obuwniczy lub dać 10 proc. rabatu na aromatyczną kawę, która rozgrzeje podczas śnieżycy. Śledź prognozę pogody, aby wiedzieć kiedy przygotować taką ofertę. Oznacz witrynę i działaj!

Urodziny klienta

Ten pomysł jest wykorzystywany przez wielu detalistów. Stosuje go wiele pizzerii i sklepów, które zbierają dane o klientach w ramach programów lojalnościowych. Symboliczny upominek lub upust umilają każde urodziny.

Więcej za mniej

Hasło rodem z kampanii reklamowej, ale ma sens! Ilością można dobrze grać dobierając odpowiednio obniżone ceny. Mechanizm promocji cenowej jest zawarty w jej nazwie. Jeśli kupisz dużo towaru, zapłacisz niższą cenę. To do ciebie należy decyzja przy jakiej liczbie produktów dasz rabat. Warto pamiętać o tym, by była to osiągalna miara.

2 w cenie 1

Tę promocję stosują restauracje, miejsca rozrywki. Detaliści również lubią tą promocję i jej odmiany: kolejny produkt za 1 grosz. To bardzo kusząca opcja dla klientów, więc osiągnięcie sukcesu jest wysoce prawdopodobne. Należy jednak uważać przy doborze produktów objętych promocją. Muszą one pozwolić na osiągnięcie zysku przy każdym zakupie.

Dominika Maciejak, trener biznesu, autorka bloga Skillpoint.com.pl


Daniel Wilk
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Ankieta do pracy magisterskiej

ponawiam prośbę

3 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2021
Franchising - pozytywne i negatywne aspekty

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

210 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Ja bym się skłaniał ku. Skład budowlany z magazynowaniem opału itp.

60 wypowiedzi
ostatnia 15.04.2021