biznes

Branża wykończeniowa - perspektywy rynku
Branża wykończeniowa silnie zależna jest od budowlanki. Jak przedstawiają się perspektywy na bieżący rok?
Branża wykończeniowa silnie zależna jest od budowlanki. Jak przedstawiają się perspektywy na bieżący rok?

Dlaczego warto mieć terminal płatniczy?
Firmy, bez względu na ich wielkość, muszą nadążać za stale rozwijającym się rynkiem – zwłaszcza w zakresie różnorodnych metod płatności. / REKLAMA

Inwestycja w diamenty
Skutecznie opierają się inflacji. Diamenty są uniwersalną, ogólnoświatową „walutą” wszędzie akceptowaną. Warto w nie mądrze inwestować, aby zabezpieczyć swój portfel.

Boom na silversów
Pracownicy 50+ są dziś cenieni i poszukiwani na rynku pracy. Zwłaszcza, że zatrudnienie silversa niesie ze sobą wymierne korzyści dla pracodawcy. Jakie?

Własny biznes w nowym kraju
Otwieranie biznesu na obczyźnie często jawi się jako przeszkoda nie do pokonania. Tymczasem wielu osobom to się udało – ze wsparciem franczyzodawców.

Graj na giełdzie, jeśli umiesz
Jesteśmy portalem o franczyzie, jednak co pewien czas analizujemy alternatywne możliwości inwestycji. Rozpatrywaliśmy złoto, teraz postawiliśmy sobie pytanie: czy warto kupić akcje i czy ich kursy wzrosną po wakacjach?

Złoto wraca do świata finansów
W świecie niestabilnej i coraz mniej przewidywalnej gospodarki coraz częściej sięgamy po sprawdzone na rynku wymiany towarowo-pieniężnej instrumenty. Jednym z nich jest złoto.

Prawo do odliczenia VAT
Fiskus odmówił firmie odliczenia VAT od zakupu towarów i usług związanych z naprawą szkody powstałej z jej winy podczas prowadzonych robót ziemnych, ponieważ uznał, że wydatki te nie są związane z przedmiotem działalności firmy. Spółka wygrała jednak w sądzie.

Rynek hotelowy wstrzymał oddech
Sytuację branży nieco poprawiły wakacje, ale mimo to nadal panuje w niej duża niepewność. Właściciele hoteli obawiają się ponownego zamknięcia.

Ubezpieczenie dla franczyzobiorców
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wprowadził pierwsze na rynku ubezpieczenie od ryzyka biznesowego dla franczyzobiorców.

A może inwestycja w akcje?
Akcje to propozycja dla osób z nadwyżką finansową, nie dla ciułaczy. Jak masz 5 tys. zł, zainwestuj lepiej w biznesowy garnitur.

Niepełnosprawny pracownik
Zatrudnienie osób z orzeczeniem o niepełnosprawności to dla firmy nie tylko korzyści finansowe, ale także wizerunkowe.

Warto prześwietlić kontrahenta
Przez pandemię rośnie ryzyko niewypłacalności. Problemy ze ściąganiem należności ma niemal połowa mikro, małych i średnich firm, w tym również sieci franczyzowe.

Bezpieczna dostawa
Ograniczony do minimum kontakt z innymi osobami, regularne używanie środków dezynfekujących i stała kontrola stanu zdrowia – to zasady bezpiecznego dostarczania posiłków.

Dziesiątka dla przedsiębiorców
Dziesiątka rzecznika MSP Adama Abramowicza to propozycja zmian w polskim systemie prawno-gospodarczym, które mają ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorcom.

Zmiany na rynku pracy
Połowa osób, które wskutek lockdownu przeszły na pracę zdalną, nie potrafi oddzielić życia prywatnego od zawodowego.

Koronawirus w nieruchomościach
Rynek nieruchomości odczuł konsekwencje panującej epidemii. Jak sobie radzą z obecną sytuacją franczyzodawcy?

Ratuj biznes
Aby pomóc przedsiębiorcom w czasach pandemii rzecznik MŚP rozpoczyna akcję #RatujBiznes.

Bezpieczne dowozy
Firma Stava i Związek Pracodawców HoReCa opracowali zestaw procedur, zwiększający bezpieczeństwo osób zaangażowanych w proces dostarczania posiłków do klientów.

Branża beauty w czasach zarazy
Skutki epidemii koronawirusa z pewnością będą dotkliwe dla branży beauty. Jak sobie radzą z nią franczyzodawcy?

Co rząd zrobi dla przedsiębiorców?
Dopłaty do pensji, odroczenie składek ZUS i zaliczek na podatki – to rządowy projekt pomocy dla przedsiębiorców w obliczu kryzysu związanego z koronawirusem.
Biznes - jak to się robi?
Własny biznes to zarówno zajęcie dla przedsiębiorców, którzy chcą zdobywać rynek i rozwijać swoje firmy, jak i dla tych, którym wystarcza stworzenie miejsca pracy dla siebie samego. Na zyskowny biznes trzeba jednak mieć pomysł. Szukaj inspiracji w działaniach doświadczonych biznesmenów, opieraj się na dobrych, sprawdzonych pomysłach. Bądź na bieżąco, zobacz, jak inni radzą sobie z wyzwaniami, które stoją także przed twoją firmą.
- Banki niechętnie pożyczają pieniądze młodym przedsiębiorcom i często klasyfikują ich firmy (nawet franczyzowe) jako obarczone wysokim ryzykiem. Sprawdź, skąd wziąć pieniądze na biznes,
- Twój pomysł na biznes - był świetny kilka lat temu, ale czy nadal się sprawdza? Bądź czujny, rozwijaj swój biznes, tak by się nie starzał i dawał perspektywę zysków w przyszłości,
- Niejeden początkujący prezes zadaje sobie pytanie, co to znaczy być dobrym szefem, jak zarządzać firmą, jak zarządzać ludźmi. Przeczytaj, czym jest charyzma i czy każdy szef musi ją mieć,
- Jak nie stracić na biznesie z rodziną. Dowiedz się, jak przekazać ster, czyli o sukcesji w rodzinnej firmie.