Pijalnie czekolady we franczyzie

Franczyzodawca może pomóc w znalezieniu lokalu i negocjacji warunków najmu. Optymalna powierzchnia, potrzebna na pijalnię, to około 100 m2.
Środa
21.12.2016
Wedel otworzył w tym roku pięć pijalni. Marka szuka franczyzobiorców przede wszystkim w dużych miastach i z grubym portfelem.
 

W porównaniu z poprzednim ten rok był dla Wedla o wiele lepszy, jeśli chodzi o rozbudowę sieci. O ile w 2015 otwarto tylko jedną pijalnię, to w 2016 roku otwarć było pięć: po jednym w Warszawie i Łodzi oraz trzy w Poznaniu. Wszystkie nowe lokale to punkty własne marki. Summa summarum w Polsce działają obecnie 24 pijalnie czekolady z logo Wedla, z czego dziewięć we franczyzie.

Pijalnie Czekolady Wedel to koncept dla dużych miast. Mniejsze miejscowości wchodzą w grę, o ile są atrakcyjnymi ośrodkami turystycznymi czy wypoczynkowymi.
– Franczyzobiorcy mile widziany to tacy, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu biznesu detalicznego lub gastronomicznego – mówi Daniel Kucharski, prezes zarządu Pijalni Czekolady Wedel. – Partnerzy franczyzowi związują się z nami na długie lata i potem otwierają kolejne lokale, dlatego najważniejsza jest pasja do biznesu, przywiązanie do marki, no i oczywiście odpowiednie zasoby finansowe.
Wysokość inwestycji zależy od konkretnego lokalu. Jeżeli był już wcześniej przystosowany do potrzeb gastronomii, ma klimatyzację i wentylację i właściwie wystarczy wstawić tylko urządzenia, meble, oświetlenie i elementy dekoracyjne, to zdaniem franczyzodawcy wystarczyć powinno 350-400 tys. zł.
– Bywają jednak lokale w kamienicach, nie przystosowane do prowadzenia działalności gastronomicznej. Wówczas koszty idą w górę nawet do 800 tys., a czasami wyżej – zastrzega Dariusz Kucharski.

Franczyzodawca może pomóc w znalezieniu lokalu i negocjacji warunków najmu. Optymalna powierzchnia, potrzebna na pijalnię, to około 100 m2. Opłata wstępna nie przekracza przeważnie 30 tys. zł. Opłata franczyzowa jest negocjowana indywidualnie i zależy od potencjału miejsca, kosztów prowadzenia działalności i innych czynników. Nie ma opłaty marketingowej.
W Polsce nadal brakuje odpowiedniej liczby kawiarni, szczególnie takich, które stawiają na jakość produktu oraz na obsługę kelnerską gości – uważa Dariusz Kucharski. A społeczeństwo jest coraz bogatsze i coraz więcej podróżuje po świecie, więc jest w stanie docenić i porównać jakość oferowanych produktów oraz serwisu. To bardzo pozytywny trend dla Pijalni Czekolady.
W nadchodzącym roku Wedel zamierza uruchomić przynajmniej cztery nowe lokale.


POPULARNE NA FORUM

Biznes, który bije rekordy

Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.

1 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2024
Biesiadowo

Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50

1 wypowiedzi
ostatnia 29.01.2024
Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022