Franczyzobiorcom gwarantujemy dostęp do najnowszych rozwiązań. Mogą też korzystać z naszej licencji do systemu pełnej księgowości, do systemu kadrowo-płacowego, jak również aplikacji do uproszczonej księgowości.
Adam Głos, prezes zarządu Tax Care
Niedziela
25.12.2016
Adam Głos, prezes zarządu Tax Care opowiada o rozwijanym koncepcie franczyzowych biur rachunkowych.
 

Tax Care uruchomił program franczyzowy dążący do konsolidacji rynku biur rachunkowych. Dlaczego zależy wam na konsolidacji rynku?
Interesuje nas zwiększanie udziału w rynku. Trudno jest to robić na rynku bardzo rozproszonym, a z takim mamy do czynienia w Polsce. Nawet jeśli z 70 tys. zarejestrowanych biur rachunkowych, aktywnie działa tylko połowa, to zdobycie w takim rynku dużego udziału jest niewyobrażalnie trudne. Budujemy sieć franczyzową i jednocześnie konsolidujemy rynek, ponieważ swoją ofertę kierujemy do już działających biur.

Co na tym zyska rynek?
Zakładamy, że nasze działania podniosą standard obsługi księgowej, który w wielu przypadkach opiera się na rozwiązaniach pamiętających lata 90. Zaobserwowaliśmy, że zdecydowana większość biur rachunkowych prowadzi tylko uproszczoną księgowość dla jednoosobowych firm. Takie podmioty wykonują jedynie proste, wymagane przez prawo czynności, ograniczając swoją współpracę z klientem do niezbędnego minimum. Brakuje im potencjału do oferowania zaawansowanych usług, zaopiekowania się finansami klienta. Znakomita większość dokumentów w takich biurach ma postać papierową, co zaczyna być problematyczne w dobie digitalizacji i konieczności obsługi biznesu online, przez 24 godziny na dobę. Ale żeby biuro mogło nadążyć za potrzebami klientów, musi ponieść spore nakłady na IT. Samodzielne biuro rzadko może sobie na to pozwolić i to jest moment, w którym z pomocą przychodzi franczyzodawca.

Z czym konkretnie?
Franczyzobiorcom gwarantujemy dostęp do najnowszych rozwiązań. Mogą też korzystać z naszej licencji do systemu pełnej księgowości, do systemu kadrowo-płacowego, jak również aplikacji do uproszczonej księgowości. Czymś, co robi na właścicielach biur niesamowite wrażenie, jest helpdesk IT. Dajemy im też szerokie wsparcie merytoryczne, dostęp do bezpłatnych szkoleń z PIT, CIT, VAT czy akcyzy, jak również szkoleń sprzedażowych. Mogą korzystać ze wsparcia naszych doradców podatkowych i prawników. To daje im od razu sporą przewagę nad konkurencją.

Z jaką inwestycją musi liczyć się franczyzobiorca Tax Care?
To nasza wisienka na torcie. Dzięki temu, że angażujemy się kapitałowo w uruchamianie biur franczyzowych, kandydat na franczyzobiorcę Tax Care ma szansę nabyć jedną z najtańszych franczyz na rynku. Finansujemy bowiem remont i modernizację biura, kupujemy meble i sprzęt biurowy dla księgowych, zapewniamy sprzęt IT wraz z oprogramowaniem. Wszystko po to, żeby franczyzobiorcy mogli zatrudnić nowe osoby, a sami skupili się na pozyskiwaniu klientów. W pojedyncze biuro franczyzowe inwestujemy więc ponad 30 tys. zł. Na cały program zamierzamy wydać kilkanaście milionów złotych. Inwestycja franczyzobiorcy ogranicza się do kilku tysięcy zł.

Rozmawiał Łukasz Michalak


POPULARNE NA FORUM

Program do fakturowania

Poszukuję jakiegoś dobrego programu do fakturowania. Może być płatny. Zależy mi na tym, abym mógł w każdej chwili i z każdego miejsca wystawić fakturę. Grunt to...

1 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

No moim zdaniem to warto nawet do małych firm zatrudnić jakąś kancelarię adwokacką. Bo w sumie wszystko zależy od tego, jaki jest to biznes, jak duże transakcje itp. I...

18 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Polecam skontaktować się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, oni zajmują się zarówno sprawami karnymi, cywilnymi jak i przygotowaniem i sprawdzeniem umów. Sama...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Skontaktuj się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, mi pomogli szybko zakończyć sprawę rozwodowa z orzeczeniem winy męża.

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

8 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Czy w przypadku wypadków komunikacyjnych można powołać się na ubezpieczenie od NW?

50 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Poszukiwane osoby oszukane na polisach

Miałam kiedyś polisę w Scandii. Udało mi się odzyskać pieniądze. Pomogła mi w tym pewna osoba, świadcząca usługi za przystępną cenę, co istotne rozliczenie było...

5 wypowiedzi
ostatnia 22.08.2018