Stara Mydlarnia otwiera sklepy w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców lub w mniejszych, ale atrakcyjnych turystycznie.
Wtorek
17.01.2017
Franczyzodawca Starej Mydlarni chce mocniej rozbudować sieć w zachodniej części Polski.
 

Stara Mydlarnia od kilkunastu lat tworzy kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz do aromaterapii. Od 2010 roku marka rozbudowuje sieć franczyzową. Obecnie obejmuje ona 26 sklepów na terenie całej Polski.
– W pierwszym kwartale tego roku planujemy otwarcie trzech kolejnych punktów. Pierwszy z nich rozpocznie działalność już w lutym – zapowiada Agnieszka Lisińska, odpowiedzialna za rozwój sieci Stara Mydlarnia. – Niestety, ograniczeniem w rozwoju naszej sieci jest brak ciekawych i perspektywicznych lokalizacji. Zależy nam głównie na otwieraniu nowych punktów w galeriach handlowych i centrach handlowych miast. Nasze sklepy świetnie wpisują się w charakter starego miasta, jednak obecnie życie handlowe często przeniosło się z takich miejsc do galerii handlowych i stąd, pomimo ogromnych walorów starówek, wielokrotnie decydujemy się na lokalizację w galerii lub przy głównych ulicach handlowych.

Stara Mydlarnia otwiera sklepy w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców lub w mniejszych, ale atrakcyjnych turystycznie. W tym roku marce najbardziej zależy na rozbudowie sieci w zachodniej części Polski, szczególnie we Wrocławiu, Szczecinie, a także na Śląsku. Na inwestycje w sklep potrzeba minimum 69 tys. zł. Do tego należy doliczyć koszty adaptacji lokalu.
– Wymagamy z naszej strony konkretnego koloru ścian, dostosowania podłogi oraz wykonania odpowiedniego oświetlenia – podkreśla Agnieszka Lisińska.
Optymalna powierzchnia dla lokalu to 35-40 m2, w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach dopuszczalna jest nieco mniejsza. Franczyzodawca zapewnia projekt lokalu wraz z pełną aranżacją ustawienia produktów na półkach, księgę standardów franczyzowych, bezpłatne szkolenie.

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 2,5 tys. zł. Roczna opłata franczyzowa to 5 tys. zł (płatna jest w systemie kwartalnym). Szacowany przez franczyzodawce okres zwrotu z inwestycji wynosi 1-1,5 roku.